❗ Serdecznie zapraszamy na kolejną edycję TOUR SALON 27-29 października 2023❗  

Organizator:

Goście i prelegenci

Podziel się

TOUR SALON to nie tylko ekspozycja, ale przede wszystkim spotkania miłośnikami podróży, zarówno tych w wersji mikro, jak i dalekich wypraw. Podczas jesiennej edycji targów będzie okazja, by spotkać tych, którzy poszukują nowych miejsc, nie boją się wyzwań i dla których podróże są sposobem na życie, a przynajmniej jego bardzo ważną częścią.

Kup bilet

Karol Okrasa 

Karol Okrasa to nie tylko mistrz kuchni, ale również wytrawny podróżnik, który połączył dwie wyjątkowe pasje, podążając ścieżkami kulinarnych smaków zarówno po szerokim świecie, jak i po naszych rodzimych zakątkach. Ogromnie cieszymy się, że o swoich doświadczeniach i inspiracjach opowie podczas targów Tour Salon.

Kilka słów wprowadzenia od naszego gościa specjalnego:

"Chciałbym przedstawić temat napędzania i formowania turystyki kulinarnej w naszym kraju. Głównym założeniem jest promowanie regionów przez lokalną kuchnię i produkty. Każdy bowiem turysta odwiedzający dany region musi zrobić w ciągu dnia obowiązkowo 4 rzeczy……. musi się gdzieś przespać i zjeść ŚNIADANIE, OBIAD I KOLACJĘ.!!! Są to okazje do tego, by zaszczepić w nas ciekawość do regionu, kultury i kuchni. Kuchnia jest elementem kultury, może być sztuką i jest niewątpliwie magnesem przyciągającym globtroterów. Jest też przez swoją różnorodność niezwykle unikalna, odmienna, dziewicza na każdym szczeblu i przez to atrakcyjna turystycznie. "

Nasz gość podzieli się swoją wiedzą o tym jak kulinarnie odkrywać i poznawać otaczającynas świat, czy turystyka kulinarna to hobby, czy też pomysł na przyjemny biznes we blogowym świecie. I czy można połączyć przyjemne z pożytecznym i prowadzić firmę w każdym zakątku Polski.

Na prelekcję pt: 

"Lokalne smaki magnesem żelaznej turystyki". "Kulinarne życie na walizkach - kiedy profesja zmienia się w pasję"

Zapraszamy: 22 października 2022 godz 13.00 scena główna pawilon 6

 

 

Marcin Korzonek

Marcin Jakub Korzonek – ur. 1974 – instruktor turystyki rowerowej, dziennikarz, fotograf, redaktor naczelny portalu wRower.pl – Rowery od A do Z, właściciel ZadbanyRower.pl

Świat penetruje głównie na dwóch rowerowych kółkach z aparatem fotograficznym w sakwie. W czasie 25 lat zorganizował 19 wypraw rowerowych i odwiedził ponad 40 krajów na czterech kontynentach. Jego pasją są pustynie. Ma na swoim koncie przemierzenie na rowerze dziewięć z nich: Saharę w Tunezji, Syryjską, Gobi w Mongolii, Kara-Kum i Kyzył-Kum w Turkmenistanie i Uzbekistanie, Synaj w Egipcie, Negev w Izraelu, Atakama w Chile oraz najgorętsze miejsce na ziemi – Pustynię Danakilską w Etiopii. Nieustannie wspina się rowerem pod górę – zaczął od Großglockner-Hochalpenstraße w Alpach (2500 m n.p.m.), następnie na Karakoram Highway granicę między Chinami a Pakistanem przejechał na wysokości 4693 m n.p.m (Khunjerab Pass), w 2018 roku pokonał słynną himalajską trasę Srinagar-Leh-Manali w Ladakhu w Indiach (trzy przełęcze o wysokości ponad 5300 m n.p.m.), aż w 2020 roku w Chile wjechał rowerem (bez pchania i przenoszenia) na rekordowa wysokość 5900 m n.p.m.

Podczas TOUR SALON 2022 opowie o projekcie POLSKA PROSTO oraz poprowadzi warsztaty na temat: Jak zorganizować samodzielnie wycieczkę i wyprawę rowerową

Zapraszamy:

23 października 2022 godz 11.00 POLSKA PROSTO (scena główna pawilon 6)

23 października 2022 godz 14.00 Jak zorganizować samodzielnie wycieczkę i wyprawę rowerową (scena w speakers' corner)

 


BUSEM PRZEZ ŚWIAT- na Scenie i w strefie Tour Salon 

Busem Przez Świat, czyli Karol, Ola i Gaja Lewandowscy –to zawodowi podróżnicy, youtuberzy, blogerzy i autorzy 9 bestsellerowych książek podróżniczych. Prekursorzy vanlife’u w Polsce. Nagrodzeni m.in. tytułami Blog Roku, Twórca Wideo Roku i Traveler National Geographic. Od kilkunastu lat podróżują po świecie starymi kolorowymi busami, którymi w sumie przejechali ponad 500.000 km. Podczas swoich podróży odwiedzili już ponad 60 państw na 5 kontynentach.

Dodatkowo Karol i spółka będą mieli własne stoisko, również w Pawilonie, 6 na którym będzie można zdobyć autograf, kupić i podpisać jedną z ich bestsellerowych książek, zrobić sobie zdjęcie oraz oczywiście zobaczyć ich charakterystycznego kolorowego Busa.

Podczas targów nasi goście spotkają się ze zwiedzającymi podczas prelekcji na scenie głównej w sobotę, natomaist w niedzielę Karol oraz eksperci kursów PROJEKT FILM i PROJEKT FOTOGRAFIA poprowadzą DARMOWE warsztaty fotograficzne i filmowe

Zapraszamy:

22 października 2022 godz 11.00 - prelekcja pt. "Turcja z dzieckiem na dziko" (scena główna pawilon 6)

23 października 2022 godz 11.00  - warsztaty fotograficzne: Jak robić lepsze zdjęcia z podróży „PROJEKT FOTOGRAFIA” warsztaty fotograficzne, Karol Lewandowski z Busem Przez Świat oraz Paulina Wierzgacz, Paweł Jagiełło, eksperci kursów Projekt Fotografia

23 października 2022 godz 13.30  - warsztaty filmowe: Jak robić lepsze filmy z podróży „PROJEKT FILM” warsztaty filmowe, Karol Lewandowski z Busem Przez Światoraz Alina Kondrat, Marcin Mossakowski, Paulina Wierzacz, Adam Chill Woźniakiewicz, eksperci kursów Projekt Film

>>Więcej na temat warsztatów<<

Soliści Adventure Club - Natalia Kędra

Wyspa żywiołów - 5 sposobów na odkrywanie Islandii

Czy na Islandię wystarczy polecieć raz? Raz jest lepsze niż wcale, ale ja opowiem wam, dlaczego na wyspę warto wracać, i wracać, i wracać. Islandia to świetna destynacja na weekendowy wypad, na rodzinne wakacje, na relaks w stylu SPA, na górską wyrypę, na poszukiwania śladów jeszcze świeżej lawy. Równie piękna w lipcu i w grudniu, witająca zaskakująco mocnym słońcem, a gdy pada i wieje - gorącą, gęstą zupą. Opowiem o różnych obliczach wyspy, a wy zdecydujecie, która odsłona Islandii jest wam najbliższa...

22 października 2022 godz 15.00 - prelekcja scena speakers' corner pawilon 6

Soliści Adventure Club - Marcin Glądała

Maroko i Jordania - orientalne przygody z Berberami i Beduinami

Maroko, to brama wjazdowa Afryki . Najstarsze na świecie muzułmańskie królestwo, gdzie na największej pustyni świata panują Berberowie. Poznaj ich bogatą tradycję i rozsmakuj się w niezwykłej kulturze. A następnie porównaj doznania z królestwem Bliskiego Wschodu - Jordanią. Gdzie na skraju czerwonej pustyni poznasz Beduinów mieszkających w odizolowaniu od świata. Zanurz się w starej arabskiej kulturze i odkryj jej tajemnice i sekrety.

23 października 2022 godz 15.00 - prelekcja scena główna pawilon 6

 

 

Grafy w Podróży

Podróże poza szlakiem. Jakie atrakcje i zabytki czekają w Polsce na wytrwałych i dociekliwych turystów?

Mówią o sobie, że są zwyczajną rodziną. Uwielbiają podróżować, a swoją pasją zarazili swojego synka Maksymiliana, który świetnie odnajduje się w roli małego podróżnika. Pokazują, że pojawienie się nowego, małego członka rodziny nie oznacza zamknięcia się w czterech ścianach. Wprost przeciwnie może to być impuls do rozpoczęcia prawdziwej przygody.

Matematyk, dziennikarz i przedszkolak na turystycznym szlaku to mieszanka wybuchowa. Prowadzenie bloga uzmysłowiło im, że fascynująca podróż czeka na każdego tuż za progiem własnego domu. W opowieściach "Grafów" często pojawia się historia lokalna i kultura. To klucz do poznania teraźniejszości. Uwielbiają odkrywać mało znane miejsca w Polsce i na taką podróż zabiorą Was zabrać podczas spotkania na Tour Salon. Do obejrzenia będzie mnóstwo fotek, które są ważnym elementem ich działalności, ale nie zabraknie też fascynujących opowieści. Opowiedzą między innymi o słynnej wielkiej ucieczce ze stalagu w Żaganiu, kostrzyńskich "Pompejach" i trochę strasznej opowieści o mumii z muzeum w Raciborzu. Pokażą prawdziwe perełki wśród zabytkowych kościołów i będzie też opowieść o szalonym naukowcu, zwanym Łużyckim Teslą.

Kinga, Przemek i Maks pokazują, że Polska jest piękna i fasycuijąca i warto wybrać się do miejsc, gdzie turyści rzadko zaglądają.

Zapraszamy:

23 października 2022 godz 14.00 - prelekcja scena główna pawilon 6

Poza Szlakiem

Jeśli namiot to Twój drugi dom, a las budzi w Tobie szybsze bicie serca, zaś jedyny makijaż jaki uznajesz to ten wojskowy – koniecznie przyjdź na Tour Salon i poznaj ekipę Poza Szlakiem, która opowie jak czerpać radość z wypraw poza turystycznymi i wyznaczonymi drogami, a przy okazji zaprezentuje wykład na bardzo praktyczne tematy.

Jeśli namiot to Twój drugi dom, a las budzi w Tobie szybsze bicie serca, zaś jedyny makijaż jaki uznajesz to ten wojskowy – koniecznie przyjdź na Tour Salon i poznaj ekipę Poza Szlakiem, która opowie jak czerpać radość z wypraw poza turystycznymi i wyznaczonymi drogami, a przy okazji zaprezentuje wykład na bardzo praktyczne tematy.

Zapraszamy:

22 października 2022 godz 11.30 – 12.00 Sposoby konserwacji żywności (scena speakers' corner pawilon 6)
22 października 2022 godz 13.00 – 13.30 Prezentacja sprzętu outdoorowego: kuchenki, światło, filtry (scena speakers' corner pawilon 6)

 

 

Seweryn Kubicki 

Seweryn Kubicki jest jest instruktorem survivalu oraz pomysłodawcą największego projektu w Polsce o nazwie Piechur-Pieszo przez wszystkie puszcze w Polsce, który został objęty patronatem National Geographic Traveler.

Warsztaty Bliżej Natury mają na celu prezentację niesamowitej pasji do lasu i przyrody. Prowadzący podzieli się swoją wiedzą na temat:

- podstaw obserwacji zwierząt w ich naturalnym środowisku

- tropienia i rozpoznawania tropów

- techniki fotografowania aby uchwycić najciekawsze momenty w lesie

- podstaw survivalu czyli nauki pakowania plecaka na wyjście do lasu czy w góry

- posługiwania się mapą busolą i GPS-em

- podstawy udzielania pierwszej pomocy aby zawszę bezpiecznie wracać do domu

Zapraszamy

23 października 2022 godz 11.00 -12.00  „Warsztaty Bliżej Natury” warsztaty z podstaw tropienia, obserwacji, fotografii przyrodniczej, survivalu i pierwszej pomocy.

PODRÓŻOVANIE - youtuberzy i van life'rzy

PodróżoVanie to inspirujący projekt Kasi i Łukasza, którzy postawili wszystko na jedną kartę - porzucili dotychczasowe wielkomiejskie życie, by realizować swoje marzenia o podróżowaniu i wolności. Samodzielnie przerobili busa na kampera, w którym od ponad trzech lat żyją i podróżują, dzieląc się swoją przygodą z innymi poprzez popularny kanał na YouTubie oraz Instagramie.

Jako największy polskojęzyczny kanał o van life, nieustannie inspirują i zachęcają do sięgnięcia po swoje marzenia. Na swoim kanale pokazują jak zorganizować życie w vanie oraz przedstawiają sylwetki pozostałych van lifer'ów z Polski.

Kasia i Łukasz po krótkiej przerwie w blogowaniu powrócą z nową siłą i w odnowionym LT'ku - swoim pierwszym vanie, którym odbyli większość podróży opisywanych na blogu i w książkach. 

Zapraszamy zatem, do spotkania z naszymi Ambasadorami w Pawilonie 4 w Strefie Vanlife i odwiedzenia ich stoiska gdzie można będzie pogadać, zrobić fotkę czy kupić książkę ich autorstwa.  Zapraszamy też na prelekcję/spotkanie PodróżoVania: Scena w Pawilonie 6 (dzień i godzina wkrótce)

Strona internetowa Kasi i Łukasza: https://podrozovanie.pl/ 

FOXES IN EDEN - youtuberzy i van life'rzy

Zosia, Kuba i Tosia czyli Foxes in Eden – potocznie zwani „liskami”.

Kilka lat temu wybrali się w pierwszą, wspólną podróż po Kalifornii. Wypożyczyli samochód osobowy, rozłożyli tylne siedzenia, wrzucili na nie dmuchany materac i na trzy tygodnie oraz jakieś 6000 km, te cztery kółka stały się ich domem. Życie w drodze tak im się spodobało, że podobny wyczyn powtórzyli jeszcze trzy razy (dwa po Stanach – oczywiście na innych trasach – i trzeci raz po Polsce).

Tak narodził się pomysł, aby zbudować własny dom na kółkach. Nie czekając długo, na początku 2019 roku, przystąpili do dzieła. Kupili niebieski blaszak i po ośmiu miesiącach pracy… Dream came blue!

W październiku 2019 r. zostawili swoje stacjonarne mieszkanie i wprowadzili się do nieco mniejszego metrażu – 6m2. Od tego czasu spełniają swoje marzenie. Aktualnie zwiedzają Europie, poznając nowe miejsca i smaki – życia i nie tylko.

Od niedawna do ekipy dołączyła Tosia, córeczka Zosi i Jakuba, od tej pory rodzina lisów dzieli się z widzami również doświadczeniem życia w kamperze z noworodkiem. 

Swoją historią i codziennym życiem w drodze dzielą się na znanym i lubianym kanale YouTube - www.youtube.com/c/foxesineden i Instagramie - www.instagram.com/foxesineden

Liski będą na Was czekać w Pawilonie 4 w Strefie Retro oraz podczas spotkania na Scenie Tragów w Pawilonie 6

Chcesz spotkać wspaniałych podróżników i poznać historię ich wypraw? Nie zwlekaj i kup bilet na TOUR SALON już dziś!

Bilet upoważnia także do udziału w Festiwalu podróżniczym Śladami Marzeń, Festiwalu Rodzinnym TUP TUP, targach CARAVANS SALON i targach YACHT SALON

Bilety Tour Salon