Organizator:

DOLNOŚLĄSKIE: ŚWIDNICA

Podziel się

Historyczne miasto o ponad 750-letniej tradycji i wielu cennych zabytkach, położona zaledwie 50 km od stolicy Dolnego Śląska – Wrocławia. Dzięki zachowanej w dobrym stanie po II wojnie światowej starówce Świdnica jest uznawana za jedno z najcenniejszych zabytkowych miast Polski. Położenie w sercu  Europy, na ważnych szlakach handlowych, a także słynne na całym kontynencie towary, m.in. piwo i sukno, pozwoliło Świdnicy stać się w latach największej świetności (XII-XIV w) stolicą Księstwa Świdnicko-Jaworskiego.

Obecnie Świdnica jest nowoczesnym i przyjaznym turystom miastem. Wyróżnia ją zabytkowa, zwarta zabudowa i zachowany w niezmienionym stanie od czasów średniowiecza układ urbanistyczny rynku. Kolorowe kamieniczki zdobiące serce miasta, rzeźbione fontanny i odbudowana po 45 latach, wieża ratuszowa tworzą niepowtarzalny klimat tego miejsca. Z tarasu widokowego wieży ratuszowej, można podziwiać panoramę miasta i okolic (w pogodnych dzień można dostrzec zarówno najwyższy budynek w Polsce – SkyTower, jak i Śnieżkę). 

Największą atrakcją Świdnicy jest pochodzący z XVII wieku Kościół Pokoju pw. św. Trójcy – największa drewniana świątynia Europy, wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO. Będąc w Świdnicy nie sposób także zauważyć górującej nad miastem, 101,5  metrowej wieży Katedry pw. św. Stanisława i Wacława. Monumentalna, gotycka budowla, zachwyca zwiedzających swym ogromnym i bogatym, barokowym wystrojem. Warte uwagi  jest również jedyne w Polsce Muzeum Dawnego Kupiectwa, przedstawiające eksponaty związane z handlem, kupiectwem oraz browarnictwem.  To wszystko oraz wiele więcej czeka na Państwa w Świdnicy. Serdecznie zapraszamy

Więcej informacji:

REGIONALNA INFORMACJA TURYSTYCZNA 

I KULTURALNA W ŚWIDNICY

ul. Wewnętrzna 2 (Rynek)

58 – 100 Świdnica

tel. 74 852 02 90

e–mail: it@um.swidnica.pl