Organizator:

DOLNOŚLĄSKIE

03.07.2020 13:34:13

Podziel się

Przyjedź i poznaj Dolny Śląsk

 

Dolny Śląsk to region bogaty i różnorodny jak żaden inny w Polsce. Od malowniczych i spokojnych dolin Odry i Baryczy na północy aż po rozległe tereny Karkonoszy, Gór Izerskich, Gór Sowich czy Masywu Śnieżnika, a więc pasm górskich wchodzących w skład polskich Sudetów – pełen jest prawdziwych skarbów dziedzictwa zarówno kulturowego, jak i naturalnego. W żadnym wypadku nie wolno poprzestawać na odwiedzinach przyciągającego rzesze turystów każdego roku Wrocławia, stolicy i zarazem największego miasta regionu.

W ciągu wieków na Dolnym Śląsku dochodziło do nieustannych kontaktów kultur przynajmniej trzech narodów – polskiego, czeskiego i niemieckiego – które razem kształtowały niezwykle burzliwą i dramatyczną historię tego miejsca. Wystarczy wyruszyć w trasę którymś z wytyczonych szlaków tematycznych, by przekonać się, jak wiele interesujących miejsc i opowieści czeka na podróżujących po regionie turystów. Do najciekawszych należą Europejski Szlak Zamków i Pałaców (na Dolnym Śląsku jest ponad 100 takich obiektów, najwięcej w całej Polsce), Szlak Tajemniczych Podziemi (z zagadkowymi tunelami i sztolniami w Walimiu czy Głuszycy, a także dawnymi kopalniami w Wałbrzychu, Kletnie czy Krobicy) oraz Szlak kulinarny „Smaki Dolnego Śląska” (zapewniający niezwykłe doświadczenia smakowe).  

Niezapomnianych wrażeń związanych z wyjazdami na łono natury dostarczają m.in. Bory Dolnośląskie, największy kompleks leśny w Polsce i jeden z większych w całej Europie, czy też znana z bogactwa fauny i flory Dolina Baryczy, gdzie w okolicy tamtejszych Stawów Milickich spotkać można rzadko widywanego w innych miejscach bielika. A poza tym także – Góry i Pogórze Kaczawskie, ze względu na pochodzenie większości wzniesień zwane Krainą Wygasłych Wulkanów, i wreszcie Karkonosze czy Góry Izerskie ze świetnymi szlakami pieszymi, narciarskimi i rowerowymi. W ogóle zwiedzanie regionu na dwóch kółkach to świetny pomysł, biorąc pod uwagę liczne trasy rowerowe zarówno na północy (płaskie, nadające się na wyjazdy rodzinne), jak i na południu (trasy mtb, singletracki, widokowe, ale nieco bardziej wymagające).

Nie ma na co czekać, przyjedź i poznaj Dolny Śląsk.

 

 

Więcej informacji:

www.dolnyslask.travel – największy portal turystyczny Dolnego Śląska

Facebook

Instagram

YouTube