Organizator:

LUBUSKIE

Podziel się

 

Lubuskie zachwyca przyrodą i bogatym dziedzictwem kulturowym. Architektura obfituje w mury obronne, zamki, pałace, dwory, folwarki, kościoły jak również obiekty militarne z czasów II wojny światowej. Zabytki są wtopione w otaczające jeziora, rzeki i lasy, które sprzyjają rozwojowi turystyki wodnej (wędkarstwa), pieszej oraz rowerowej.

W regionie są dwa miejsca wyróżnione przez UNESCO: Park Mużakowski oraz Geopark Łuk Mużakowa. Wielką atrakcją jest także Szlak Kościołów Drewnianych Regionu Kozła ze świątyniami w Klępsku, Kosieczynie i Chlastawie. Miłośnicy muzyki mają do dyspozycji festiwale: rockandrollowe koncerty Pol’and’Rock oraz klimatyczne koncerty Muzyki w Raju oraz Przedsionka Raju.

Nie bez podstaw województwo lubuskie nazywane jest krainą miodem i winem płynącą. Udokumentowane tradycje winiarskie regionu sięgają XIII wieku i dotrwały do dziś. Przez nasze tereny przebiega jedyny w Polsce Szlak Wina i Miodu. Ponad 200 km trasa obejmuje kilkadziesiąt uroczych zakątków: winnice, gospodarstwa pszczelarskie czy muzea. Lubuski Szlak Wina i Miodu to również oferta uczestnictwa w wielu wydarzeniach i imprezach, jak np. Weekend Otwartych Winnic, Miodobranie czy Winobranie.

 

Więcej informacji:

www.lubuskie.pl

Facebook