Organizator:

PODLASKIE

Podziel się

 

Województwo podlaskie to obszar, gdzie tradycja miesza się z nowoczesnością, a natura i cywilizacja stanowią doskonałą całość. Białowieski Park Narodowy to jeden najcenniejszych kompleksów leśnych w Europie, a znajdującemu się w jego sercu rezerwatowi ochrony ścisłej króluje sam żubr. Biebrzański Park Narodowy chroni ogromną przestrzeń terenów bagiennych i torfowych, które są domem dla setek gatunków ptaków. Narwiański Park Narodowy zwany „polską Amazonią” to labirynt wodny uformowany przez rzekę Narew, a w pejzaż Wigierskiego Parku Narodowego wpisane są liczne jeziora, w tym największe – Wigry – oraz najgłębsze – Hańcza.

Krajobraz Podlaskiego sprzyja rozmaitym formom turystyki aktywnej. Rower staje się tutaj nieodzownym przyjacielem każdego turysty, a podróż Wschodnim Szlakiem Rowerowym Green Velo oraz Podlaskim Szlakiem Bocianim to jednocześnie niesamowite wyzwanie i niezapomniana przygoda. Rzeki i jeziora swym szumem zapraszają na szlaki wodne, które przemierzać można tratwą lub kajakiem. Spływ „Szlakiem Papieskim” po Kanale Augustowskim i rzece Czarnej Hańczy, a także meandrach Biebrzy, Narwi, Bugu, Supraśli oraz Rospudy gwarantują wyjątkowe wspomnienia i relaks na łonie unikalnej podlaskiej przyrody. Żeglarskie pasje realizować można na Jeziorze Rajgrodzkim czy na Zalewie Siemianówka oraz na licznych zbiornikach wodnych Pojezierza Suwalsko-Augustowskiego. Rejsy łodziami, gondolami, barkami turystycznymi i pychówkami, a także miejsca idealne do nurkowania czy połowu ryb – to wszystko oferuje Podlaskie.

Poszukujący ekstremalnych doznań mogą poczuć adrenalinę podczas terenowej jazdy motocyklami i kładami, zdecydować się na skok ze spadochronem, albo wybrać się na wyciąg nart wodnych na jeziorze Szelment. Zwolennikom nieco mniej wymagających form rekreacji zdecydowanie spodoba się niezwykle bogata infrastruktura szlaków turystycznych i ścieżek edukacyjnych tutejszych lasów. Kładka „Żebra Żubra” w Puszczy Białowieskiej, „Kozi Rynek” w Puszczy Augustowskiej, „Carska Droga” wplatająca się w pejzaż Doliny Biebrzy, a także ścieżki w Rezerwacie Krzemianka oraz nad zalewem Wyżary w głębi Puszczy Knyszyńskiej kuszą do pieszych wędrówek.

Podlaskie dba o ciało i duszę. To tutaj znajdują się słynne uzdrowiska, które oferują odnowę biologiczną o najwyższym standardzie. Kulturalne doznania zapewnią Suwałki ze słynnym „Suwałki Blues Festival” oraz Supraśl z „Podlasie SlowFest”, zaś aktywnym turystom spodoba się „Puchar Polski Nordic Walking” w Hajnówce czy „500 kajaków” w Drohiczynie.

Podlaskie to idealne miejsce na długie krajoznawcze wyprawy, jak również weekendowe wypady w rytmie slow. To miejsce, gdzie naładujesz baterie i zasilisz się naturą u jej źródła.

 

Więcej informacji:

www.podlaskie.it

Facebook

Instagram

LinkedIn