Organizator:

WARMIŃSKO-MAZURSKIE: HOTEL KRASICKI

Podziel się

ul. Zamkowa 1/7, 11-100 Lidzbark Warmiński

 

 

Jest w Polsce miejsce, które, mimo tego, że leży z dala od wielkich miast, przez wieki uchodziło za jeden z ważniejszych ośrodków kulturalnych i intelektualnych w Polsce. Lidzbark Warmiński zachęca do poznania swoich tajemnic. Mimo, że jest to miasto spokojne, hołdujące filozofii dobrego życia Citta Slow, potrafi zaskoczyć przebogatym wnętrzem.

Miasto jest jednym wielkim zabytkiem: zamek biskupów warmińskich, kościół farny, przedzamcze, Wysoka Brama, mury obronne, kamienice, a od maja 2011, bardzo blisko centrum znajduje się czterogwiazdkowy Hotel Krasicki. Na przestrzeni kilku lat hotel zdobył wiele prestiżowych nagród, ale najcenniejszą z nich jest tytuł Najpiękniejszego Hotelu w Polsce, Europie i na Świecie w kategorii Best New Hotel Construction & Design przyznawaną przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Hotelarskie.

Hotel znajduje się w budynkach przedzamcza historycznej siedziby biskupów warmińskich. Mieszkali tu Ignacy Krasicki i wielki astronom Mikołaj Kopernik. Dla uczczenia ich obecności przygotowano w hotelu Bibliotekę im. Ignacego Krasickiego, która jest jednocześnie kawiarnią. W Wieży Zegarowej natomiast wyznaczono obserwatorium astronomiczne z dwoma teleskopami, przez które można obserwować niebo nocą i słońce w ciągu dnia. Zaprzyjaźniony z hotelem „współczesny Kopernik” organizuje gościom sobotnie wieczory z kosmosem w roli głównej. Seanse astronomiczne cieszą się niesłabnącą popularnością.

W Hotelu Krasicki można znaleźć również coś ciała. Strefa Wellness gwarantuje nie tylko relaksacyjne, ale również estetyczne doznania. Usytuowany w gotyckich podziemiach basen z gejzerem, przeciwprądami, masażem podwodnym bocznym, płaszczem wodnym do masażu pleców, kompleksem saun i jacuzzi, otrzymał bizantyjsko – barokowy wystrój. Nawiązująca do tradycji Cesarstwa Wschodniego: złota mozaika zdobi dno basenu, natomiast reprodukcje obrazów Petera Paula Rubensa o tematyce antycznej są jednocześnie ścianami szatni. Razem ze Strefą Wellness funkcjonuje SPA Św. Katarzyny. Wyjątkowość Spa Św. Katarzyny oraz Strefy Wellness działających w Hotelu Krasicki, polega zarówno na świadczeniu usług na bardzo wysokim poziomie, używaniu doskonałych kosmetyków i naturalnych składników, jak i wysokich kwalifikacjach terapeutów. Bogaty wachlarz usług skierowanych do pań, panów, mam z dziećmi i spodziewających się dziecka sprawia, że każdy Gość może dopasować ofertę do swoich życzeń i upodobań. Koloru dodają temu miejscu XV-wieczne, romantyczne mury, których otoczenie pozwala na wyciszenie i pełne oddanie relaksowi. Ściśle strzeżone procedury zamkowe, sięgające korzeniami średniowiecza, opierają się na przepisach odnalezionych w kilkusetletniej księdze. Zawiera ona opisy komponentów, które były i są wykorzystywane, aby odprężyć, ale również zachować młodość. Przepisy opierają się na tym, co ofiarowują nam warmińskie lasy, łąki i ogrody – żeby wymienić choć kilka z tych niezwykłych darów – żywice, szyszki, zioła, płatki kwiatów...  Najlepszym jednak sposobem na przekonanie się o zasadności tytułu Najlepsze holistyczne SPA w Polsce, jest po prostu skorzystanie z usług oferowanych przez to magiczne miejsce.


Wyjątkowa jest również kuchnia Hotelu Krasicki. Prowadzona jest ona przez Krzysztofa Mazurka – kucharza z wieloletnim doświadczeniem, znawcę kuchni polskiej. Szef słynie z wybornej kaczki przygotowywanej według ściśle strzeżonej receptury. Kaczka Biskupów Warmińskich to połączenie doskonałego smaku pieczonego mięsa ze słodyczą sosu migdałowo – miodowo – winnego. W cukierni przygotowywane są ręcznie robione praliny oraz czekoladowy torcik Krasickiego. Wszak czekolada była ulubionym smakołykiem księcia poetów polskich – biskupa Ignacego Krasickiego, który mieszkał na zamku w Lidzbarku Warmińskim.

Będąc w Hotelu Krasicki nie można się nudzić. Lubiący aktywny wypoczynek z pewnością zechcą poznać malowniczą rzekę Łynę pływając gondolami lub kajakami. Lubiącym sporty ekstremalne przypadnie do gustu spływ kajakowy pobliską rzeką Symsarną. Leży ona w dolinie polodowcowej i dzięki ukształtowaniu terenu ma charakter rzeki górskiej.

Lidzbark Warmiński to także szlaki rowerowe (Green Velo), piesze i historyczne (Szlak Zamków Gotyckich, Szlak Kopernikowski). Hasło przyświecające Hotelowi, leżącemu w centrum tego uroczego miasta, to „Gości od wieków”. Te trzy słowa najlepiej oddają charakter tego szczególnego miejsca. A najlepiej przekonać się o tym podczas pobytu.


Więcej informacji na: www.hotelkrasicki.pl