Organizator:

WARMIŃSKO-MAZURSKIE

Podziel się

 

Warmińsko–mazurskie można śmiało określić, jako region o wysokiej atrakcyjności turystycznej. Ponad 3000 jezior sprawia, że kraina wygląda jak wielki, niebieski ptak rozciągający swe skrzydła na tle lasów. Mazury są finalistą konkursu na 7 Nowych Cudów Natury w 2011 r., a w roku 2016 wymieniono je na liście National Geographic Traveler jako miejsce, które warto odwiedzić w 2016 roku.

Wielkie Jeziora Mazurskie jest to z największy w Polsce zespół akwenów śródlądowych połączonych licznymi kanałami i rzekami, które tworzą niepowtarzalnej urody szlak wodny rozciągający się od Węgorzewa na północy, po Pisz i Ruciane-Nida na południu. Tak rozległego ciągu jezior, umożliwiającego uprawianie wszystkich rodzajów turystyki wodnej, a równocześnie tak urozmaiconego, nie ma w żadnym z państw Europy.

Na zachodzie województwa znajdują się Mazury Zachodnie. Tam występuje też dużo jezior, między innymi Jeziorak. Jest on jeziorem rynnowym, najdłuższym zbiornikiem naturalnym w Polsce (27 km).

Ogromną atrakcją turystyczną województwa warmińsko-mazurskiego są pola Grunwaldu, na których, rokrocznie od 1410 roku wojska polsko-litewskie pokonują Krzyżaków. Inscenizacja Bitwy pod Grunwaldem odbywa się corocznie w sobotę w połowie lipca.

Więcej informacji >>

Kanał Elbląski został uznany za pomnik historii, a w 2007 roku w plebiscycie dziennika Rzeczypospolita za jeden z siedmiu cudów Polski. Całkowita długość kanału z odgałęzieniami wynosi 190 kilometrów. Kanał łączy jezioro Druzno z rzeką Drwęcą oraz z jeziorem Jeziorak. Poprzez rzekę Elbląg kanał łączy się z Zalewem Wiślanym i przez Kanał Jagielloński z Nogatem i Wisłą oraz Morzem Bałtyckim. Osobliwością na skalę europejską jest zespół 5. pochylni, po których przetacza się statki po specjalnych platformach ustawionych na szynach. Na odcinku 10 km występuje tutaj różnica poziomów 100 m. Kanał jest czynny już 160 lat.

Więcej informacji >>

Miłośników militariów ucieszy wycieczka do kwatery Hitlera Wilczy Szaniec w której dokonano zamachu na Hitlera.

Więcej informacji >>

Obowiązkowym punktem wycieczki po województwie warmińsko–mazurskim jest Wzgórze Katedralne we Fromborku. Frombork jednym okiem Wieży Wodnej „patrzy” na Zalew Wiślany, a drugim na katedrę i Wzgórze Katedralne. Katedra, ze wspaniałymi organami, jest sceną Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej i niedawno odnalezionym, miejscem pochówku Mikołaja Kopernika.

Więcej informacji >>

Warmia i Mazury to dziewicza przyroda oraz wiele szlaków rowerowych, pieszych i kajakowych. W ostatnich latach powiększyła się również baza noclegowa. Powstały liczne nowe hotele, wiele posiada SPA. Niektóre znajdują się w zamkach, niektóre mają niesamowitą lokalizację. Również posiadamy w regionie dobrze wyposazone pola campingowe..

Zapraszamy na Warmię i Mazury!

www.mazurytravel.pl

Noclegi:  www.mazurytravel.com.pl/wyszukiwanie-zaawansowane

Facebook