Organizator:

WIELKOPOLSKA: PARK MAKIET MIKROSKALA

Podziel się

 

Park Makiet „Mikroskala” to zupełnie nowa atrakcja, unikatowa w skali europejskiej. W Parku znajduje się wystawa makiet o tematyce filmowej, przyrodniczej oraz historycznej.

Odwiedzający park mogą podziwiać m. in. makietę wybuchu w Hiroshimie, filmu „Gwiezdne Wojny”, Arki Noego, floty Krzysztofa Kolumba u wybrzeży Karaibów, tonącego Titanica, czy makietę  lądowania na Księżycu. Są też tradycyjne makiety kolejowe dla starszych oraz młodszych pasjonatów kolejnictwa. Na najmłodszych gości parku czeka makieta wesołego miasteczka pełna kolorów i świateł, makieta epoki dinozaurów, a także kolejki przejeżdżające przez krainę postaci ze znanych wszystkim bajek.

Oryginalność Parku tkwi w interaktywności niektórych makiet. Oznacza to, że są one wyposażone w elektroniczne systemy pozwalające uruchamiać ich elementy, efekty dźwiękowe oraz świetlne. W „Mikroskali” znajduje się również salka kinowa, w której pokazywany jest  film przedstawiający etapy powstawania makiet. Goście mają również możliwość podglądania pracowni modelarskiej, w której powstają kolejne realizacje.
 
Bilety do „Mikroskali” są całodniowe. W trakcie zwiedzania można skorzystać z salki rekreacyjno-wypoczynkowej. Jest ona wyposażona w zabawki edukacyjno-eksperymentalne ze sklepu Mądra Zabawka znajdującego się na terenie Parku. Najmłodsi mają więc okazję do zabawy, w czasie której dorośli mogą wypocząć bądź poczytać.

W parku organizowane są również warsztaty oraz zajęcia dla grup szkolno-przedszkolnych:

  • warsztaty polegające na sklejaniu dowolnych figurek mając do dyspozycji po 30 szt. sześcianów z drewna (inną opcją jest składanie prostych modeli z kartonu lub klocków konstrukcyjnych),
  • zajęcia tematyczne z wykorzystaniem SUPER konstrukcyjnych Klocków Meli,
  • warsztaty z długopisami i drukarką 3D,
  • warsztaty mydlarskie,
  • warsztaty malowania worków.                 

 
Park Makiet „Mikroskala” znajduje się w budynku Centrum Rozrywki Kropka - termin odwiedzin nie jest więc uzależniony od pogody.
 
„Mikroskala” zaprasza codziennie od 10:00 do 20:00.(ostatnie wejście do parku o godz.: 19:00).

 

Więcej informacji:

www.mikroskala.eu

Facebook