Organizator:

WIELKOPOLSKA: WĄGROWIEC

Podziel się

 

Wągrowiec to miejsce wyjątkowe, które wyróżniają nie tylko bogata historia, ciekawe zabytki i oferta kulturalna, ale także bardzo dobra infrastruktura rekreacyjno-sportowa, czyste powietrze oraz spokój. Wszystko to, wraz z pięknym otoczeniem przyrodniczym, sprawia, że Wągrowiec to doskonałe miejsce dla osób, które z jednej strony poszukują relaksu i wyciszenia, a z drugiej – aktywnego wypoczynku.

To tutaj, w dolinie rzek Wełny i Nielby w XIV w. cystersi zbudowali klasztor. W Wągrowcu urodził się ksiądz Jakub Wujek, jezuita i teolog, który dokonał jednego z pierwszych i najlepszych przekładów Biblii na język polski.

Piękne położenie przyrodniczo-geograficzne miasta oraz bogata infrastruktura sportowo-wypoczynkowa sprawiają, że Wągrowiec to doskonałe miejsce dla amatorów aktywnego wypoczynku. Miłośnicy rekreacji w wodzie i na wodzie znajdą w Wągrowcu to, czego najbardziej szukają. Choćby w Aquaparku Wągrowiec - miejscu, którego się nie zapomina. Jest to jeden z najnowocześniejszych i najładniejszych tego typu obiektów w regionie, który wyróżnia się bogatym programem rekreacyjnym.

Wągrowiecki aquapark jest położony nad Jeziorem Durowskim, które wraz z trzema innymi jeziorami oraz rzekami Wełną i Nielbą są prawdziwym rajem dla miłośników kajakarstwa, żeglarstwa i wędkowania. Jest tutaj także kąpielisko z wypożyczalnią sprzętu wodnego oraz promenada, która 11-kilometrową trasą otacza jezioro, będąc doskonałym miejscem do rekreacyjnych spacerów, nordic walking, biegania, a także dla amatorów jazdy rowerowej. 

Wągrowiec to znane centrum wypoczynku osób niepełnosprawnych. Ośrodek Rehabilitacyjno-Wypoczynkowy Inwalidów „Wielspin” jest całkowicie pozbawiony barier architektonicznych i dysponuje ponad 200 miejscami hotelowymi i 6 sezonowymi domkami campingowymi.

Wągrowiec posiada dobrą bazę hotelową przeznaczoną dla klientów o różnych możliwościach finansowych. Działające w mieście hotele i ośrodki oferują ponad 400 miejsc noclegowych w różnym standardzie.

Na osoby, które wybierają bardziej survivalowe przygody czekają dogodne miejsca wczasowe oraz biwakowe w leśnej scenerii nieopodal jeziora na terenie pola campingowo-caravaningowego. Jest ono położone na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji i może jednorazowo przyjąć nawet 50 camperów oraz pełnić funkcję pola namiotowego. Jest tutaj czternaście skrzynek doprowadzających i rozprowadzających energię elektryczną, każda z trzema przyłączami. Turyści mają także do dyspozycji domki letniskowe oraz centralnie położony budynek socjalny z nowoczesnymi toaletami, prysznicami oraz zmywalnią. Ponadto na terenie pola campingowo-caravaningowego znajduje się wiata piknikowa o podłożu z kostki brukowej mająca 150 m kwadratowych powierzchni. W bezpośrednim sąsiedztwie z polem znajdują się siłownia plenerowa, plac zabaw dla dzieci oraz inne obiekty sportowe należące do Ośrodka Sportu i Rekreacji.

 

Zapraszamy do Wągrowca – miasta, które wyzwala energię!

 

Więcej informacji:

www.wagrowiec.eu

Facebook