Organizator:

ZACHODNIOPOMORSKIE: ŚWINOUJŚCIE WYSPY MOŻLIWOŚCI

Podziel się

 

Szeroka, czysta plaża, najcieplejsza woda, dzień o godzinę dłuższy, najwięcej słonecznych dni – czy to nie wystarczy aby zdecydować się na przyjazd do Świnoujścia i odetchnąć krystalicznym, nadmorskim powietrzem? Odkryj krainę 44 wysp gdzie każdy znajdzie zarówno dużo miejsca dla siebie i rodziny a także wiele propozycji spędzenia wolnego czasu.

Złoty, drobny piasek i płytka linia brzegowa to idealne miejsce na zabawę dla dzieci. Przestrzeń świnoujskiej plaży zapewnia miejsca dla wszystkich z zachowaniem odpowiedniego dystansu. Świnoujskie kąpielisko ma łącznie 10 km, w najszerszym odcinku ma 200 metrów, od 14 lat otrzymuje certyfikat „Błękitnej Flagi”, przyznawany kąpieliskom, które spełniają wysokie standardy jakości i bezpieczeństwa.

Spacery, jogging i nordic walking o zachodzie słońca nabierają innego wymiaru z szumem morza w tle. 123,6 km szlaków turystycznych: pieszych, rowerowych i kajakowych, łączących najważniejsze punkty kurortu – śródmieście, port, dzielnicę nadmorską z jego ustronnymi zakamarkami, gwarantują poznanie Krainy 44 wysp w komfortowych warunkach. Rozległe parki i tereny zielone Świnoujścia kryją urokliwe miejsca, płaskie leśne dukty, dokąd prowadzą szczególnie urokliwe krajobrazowo ścieżki zachęcające do wypraw pieszych, rowerowych i konnych.

Świnoujście to miasto położone na kilkudziesięciu wyspach, malowniczo otoczonych przez wody Bałtyku, Zalewu Szczecińskiego i Świny daje nieograniczone możliwości wypoczynku na wodzie. Na spokojnych wodach Delty Świny uprawiać można kajakarstwo i żeglarstwo, a liczne porty czy przystanie jachtowe oferują bezpieczne schronienie i wygodny odpoczynek. Świnoujście, jest jednym z najbardziej lubianych przystanków wśród żeglarskiej braci. Największy na polskim wybrzeżu Morza Bałtyckiego port jachtowy zapewnia miejsce ponad 300 jednostkom. Otoczone przez wodę i leżące na styku cyrkulacji lądowych i morskich wiatrów  Świnoujście dysponuje doskonałymi warunkami do uprawiania windsurfingu, kitesurfingu i skimboardu. Stosunkowo płytki akwen i szeroka świnoujska plaża, polecane są przez instruktorów, jako najbezpieczniejsze miejsce do nauki pływania na desce. Wędkarski raj, tak pasjonaci określają Świnoujście, a zwłaszcza rozlewiska Starej Świny.

Okolice Świnoujścia to rejon, gdzie wody morskie stykają się z wodami śródlądowymi i przenikają nawzajem dając możliwość życia rybom słodkowodnym i tym żyjącym w morzu. Bogata baza noclegowa Świnoujścia, poczynając od kwater prywatnych, pensjonatów, apartamentowców poprzez światowe marki hoteli, czy hotele Welles & SPA,  gwarantują jakość usług na najwyższym poziomie. Świnoujście jest miastem z charakterem, miastem  o wielu obliczach, pełnym różnorodności oraz przede wszystkim możliwości, posiadającym ogromny potencjał i wręcz idealne warunki do wypoczynku indywidualnie dostosowanego do oczekiwań.

 

Więcej informacji:

www.visit.swinoujscie.pl

Facebook