Organizator:

Giganci (w) podróży - goście targów TOUR SALON i CARAVANS SALON

Podziel się

TOUR SALON oraz CARAVANS SALON to nie tylko ekspozycja, ale przede wszystkim spotkania miłośnikami podróży, zarówno tych w wersji mikro, jak i dalekich wypraw. Również podczas jesiennej edycji targów będzie okazja, by spotkać tych, którzy poszukują nowych miejsc, nie boją się wyzwań i dla których podróże są sposobem na życie, a przynajmniej jego bardzo ważną częścią.

Na scenie TOUR SALON i CARAVANS SALON 2021

Giganci (w) podróży

Łukasz Supergan

Łukasz Supergan to organizator wypraw długodystansowych, wspinacz, autor, przewodnik, fotograf. Przeszedł ponad 20 000 km na szlakach Europy, Azji i Ameryki Pn. Ma na koncie pierwsze samotne przejście Łuku Karpat, trawers Alp i Pirenejów, pionierskie przejście irańskich gór Zagros, letni i zimowy trawers Islandii. Spędził 3 lata w Azji i na Biskim Wschodzie. W 2021 przeszedł zimą całość gór Polski. Autor ok. 200 artykułów i 4 książek, w tym pierwszego polskiego przewodnika po długodystansowych szlakach naszego kraju.

Podczas tegorocznej edycji TOUR SALON i CARAVANS SALON 2021 opowie o swoim zimowym przejściu górami Polski - podróży, która trwała 49 dni i której dystans wyniósł 1096 km.

 

Marcin Korzonek

 

 

Marcin Jakub Korzonek – ur. 1974 – instruktor turystyki rowerowej, dziennikarz, fotograf, redaktor naczelny portalu wRower.pl – Rowery od A do Z, właściciel ZadbanyRower.pl

Świat penetruje głównie na dwóch rowerowych kółkach z aparatem fotograficznym w sakwie. W czasie 22 lat zorganizował 18 wypraw rowerowych i odwiedził ponad 40 krajów na trzech kontynentach. Jego pasją są pustynie. Ma na swoim koncie przemierzenie na rowerze osiem z nich: Saharę w Tunezji, Syryjską, Gobi w Mongolii, Kara-Kum i Kyzył-Kum w Turkmenistanie i Uzbekistanie, Synaj w Egipcie, Negev w Izraelu oraz najgorętsze miejsce na ziemi – Pustynię Danakilską w Etiopii.

Podczas TOUR SALON 2021 opowie o projekcie Kross The Record 2020 - rowerem na 6000 m (Chile). Będzie to opowieść o samotnej wyprawie przez pustynię Atacama w Chile i próbie pobicia rekordu świata w wysokości na jaką wjechał rowerzysta. W czasie 50 dni wyprawy prelegent zmagał się z przeciwnościami losu i przyrody: wiatrem, udarem słonecznym, kontuzją kolana co ostatecznie doprowadziło go do wizyty w szpitalu. W czasie prezentacji dowiemy się gdzie znajdują się największe kopalnie odkrywkowe oraz najwyżej położone teleskopy i gejzery na świecie.

Paragon z podróży - Bartek Szaro

 

 

Bartek Szaro (ur. 1990 r.) to podróżnik, twórca internetowy. Od ponad dekady pisze o podróżowaniu na własną rękę na www.paragonzpodrozy.pl. Nie liczy odwiedzonych krajów, ale dobrze pamięta, że wszędzie bardzo mu się podobało. Uwielbia pisać o tanim podróżowaniu. Interesuje się turystyką zrównoważoną.

Podczas TOUR SALON i CARAVANS SALON 2021 opowie o efektach pierwszej części projektu "50 rzek", którego celem jest przepłynięcie i opisanie 50 najciekawszych odcinków na polskich rzekach w zgodzie z duchem zrównoważonego rozwoju turystyki.

 

Podczas spotkania będzie można dowiedzieć się:

  • jakie są polskie rzeki?
  • czym różni się spływ Bugiem granicznym od spływu Białą Przemszą?
  • dlaczego spływy kajakowe są lepsze niż wycieczki w góry?
  • jak zaplanować idealny, jednodniowy spływ? 
  • i czym, u licha, są kajaki pneumatyczne?

Przenieśmy się wspólnie w świat wodnej polski.

Więcej informacji o podróżach Bartka: www.paragozpodrozy.pl.

 

PODRÓŻOVANIE - youtuberzy i van life'rzy

 

PodróżoVanie to inspirujący projekt Kasi i Łukasza, którzy postawili wszystko na jedną kartę - porzucili dotychczasowe wielkomiejskie życie, by realizować swoje marzenia o podróżowaniu i wolności.

Samodzielnie przerobili busa na kampera, w którym od ponad trzech lat żyją i podróżują, dzieląc się swoją przygodą z innymi poprzez popularny kanał na YouTubie oraz Instagramie.

Jako największy polskojęzyczny kanał o van life, nieustannie inspirują i zachęcają do sięgnięcia po swoje marzenia. Na swoim kanale pokazują jak zorganizować życie w vanie oraz przedstawiają sylwetki pozostałych van lifer'ów z Polski

Strona internetowa Kasi i Łukasza: https://podrozovanie.pl/ 

 

FOXES IN EDEN - youtuberzy i van life'rzy

Zosia i Kuba, czyli Foxes in Eden – potocznie zwani „lisami”.

Kilka lat temu wybrali się w pierwszą, wspólną podróż po Kalifornii. Wypożyczyli samochód osobowy, rozłożyli tylne siedzenia, wrzucili na nie dmuchany materac i na trzy tygodnie oraz jakieś 6000 km, te cztery kółka stały się ich domem. Życie w drodze tak im się spodobało, że podobny wyczyn powtórzyli jeszcze trzy razy (dwa po Stanach – oczywiście na innych trasach – i trzeci raz po Polsce).

Tak narodził się pomysł, aby zbudować własny dom na kółkach. Nie czekając długo, na początku 2019 roku, przystąpili do dzieła. Kupili niebieski blaszak i po ośmiu miesiącach pracy… Dream came blue!

W październiku 2019 r. zostawili swoje stacjonarne mieszkanie i wprowadzili się do nieco mniejszego metrażu – 6m2. Od tego czasu spełniają swoje marzenie. Aktualnie zwiedzają Europie, poznając nowe miejsca i smaki – życia i nie tylko.

Swoją historią i codziennym życiem w drodze dzielą się na znanym i lubianym kanale YouTube - www.youtube.com/c/foxesineden i Instagramie - www.instagram.com/foxesineden

 

Już wkrótce prezentacja kolejnych gości TOUR SALON i CARAVANS SALON!

Kup bilet