>> DZIĘKUJEMY I ZAPRASZAMY NA 35. EDYCJĘ TARGÓW TOUR SALON 4-6 PAŹDZIERNIKA 2024 <<  

Organizator:

Aktywna sobota z turystyką i podróżami

Podziel się

Leniwa sobota? Nie dla miłośników podróży! Zapraszamy na atrakcje drugiego dnia TOUR SALON.

Drugi dzień Targów Tour Salon i sąsiadujących z nimi Targów Caravans Salon, rozpoczynamy punktualnie o godz. 10:00. Wystawcy i prelegenci-podróżnicy czekają w pawilonie 6 (wejście na teren Międzynarodowych Targi Poznańskie holem wschodnim od ul. Głogowskiej).

O Atlantydzie odnalezionej, czyli o Azorach opowie Hania Zieleźnik-Rybak z @Soliści – lingwistka, backpackerka i… śpioch. Liczymy jednak, że na 10:30 uda jej się do nas dotrzeć.

„Wielkopolska poza utartym szlakiem” to prelekcja Pauliny i Michała Mikołajczaków, którą będzie można usłyszeć (i zobaczyć) o 11:30. Może prosto ze spotkania ktoś od razu zapragnie zwiedzić Wielkopolskę.

Zachęcamy jednak, żeby nie robić tego od razu, zwłaszcza jeśli chce się dowiedzieć, jak wygląda życie i podróżowanie w vanie. O godz. 12:00 na scenie pojawią się Kasia i Łukasz, którzy uraczą widownię opowieścią pt. „Van Life – nasza droga do wolności”.

O swojej drodze do wolności odkrytej dzięki podróżom opowiedzą też Zosia i Kuba, czyli Foxes in Eden. Jak to się stało, że auto stało się domem? O tym już o godz. 13:00.

Następnie na uczestników czeka wyprawa w góry. O zimowym przejściu górami Polski będzie mówił Łukasz Supergan, który przeszedł ponad 20 000 km na szlakach Europy, Azji i Ameryki Płn.

Jak wygląda turystyka indywidualna i rodzinna w czasach ograniczeń pandemicznych związanych z COVID-19? O godz. 15:00 rozpoczyna się spotkanie lubiących nie tylko podróże, ale też dobre jedzenie. Przedstawiciele Instytutu Skrzynki opowiedzą o idei turystyki kulinarnej i przykładach światowych i polskich szlaków kulinarnych.

Sobotnią ekspozycję w pawilonie 6 zakończymy o godz. 16:00. Jednak do godz. 17:30, w pawilonie 11 (Iglica), potrwa Festiwal Podróżniczy Śladami Marzeń.

Program wydarzeń