❗ Serdecznie zapraszamy na kolejną edycję TOUR SALON 27-29 października 2023❗  

Organizator:

Bałkańska przygoda Kasi i Łukasza

Podziel się

Zapraszamy na spotkanie z autorami bloga "Gdzie słońce dla nas wschodzi", którzy podzielą się swoimi wrażeniami z podróży przez kraj bałkańskie.

Kasia i Łukasz są parą zakręconych podróżników, którzy dysponują tylko 26 dniami wolnymi od pracy i dużą kreatywnością w ich wykorzystywaniu i „rozciąganiu”. 80 dni w podróży w ciągu roku to dla nich nie problem.

Kasia, od małego podróżniczka, która nie potrafi usiedzieć na miejscu, nie odmawia żadnej okazji do wyjazdu. Jej znakiem rozpoznawczym są zawsze obowiązkowe wycieczki fakultatywne, tak, fakultatywne, ale jednak obowiązkowe, bo skoro już tutaj jesteśmy to warto wszystko zobaczyć. Uwielbia wyprawy na spontanie, bez rezerwacji, bez większych przygotowań. Podróżując w zgodzie ze swoimi przekonaniami wyszukuje opcji wege, eko i cruelty free. Propaguje odpowiedzialne podróżowanie wspierające lokalne społeczności i bez atrakcji wykorzystujących zwierzęta. A jej ulubiona przyśpiewka to: „zabiorę Cię właśnie tam gdzie słońce dla nas wschodzi”.

Łukasz, szybko zaraził się obowiązkowymi wycieczkami fakultatywnymi. Lubi spontan, ale woli mieć zarezerwowane coś więcej niż sam bilet lotniczy. Jest dobrym nawigatorem, zawsze dba o przygotowanie trasy i aktualne mapy, a do tego jest jeszcze długodystansowym kierowcą podczas road tripów. To master of technology i siła napędowa do dokumentowania przygód. Kiedyś pełnił funkcję skrupulatnego księgowego, ale porzucił tę fuchę, bo kto by liczył kasę, jak można liczyć gwiazdy.

Razem przemierzają Świat już 18 lat i wspólnie odkrywają miejsca, gdzie Słońce dla nich wschodzi. Krajów, które odwiedzili przez ten czas oprócz naszej przepięknej Polski jest w sumie 35 na liczniku.

Podczas targów TOUR SALON 2020 zabiorą nas w niesamowitą podróż po Bałkanach. Razem z nimi przemierzymy Serbię, Kosowo, Macedonię Północną, Albanię, Bośnię i Hercegowinę i Czarnogórę. Będzie o styku kultur, o trudnej historii, o przepięknych krajobrazach i rajskich plażach. Zdradzą też kilka sekretów jak się do takiej podróży przygotować.

Bałkańska przygoda Kasi i Łukasza | sobota 15.02.2020