>> DZIĘKUJEMY I ZAPRASZAMY NA 35. EDYCJĘ TARGÓW TOUR SALON 4-6 PAŹDZIERNIKA 2024 <<  

Organizator:

Calluna Trip - Ogórkiem na koniec świata

Podziel się

O swojej wyprawie przez Finlandię na Nordkapp i z powrotem opowiedzą Aga i Bartek Wrzoskowie z Calluna Trip.

Co takiego jest w Nordkappie, że prawie wszyscy chcą tam pojechać? Ten najdalszy, północny kraniec Europy, do którego można dojechać autem, wydaje się być krańcem świata. Dalej jest już tylko morze ciągnące się po horyzont. To tu najpiękniejsze barwy ma północne słońce, unoszące się majestatycznie ponad taflą wody podczas białych dni. I tu, poczuć można przyciągającą magię, która nie znika nawet w tłumie turystów. Równie fascynująca jest droga na ten koniuszek Europy. Tam i z powrotem. Przez piękne przestrzenie Finlandii, dzikie lasy na północy Norwegii, a także bardziej uczęszczany ale urzekający pięknem archipelag Lofotów.

O swojej wyprawie przez Finlandię na Nordkapp i z powrotem opowiedzą Aga i Bartek Wrzoskowie z Calluna Trip. Zabiorą Was do Rovaniemi, gdzie nawet latem można spotkać Świętego Mikołaja. W osadzie Tankavaara poszukają złota, a w okolicach Utsjoki przejadą najpiękniejsza drogą Finlandii. Pokonując drogi przecinające piękne norweskie lasy dotrą na Nordkapp, by podziwiać słońce o północy. W Norwegii zanurzą się w historii tych terenów, poznając dzieje Saamów, odwiedzając domy Wikingów i podziwiając sztukę naskalną pierwszych mieszkańców tych ziem. W końcu krętymi drogami dotrą na Lofoty, urzekające kolorowymi domkami i szmaragdowymi fiordami kryjącymi się pośród strzelistych gór. W opowieści nie zabraknie też słynnych norweskich Trolli, ich drogi, ale i części ciała.
Aga i Bartek podpowiedzą również, jak zorganizować podróż do Norwegii na własną rękę i jak cieszyć się drogą, która nawet w padającym deszczu może być pięknym przeżyciem.

Zapraszamy na opowieść o drodze, pięknej przyrodzie i końcu świata, który nie jest taki straszny :)

Ogórkiem na Koniec Świata - na Nordkapp i z powrotem. Sobota, 28 października godz. 16:00