>> DZIĘKUJEMY I ZAPRASZAMY NA 35. EDYCJĘ TARGÓW TOUR SALON 4-6 PAŹDZIERNIKA 2024 <<  

Organizator:

Czas pomyśleć o wakacjach. Ruszyły targi TOUR SALON

Podziel się

Opowieści o podróżach bliskich i dalekich, stoiska miast, regionów i biur podróży – na targach TOUR SALON wszystko zachęca, by gdzieś wyjechać. Wizyta na nich może poskutkować planem na wakacje, wiosenny weekend w Polsce czy „city break”. Targi, które dziś rozpoczęły się na Międzynarodowych Targach Poznańskich, potrwają do niedzieli.

- Zawsze wracam pamięcią do dwóch archetypów turysty. Pierwszy to włóczęga – jemu nie zależy na celu, tylko by się włóczyć, czy też mówiąc po poznańsku – szwendać. Drugi to pielgrzym. On zawsze idzie do celu, a droga mu tylko w tym trochę przeszkadza. Ja sądzę, że wśród prawdziwych turystów podział jest fifty-fifty, aczkolwiek gdybyście spytali o moje upodobania, ja wolę się szwendać – mówił Przemysław Trawa, Prezes Zarządu Grupy MTP, otwierając targi TOUR SALON.

Targi te są i dla szwendaczy, i dla tych, którzy zawsze podróżują do celu. Ich organizatorzy zachęcają: „Odkryj smak przygody”. Swoimi doświadczeniami dzielić się będą podróżnicy, m.in. Adam Borowicz, twórca cyklu programów „To je Borowicz. Podróże ze smakiem” czy Katarzyna Węgrzyn, autorka niezwykle popularnego bloga „Gdzie w Polsce na weekend”. O swoich wyprawach opowiadać będą goście Festiwalu Podróżniczego Śladami Marzeń, który towarzyszy targom. Podpowiedzą też oni, jak uniknąć przykrych pamiątek z podróży i jak zrobić udane zdjęcia podczas wyprawy.

- To jest doskonały czas dla turystyki na świecie, ale także w Polsce – u nas turystyka przyjazdowa rozwija się dwukrotnie szybciej niż w Unii Europejskiej – mówił podczas inauguracji targów Robert Andrzejczyk, Prezes Polskiej Organizacji Turystycznej.

Na targach TOUR SALON nie zabrakło przedstawicieli regionów, miast, obiektów turystycznych czy biur podróży. Zachęcają do wyjazdu m.in. w Lubuskie, Beskidy, na Śląsk Cieszyński lub do Krainy Lessowych Wąwozów. Poza granicami naszego kraju – do Wietnamu, Stanów Zjednoczonych czy na rejs na Biegun Północny rosyjskim lodołamaczem atomowym.

TOUR SALON potrwa do 16 lutego w pawilonie Poznań Congress Center.