❗ Serdecznie zapraszamy na kolejną edycję TOUR SALON 27-29 października 2023❗  

Organizator:

Dolny Śląsk – znajdź swoją trasę!

Podziel się

Dolny Śląsk – znajdź swoją trasę! – to hasło kampanii Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego, która promuje turystykę rowerową w najbardziej różnorodnym regionie kraju. Na płaskim i w górach, nad jeziorami czy wśród skał – dla wytrawnych cyklistów, rodzin z małymi dziećmi, seniorów lub amatorów mocnych wrażeń – na Dolnym Śląsku każdy znajdzie odpowiednią dla siebie ścieżkę. W ramach kampanii powstała seria spotów promujących aktywną turystykę oraz najpiękniejsze miejsca i okoliczne atrakcje: od Wrocławia, przez Stawy Milickie czy górskie masywy.

RÓWNI W PASJI

Rowery górskie, szosowe, turystyczne, e-bike, tandemy, cargo, handbike – wybór jest ogromny, podobnie jak wachlarz osób, które na nich jeżdżą. Istotnym elementem kampanii Dolny Śląsk – znajdź swoją trasę jest jej drugi przekaz: RÓWNI W PASJI, podkreślający, że rowery to ekologiczny sposób przemieszczania się, ale i pasja dostępna dla każdego – dlatego w spotach prezentowane są osoby z różnych kategorii wiekowych: od dzieci po seniorów, osoby z niepełnosprawnościami, osoby uprawiające sport zawodowo i amatorsko. Na rowerowych trasach Dolnego Śląska coraz częściej spotkać możemy osoby z różnorakimi niepełnosprawnościami. Dla nich turystyka i rekreacja są ważną formą rehabilitacji i aktywizacji.

KRAINA RÓŻNORODNOŚCI

Długość szlaków rowerowych na Dolnym Śląsku szacowana jest na 8000 km. Ponad 200 pomysłów na rowerowe wycieczki o różnym stopniu trudności można znaleźć na stronie internetowej dolnyslaskrowerem.pl oraz w aplikacji mobilnej Dolny Śląsk rowerem (dostępnej na telefony z Androidem), w której znajdują się trasy wraz z opisami oraz zdjęciami. Dla rodzin z dziećmi przygotowano aplikację mobilną „Znajdź swoją trasę”, dzięki której z perspektywy roweru można odkrywać tajemnice Wrocławia i wziąć udział w grze terenowej.

DOLNY ŚLĄSK JEST NAJ!

Wybór tras rowerowych w regionie jest ogromny. To tutaj znajduje się m.in. Singletrack Glacensis – największa sieć singletracków (wąskich, jednokierunkowych ścieżek) w Europie! Trasy przebiegają przez malowniczą Kotlinę Kłodzką (Glacensis to jej łacińska nazwa). Z nizinnych i równinnych rejonów Dolnego Śląska na rajdy rowerowe godne polecenia są Dolina Baryczy z największym kompleksem stawów rybnych w Europie czy największy kompleks leśny w Polsce – Bory Dolnośląskie z ciekawymi trasami wokół Bolesławca, którymi dojechać można do zamków – Kliczkowa oraz Grodźca. Turyści udający się na zwiedzanie Zamku Książ mogą skorzystać z propozycji wycieczki wokół Książańskiego Parku albo na dwóch kółkach zdobyć Chełmiec, szczyt Gór Wałbrzyskich.
Na południu na żądnych wrażeń cyklistów czekają wyzwania Gór Sowich, Izerskich i Karkonoszy. Do turystyki rowerowej doskonale nadają się również tereny Gór i Pogórza Kaczawskiego – niewielkie wzniesienia nie powinny sprawić problemów amatorom jazdy na rowerze, a powulkaniczne krajobrazy z ciekawymi formacjami, jak Organy Wielisławskie, to raj dla wszystkich, których interesuje naturalne dziedzictwo kraju.

#ZnajdźSwojąTrasę

Ekstremalne trasy rowerowe. DOLNY ŚLĄSK – ZNAJDŹ SWOJĄ TRASĘ

Turystyka rowerowa na Dolnym Śląsku. #ZnajdźSwojąTrasę

Rowerem z rodziną na Dolny Śląsk! #ZnajdźSwojąTrasę