>> DZIĘKUJEMY I ZAPRASZAMY NA 35. EDYCJĘ TARGÓW TOUR SALON 4-6 PAŹDZIERNIKA 2024 <<  

Organizator:

Laureaci 10. Festiwalu Podróżniczego Śladami Marzeń

Podziel się

Wszystkie trzy główne nagrody tego jubileuszowego dziesiątego festiwalu idealnie obrazują jego nazwę. Wszyscy laureaci realizują swoje marzenia. Niekoniecznie wbrew czemuś – kompleksom, blokadom wewnętrznym, ograniczeniom, demonom, normom społecznym, ale właśnie z nimi, z pełną świadomością siebie.

1 miejsce w kategorii “POLSKA”Urszula Wałachowska

za wielką, prawdziwą i szczerą miłość do Bieszczad, które jej to odwzajemniają

1 miejsce w kategorii “Świat”Michał Woroch

za pokazanie, że w podróży wcale nie jest najważniejsze osiąganie celu, że “sukces” podróży powinno mierzyć się zupełnie inną miarą

2 miejsce w kategorii “Świat”Ola Mae

za poczucie humoru i prezentację, która była pełnokrwistym stand-upem, ale jednocześnie pełna serducha i tej pięknej afirmacji – że gdziekolwiek nie pojedziemy i czegokolwiek nie zrobimy, pierwszym krokiem jest polubienie się z samym sobą.

3 miejsce w kategorii “Świat”Joanna i Gaja Nowak (Somos Dos)

za siłę, radość życia i za udowodnienie, że świat i podróż mogą być najlepszą placówką oświatową, a miłość i rodzicielstwo to najpiękniejsza podróż.

Wyróżnienie nagroda specjalna ufundowana przez Ergo Ubezpieczenia PodróżyNatalia Mileszyk

za czułą opowieść o dalekich miejscach i dalekich wydarzeniach oraz całkiem bliskich nam ludziach
Nagroda Publiczności – Adam Jarniewski

10 edycja Festiwalu Podróżniczego Śladami Marzeń odbyła się równolegle z targami Tour Salon w terminie 21-23 października 2023 roku. 

Piątek dookoła Polski

W piątek odbyły się prezentacje skupiające się na podróżach wokół Polski. Od kilku lat w trakcie Festiwalu i w ramach konkursu o Złoty Ślad przyznajemy nagrodę w osobnej kategorii “Polska”, chcą pokazywać jak podróżowanie po Polsce jest wyjątkowe i pełne niespodzianek. Wraz z przedstawicielami Polskiej Organizacji Turystycznej staramy się przyznać nagrodę osobie, ambasadorowi Polski wśród Polaków, osobie która w nieoczywisty sposób pokazuje to co piękne i zagadkowe.

W tym roku wraz z prelegentami kategorii “Polska” wybraliśmy się do 23 Parków Narodowych, odwiedziliśmy Bieszczady oraz obeszliśmy Polskę dookoła.

W piątek mieliśmy także okazję wysłuchać konferencji prasowej Ryaniar zapowiadającej zimową siatkę połączeń z Poznania, wystąpienia Wojciecha Norkowskiego (POT), który opowiedział o wyjątkowych polskich atrakcjach, a zapowiedzią weekendowych warsztatów było spotkanie z ratownikiem, dzięki któremu wielu z nas utwierdziło się w przekonaniu jak ważna jest pierwsza pomoc w podróżowaniu.

Piątkowy wieczór to spotkanie w Cooliozum, gdzie do późnych godzin wieczornych trwały podróżników rozmowy.

Sobota i niedziela to moc atrakcji dla każdego!

Sobota to dzień wypełniony atrakcjami po brzegi. Napięty program podczas Śladami Marzeń, pierwsza edycja Rodzinnego Festiwalu Podróżniczego Tup Tup, spotkania z autorami książek podróżniczych, warsztaty, strefa zabaw dla dzieci oraz strefa wystawców.

Śladami Marzeń

Wysłuchaliśmy 8 prelekcji podróżniczych w tym jednej bardzo cennej w informacje dotyczącej zdrowia w podróży.

W programie tego dnia pojawiło się 7 prelekcji konkursowych, które zaprowadziły nas do Peru i Kolumbii, Pakistanu, w Himalaje, na Grenlandię, dookoła Europy rowerem oraz dookoła Świata. Pojawiły się na widowni, często liczącej ponad 600 osób, łzy zachwytu i wzruszenia, moc uśmiechów i radości. To niesamowite ile emocji można przekazać za pomocą zdjęć, filmów i słów. To piękne móc uczestniczyć z Wami w tych pięknych podróżach i osobistych przeżyciach, których czasem opowiedzenie szerszej publiczności, samo w sobie wymaga sporej odwagi.

W niedzielę wysłuchaliśmy 3 prezentacji konkursowych (Norwegia, Kazachstan oraz Indonezja) oraz 3 prelekcji pozakonkursowych, a każda z nich była opowiedziana przez laureatów konkursu o Złoty Ślad.

Gosia Szumska-Dziczkowska, która od lat jest uczestniczką, prelegentką i (nie taką skrytą) faknką Festiwalu opowiedziała o świadomym i odpowiedzialnym podróżowaniu. Jak się przygotować do wyjazdu, jak na nim wypocząć, jak nie frustrować się i jak sobie radzić w trudnych sytuacjach. Trzymamy kciuki za kolejną książkę, która być może będzie właśnie dotyczyła wrażliwego i czułego podróżowania.

Wojciech Jachowski – laureat poprzedniej edycji Festiwalu w kategorii Polska, członek tegorocznego Jury i człowiek o wielu talentach. W tym roku opowiedział o ekstremalnych (?!) podróżach, oczywiście na swój sposób.

Ola Synowiec – laureatka ubiegłorocznej edycji Festiwalu (wraz z Arkiem Wiatorskim), w tym roku opowiedziała o wierzeniach mieszkańców Meksyku. Pełna pasji i niesamowitej reporterskiej wiedzy prelekcja wieńczyła 10 edycję Festiwalu.

Zwycięzcy konkursu o Złoty Ślad otrzymali wiele fantastycznych nagród ufundowanych przez naszych parterów.  Wybiorą się m.in w rejs do Szwecji wraz z TT-line Polska, zostali wyposażeni w najnowsze torby od Peak Design.  Laureaci w kategorii Polska i Świat otrzymali też sakwy rowerowe od Crosso. A Wy możecie otrzymać 10% zniżki na ich zakup jeżeli użyjecie kodu “sladamimarzen” na ich stronie.

Atrakcje dla rodzin z dziećmi

Pierwszy raz w historii Festiwalu odbył się Rodzinny Festiwal Podróżniczy Tup Tup PROGRAM TUP TUP. Projekt, który już od kilku lat chodził nam po głowie, a jego realizację utrudnił Covid. Projekt, który mamy nadzieję, że uda nam się jeszcze udoskonalić i będzie w stanie dotrzeć do jeszcze szerszej grupy rodziców, chcących podróżować ze swoimi maluchami.

Pierwszy raz w historii Festiwalu widzieliśmy tyle dzieci! To było fantastyczne widzieć ile maluszków znalazło super zabawę w przestrzeni zorganizowanej przez TULASY , podczas warsztatów organizowanych przez dziewczyny czy nawet w skupieniu słuchały wykładów w sobotę i w niedzielę.  To też dla nas niesamowicie inspirujące, że tylu z Was przychodzi na spotkania z maluchami, szukacie pomysłów, miejsc, inspiracji.

Specjalnie m.in. dla rodziców z maluchami przygotowaliśmy po raz kolejny strefę chillout, gdzie można było posłuchać prelekcji transmitowanych z głównej sali. Tutaj na leżaczkach i pufach można było sączyć  pyszne prossecco czy kawa od Coffee Journey

Rodzice też  wśród nowych udogodnień znaleźli miejsce do przewijania dla maluchów oraz pomieszczenie do karmienia. Widzieliśmy, że nie raz się ono przydało i cieszymy się, że mogliśmy wyjść na przeciw waszym oczekiwaniom.

Cieszymy się, że wielu z Was decyduje się na odwiedzenie Festiwalu w rodzinnym gronie, wiemy, że jest to miejsce wielu inspiracji dla małych i większych dzieci, strefa gdzie doświadczają różnych bodźców, kontaktu z różnymi osobami i mogą usłyszeć wielu inspirujących historii. Jesteśmy otwarci na udoskonalanie tej przestrzeni dla każdego aby osoby w każdym wieku mogły czuć się na Festiwalu fantastycznie i wyjechać z niego z wieloma przeżyciami i pomysłami.

Strefa autorów książek

Po raz kolejny mieliśmy okazję poznać bliżej autorów książek podróżniczych. PROGRAM

To super uczucie usłyszeć o historii powstania książki zza kulis, posłuchać co popchnęło autora do napisania tej opowieści czy też  jak podróż  do kraju zainspirowała daną osobę do opisania swojej historii. Dziękujemy za współpracę Firmie REBEL, Wydawnictwu Czarne oraz Wydawnictwu Znak, a autorom wszystkich książek za podzielenie się pięknymi opowieściami. Jeśli chcecie wrócić do opowieści – zapraszamy tutaj – znajdziecie linki do książek.

Warsztaty

W tym roku przygotowaliśmy dla Was bloki warsztatowe z pierwszej pomocy, przygotowania się do wyprawy podczas której czekają Was problemy z wodą czy też jak przygotować się do wyjazdu do USA. W ramach Festiwalu można też było wziąć udział w nietypowym zwiedzaniu Poznania, mniej znanymi zakątkami miasta.

Strefa wystawców

W tym roku strefę wystawców zasilił szereg fantastycznych partnerów, którzy przy swoich stoiskach mieli okazję podzielić się z Wami swoim doświadczeniem, zaprosić do konkursów, pokazać specjalną ofertę czy pokazać jakie są możliwości w obiektach i miejscach, których być może, cześć nie znała.

Serdecznie dziękujemy za zaufanie i cieszymy się, że Festiwal stworzył dla naszych partnerów okazje do podzielenia się swoimi produktami ze wspaniałą i wymagającą grupą odbiorców.

Zapraszamy na 11. edycję festiwalu, która odbędzie się w dniach 27-29.10.2023 w Poznaniu!
Dołącz do wydarzenia już dzisiaj! Więcej o festiwalu <<tutaj>>