>> DZIĘKUJEMY I ZAPRASZAMY NA 35. EDYCJĘ TARGÓW TOUR SALON 4-6 PAŹDZIERNIKA 2024 <<  

Organizator:

Letni Targ Rodzinny pełen pasji

Podziel się

Turystyka, sport, książki, kulinaria i fantastyczna zabawa. Tak można podsumować ostatni weekend na Międzynarodowych Targach Poznańskich, podczas którego odbył się Letni Targ Rodzinny.

Letni Targ Rodzinny to już trzecia impreza, która odbyła się w ramach kampanii #WracamyDoGry. Tym razem Grupa MTP zorganizowała wydarzenie zachęcające całe rodzinny do wspólnego spędzania czasu i rozwijania pasji sportowych, jak i tych, które doskonale sprawdzają się podczas długich jesiennych czy zimowych wieczorów.

Wakacje to przede wszystkim podróże i jak się okazało podczas Letniego Targu Rodzinnego nie trzeba wyjeżdżać daleko, by zobaczyć ciekawe miejsca, a przekonywały o tym Wielkopolska Organizacja Turystyczna, miasto Wągrowiec oraz gmina Międzychód wraz z Centrum Edukacji Regionalnej i Przyrodniczej. Wystawcy nie tylko udzieli przydatnych informacji, ale także przygotowali liczne atrakcje dla gości – konkursy z nagrodami, pokazy dawnych zawodów czy warsztaty stolarskie. Z kolei Lokalna Grupa Działania Gościnna Wielkopolska zadbała o to, by goście wydarzenia poznali ciekawe regionalne produkty.

Ogromnym zainteresowaniem podczas Letniego Targu Rodzinnego cieszyły się aktywności sportowe. W sobotę odbył się Rodzinny Bieg Targowy, którego organizację wspierał gRUNwald Team Poznań. Dorośli wystartowali na dystansie 5 km, a dzieci rywalizowały w biegach na 300 i 600 metrów. Niezależnie od wieku i umiejętności wszyscy zakończyli wyścig z ogromną satysfakcją i otrzymali pamiątkowe medale.

 

Przez dwa dni funkcjonowała także strefa fitness prowadzona przez Calypso Fitness Club i Egurrola Fitness Club. Zajęcia zaczynały się poranną joga, ale w miarę upływu dnia nabierały tempa. Endorfiny można było łapać m.in. podczas rytmicznej zumby i bardzo energetycznych zajęć wykorzystującymi elementy gry na perkusji - POUND fitness. Podczas Letniego Targu Rodzinnego rozwijaliśmy także wrotkarskie pasje. Warsztaty dla początkujących i zaawansowanych rolkarzy poprowadził Jakub Ciesielski ZICO – mistrz Polski w jeździe szybkiej, a także instruktorzy: Karolina Długa, Izabela Długa i Daniel Perz.

Podczas Letniego Targu Rodzinnego nie zabrakło także atrakcji dla najmłodszych. Dużo frajdy i radości przynosiły zabawa na wielkich, kolorowych dmuchańcach, jazda na elektrycznych gokartach, a także sportowe zajęcia z Akademią Piłkarską Reissa. Można było także obejrzeć mini wystawę konstrukcji z klocków LEGO oraz zaopatrzyć się w ciekawe pozycje książkowe oraz zobaczyć z bliska wozy policyjne i strażackie.