>> DZIĘKUJEMY I ZAPRASZAMY NA 35. EDYCJĘ TARGÓW TOUR SALON 4-6 PAŹDZIERNIKA 2024 <<  

Organizator:

Lokalna Grupa Działania Regionu Kozła

Podziel się

Lokalne grupy działania to inicjatywy, które istnieją na poziomie regionalnym lub lokalnym i mają na celu rozwijanie obszarów wiejskich oraz wspieranie rozwoju gospodarczego, społecznego i kulturowego.

 

 

 

Region Kozła to niezwykle malowniczy obszar na pograniczu woj. lubuskiego i wielkopolskiego, bogato zalesiony, zasobny w liczne jeziora (ok. 30) oraz rzeki. W obszar działania Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania Regionu Kozła wchodzi sześć gmin: Babimost, Kargowa, Trzciel i Zbąszynek (woj. lubuskie), Siedlec i Zbąszyń (woj. wielkopolskie).
Symbolem obszaru stał się instrument ludowy „kozioł”, na którym grywano nad Obrą już od XVI wieku. Corocznie organizowana jest w Zbąszyniu Biesiada Koźlarska – Święto Regionu Kozła, podczas której można posłuchać gry mistrzów na kozłach, skrzypcach i klarnecie. Region Kozła obfituje w liczne zabytki, zakwalifikowane do najwyższej klasy ochrony, takie jak najstarszy w Polsce drewniany kościółek z XIV w. (Kosieczyn), lub piękne XVII i XVIII-wieczne drewniane kościoły w Chlastawie i Łomnicy.
Miłośnicy turystyki wodnej i aktywnego wypoczynku mogą korzystać z organizowanych corocznie kilkunastu spływów kajakowych. Liczne gospodarstwa agroturystyczne, także stadniny koni zapraszają do wypoczynku rodzinnego. Wędkarze znajdą tutaj wiele możliwości do złowienia okazałych ryb. Zachowane tradycje i miejscowy folklor, łącznie z gwarą i ubiorami można podziwiać na licznych festynach i przeglądach, z których najciekawsze to Festiwal Kultury Ludowej w Nowym Kramsku oraz Konkurs Muzyki Ludowej w Kopanicy, który ma jeszcze przedwojenną tradycję. W regionie zachowały się tradycyjne potrawy, które można kosztować w kilku karczmach.
Zapraszamy do tego malowniczego regionu, w którym można zregenerować swoje siły, kosztować ekologiczne produkty, podziwiać tradycje i obyczaje, posłuchać unikalnej muzyki ludowej.


Odwiedź Region Kozła - inny niż wszystkie

Zapraszamy na Tour Salon 27-29 października 2023

 

Region Kozła