>> DZIĘKUJEMY I ZAPRASZAMY NA 35. EDYCJĘ TARGÓW TOUR SALON 4-6 PAŹDZIERNIKA 2024 <<  

Organizator:

Mapy on -line tras narciarskich w Beskidach i na Śląsku Cieszyńskim

Podziel się

Śląska Organizacja Turystyczna opracowała mapę tras i ośrodków narciarskich w formie online.

Mapa dostarczy narciarzom informacji na temat warunków narciarskich w najbardziej popularnych ośrodkach. Z nią łatwo można znaleźć trasy właściwe dla naszych umiejętności, gdyż wyszukiwarka pozwala wyszukać trasy wg ich trudności oraz pokazać jakie są warunki na stokach. Mapy dostępne są w dwóch wersjach – desktopowej i mobilnej.

Mapy tras i ośrodków narciarskich opracowane zostały przez Śląską Organizację Turystyczną we współpracy z ośrodkami i gminami narciarskimi w woj. śląskim. Dopiero teraz przy okazji oficjalnego otwarcia stoków narciarskich, skorzystać z niej mogą turyści. Mapa dostarcza nie tylko podstawowych informacji na temat ośrodków i tras narciarskich w danej miejscowości, ale także ich długości, rodzaju wyciągu dostępnego na miejscu czy warunków narciarskich. Zestawienie tras i ośrodków w formie online to pierwsze takie rozwiązanie na skalę nie tylko regionalną, ale i ogólnopolską.

Oczekiwaliśmy, że tegoroczny sezon rozpocznie się dużo wcześniej, niestety nie było takiej możliwości. Cieszymy się, że wreszcie ośrodki narciarskie doczekały się narciarzy, a warunki pogodowe sprzyjają narciarstwu. Opracowane przez nas mapy narciarskie mogą zatem być jeszcze wykorzystane w tym sezonie. Zestawienie na jednej mapie ośrodków i tras narciarskich znacznie ułatwi turyście zaplanowanie wyjazdu na zimowy wypoczynek – mówi Agnieszka Sikorska Dyrektor Biura Śląskiej Organizacji Turystycznej

W woj. śląskim na narciarzy czekają znane w całej Polsce ośrodki narciarskie takie jak Wisła czy Szczyrk. Na terenie Beskidów i Śląska Cieszyńskiego,  oprócz największych ośrodków działa także wiele mniejszych wyciągów. Już teraz informacje na temat bazy narciarskiej w regionie turyści znajdą w sieci pod jednym adresem.

Mapy narciarskie online dostępne są TUTAJ.

 

Informacja online: https://slaskie.travel/news/1020113

Osoba kontaktowa:

Agnieszka Sikorska – Dyrektor Biura ŚOT

tel. 609 733 600

agnieszka@slaskie.travel