>> DZIĘKUJEMY I ZAPRASZAMY NA 35. EDYCJĘ TARGÓW TOUR SALON 4-6 PAŹDZIERNIKA 2024 <<  

Organizator:

Mazury na szlaku kultury: Bo sezon na Mazury może trwać cały rok!

Podziel się

Cztery przedsiębiorstwa realizują w najpiękniejszym regionie Polski wspólny projekt „M2 System”. Jego efektem już niedługo będzie zupełnie nowy produkt turystyczny „Mazury na szlaku kultury”. To całoroczna oferta, zarówno dla turysty indywidualnego, jak również dla korporacji, małych i większych firm, agencji eventowych czy biur turystyki biznesowej.

Kraina i Szlak Wielkich Jezior Mazurskich to najpiękniejsze i najpopularniejsze miejsce nie tylko w północno-zachodniej Polsce. Dowód? Tak rozległego obszaru, umożliwiającego uprawianie wszystkich rodzajów turystyki wodnej, a jednocześnie tak urozmaiconego, nie ma nigdzie w Europie. Cztery przedsiębiorstwa chcą jednak zwiększyć atrakcyjność Mazur i wydłużyć sezon turystyczny na cały rok dzięki wspólnej i całorocznej ofercie turystycznej. Powiązane ze sobą i komplementarne produkty realizowane będą w Węgorzewie, Mikołajkach, Starych Sadach i Piszu, czyli w kluczowych lokalizacjach mazurskiego szlaku.

Sezon na Mazurach wydłuży się… na cały rok!
Za realizację projektu „M2 System” (czyli Mazury podniesione do kwadratu – więcej atrakcji w ramach połączonego systemu) odpowiadają cztery przedsiębiorstwa, działające od wielu lat na rynku lokalnym. Hotel Robert’s Port Żegluga Pasażerska Mikołajki, Grupa Amax, Ośrodek Żeglarstwa i Turystyki Wodnej Camp-Pisz i Róża Wiatrów założyły konsorcjum, a efektem ich działań będzie całoroczny i sieciowy produkt turystyczny „Mazury na szlaku kultury”, który wystartuje w pierwszej połowie przyszłego roku.

Siłą konsorcjantów, oprócz lokalizacji w strategicznych miejscach Szlaku Wielkich Jezior Mazurskich i całego regionu, jest również ich wieloletnie doświadczenie. Liderem projektu jest Hotel Robert’s Port w Starych Sadach. To największy i najstarszy spośród podmiotów, które realizują projekt „M2 System”. Firma Roberta Śliwińskiego działa na Mazurach od ponad 40 lat. Przez blisko 20 lat przedsiębiorca prowadził pensjonat „Złote Wrota”, a od 1989 roku świadczy usługi żeglugowe na szlaku WJM. Dzisiaj w miejscu pensjonatu nad Jeziorem Tałty w Starych Sadach znajduje się czterogwiazdkowy hotel, a od 5 lat w jego sąsiedztwie funkcjonuje port żeglugi śródlądowej.

Grupa Amax działa na rynku od 2004 roku. Jest właścicielem dwóch portów jachtowych w Mikołajkach i Starych Sadach, dysponuje też flotą nowoczesnych jachtów żaglowych i motorowych na wynajem. Firma jest również liderem w branży gastronomicznej na Szlaku Wielkich Jezior Mazurskich, propagatorem kuchni slow food i kuchni tradycyjnej. Ośrodek Żeglarstwa i Turystyki Wodnej Camp-Pisz istnieje na rynku od blisko ćwierć wieku. Główną działalnością przedsiębiorstwa są obecnie usługi hotelarskie, gastronomiczne i organizacja aktywnego wypoczynku. Biuro Turystyki Żeglarskiej Róża Wiatrów działa w Węgorzewie od 1997 roku. To jedna z największych szkół żeglarskich i organizatorów wypoczynku dzieci i młodzieży na Mazurach.

Właściciele firm, na które składa się konsorcjum, od lat pozostają również w stałym kontakcie biznesowym. I właśnie ta wieloletnia współpraca pozwoliła im wypracować relacje na rzecz wzajemnego doskonalenia oferowanych usług i wspólnego zaspokajania potrzeb klientów. Owocem ich współpracy jest również całkiem nowy jakościowo produkt turystyczny „Mazury na szlaku kultury”, który… - …wydłuży sezon turystyczny w Krainie Wielkich Jezior Mazurskich na cały rok. Wszystkie usługi będą oferowane w formie kompleksowych, objętych wspólnymi cenami i wytwarzanych wspólnie pakietów usług, dostosowanych do potrzeb i oczekiwań naszych klientów - wyjaśnia Robert Śliwiński, właściciel Hotelu Robert’s Port Żegluga Pasażerska Mikołajki, który znajduje się nad jeziorem Tałty w Starych Sadach koło Mikołajek, a zarazem lider projektu „M2 System”.

I dodaje: - Zrealizowane przy tej okazji inwestycje tworzą nową jakość w infrastrukturze Mazur i umożliwiają powstanie zupełnie nowych usług, takich jak catering i obsługa dużych eventów na wodzie czy sieciowa wypożyczalnia sprzętu turystycznego na całym Szlaku Wielkich Jezior Mazurskich.

Trzy rdzenie: kultura, kuchnia i rekreacja
Wszystkie usługi konsorcjantów będą oferowane w formie kompleksowych, objętych wspólnymi cenami i wytwarzanych wspólnie pakietów usług, dostosowanych do potrzeb i oczekiwań klientów. Cały projekt opiera się na trzech rdzeniach, które wzajemnie się przenikają i uzupełniają. Co ważne, oferty będzie można łączyć ze sobą, modyfikować i konfigurować – wszystko zależy od potrzeb i oczekiwań klientów.

Na pierwszy rdzeń (Mazury – czasoprzestrzeń kultury) składa się całoroczna i kompleksowa infrastruktura wystawienniczo-kulturalna. Mazurskie Centrum Kulturalno-Wystawiennicze (z 2-poziomową salą na ponad 450 osób) w Starych Sadach będzie pełnić ponadto rolę centrum całego produktu. W pobliżu, na Jeziorze Tałty, Amax również zajmie się organizacją corocznych wydarzeń -  regat czy imprez firmowych dla klientów korporacyjnych. Obiekt kulturalno-wystawienniczy w Piszu, jak i eventowy w Węgorzewie, pełnić będą rolę uzupełniającą dla MCKW.

Drugi rdzeń (Mazurskie podróże kulinarne) skupia się na propagowaniu autorskiej kuchni opartej na potrawach regionalnych w oparciu o wyjątkowe przepisy stworzone przez Mazurskie Laboratorium Smaku. To również propozycja wspólnej oferty gastronomicznej – cateringu, połączonego z obsługą gastronomiczną dużych wydarzeń na wodzie. Wyjątkową i zdecydowanie innowacyjną usługą będzie ponadto możliwość wynajmu pływającej platformy gastronomicznej w trakcie regat czy innych imprez.


Na Mazurach smacznie zjesz i aktywnie spędzisz czas
W ramach ostatniego rdzenia (Mazurskie Centra Aktywności) utworzona zostanie kompleksowa i różnorodna oferta aktywnego spędzania czasu na Mazurach. Planujesz wypoczynek na Mazurach i chciałbyś wypożyczyć kajak albo rower w Mikołajkach, ale oddać sprzęt na przykład w Piszu? Nie ma sprawy! Mazurskie Centra Aktywności to kompleksowa i różnorodna oferta aktywnego spędzania czasu w Krainie Wielkich Jezior Mazurskich, a więc na wodzie i w ścisłym powiązaniu z wodą.

Dzięki wspólnej ofercie zimą będzie można wypożyczyć bojery czy narty biegowe, natomiast latem - kajaki, rowery wodne czy jachty. Swoim gościom, zarówno indywidualnym, jak również grupom zorganizowanym czy klientom korporacyjnym, konsorcjanci zaproponują również, często niefunkcjonujące do tej pory w Polsce usługi, jak np. sieciową wypożyczalnię rowerów elektrycznych na terenie całej Krainy Wielkich Jezior Mazurskich czy zorganizowane wycieczki przyrodnicze i krajoznawcze, które zwykle dostępne są do tej pory wyłącznie dla turystów grupowych, korzystających z oferty biur podróży.

Całoroczne wycieczki można będzie oczywiście zarezerwować online we wspólnym kalendarzu imprez, a dzięki dowolności konfiguracji pakietów klienci sami zdecydują, kiedy i gdzie się wybiorą. Cała usługa objęta będzie wspólną ceną, standardem, promocją i narzędziami ICT, w tym również aplikacją mobilną.

- W naszym projekcie nawiązujemy do specyfiki Mazur, wizerunku tego regionu i wydarzeń - nie tylko w kontekście imprez i wydarzeń kulturalnych, stanowiących, obok podstawowej oferty, dodatkowy motyw przyjazdu na Mazury. W oparciu o wspólne kalendarium będziemy tworzyć także pakiety turystyczne, dedykowane określonym grupom odbiorców, zmienne w zależności od pory roku - tłumaczy Robert Śliwiński.

Więcej o projekcie na stronie: www.m2system.pl