>> DZIĘKUJEMY I ZAPRASZAMY NA 35. EDYCJĘ TARGÓW TOUR SALON 25-27 PAŹDZIERNIKA 2024 <<  

Organizator:

Niedzielne podróżowanie po targach Tour Salon

Podziel się

Trzy intensywne dni z turystyką na Międzynarodowych Targach Poznańskich – to był bardzo dobry kierunek.

Niedzielny program targów Tour Salon wypełniony był bogatym programem na scenie głównej oraz w speakers' corner. Prezentacje rozpoczął gość specjalny strefy Bike park - Marcin Korzonek, który zaprezentował swój autorski projekt "Polska prosto", a także poprowadził szkolenie o tym jak przygotować się do wyprawy rowerowej. Miłośnicy dwóch kółek mieli również okazję przejechać się rikszą, a przede wszystkim zapoznać się z nową turystyczną mapą rowerowego Poznania. Na fanów e-mobilności czekał gotowy tor do testów, a w strefie bliżej natury czekały opowieści survivalowe.

W egzotyczną podróż do Jordanii i Maroka zabrał nas Marcin Glądała wiceprezes klubu podróżniczego Soliści - Adventure Club, a po nieznanych szlakach naszej pięknej Polski oprowadzili nas nieznanymi szlakami Kinga i Przemek czyli Grafy w Podróży.

Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się również warsztaty fotograficzne i filmowe, które przygotowała ekipa z Busem przez Świat, uczestnicy mieli okazję zasięgnąć fachowej wiedzy od ekspertów.

Dla miłośników miejskiego zwiedzania przewodnicy z PTTK przygotowali propozycję wycieczek po kultowych dzielnicach Poznania oraz opowieści o korzeniach społeczności zamieszkującej Jeżyce i Łazarz.

Przedstawiciele państw, miast, regionów, obiektów turystycznych, touroperatorów oraz biur prezentowali miłośnikom podróżowania i turystom miejsca, w których warto zaplanować swoje wakacje czy weekendowy wypad. Na zwiedzających czekały między innymi lot na pokładzie myśliwca F18 w mobilnym symulatorze, jazda na rowerze po Bieszczadach, lokalne przysmaki, interaktywne konkursy i dużo materiałów informacyjnych.

Przestrzeń ekspozycyjna Tour Salon i imprez towarzyszących zajmowała łącznie 6 pawilonów.