>> DZIĘKUJEMY I ZAPRASZAMY NA 35. EDYCJĘ TARGÓW TOUR SALON 4-6 PAŹDZIERNIKA 2024 <<  

Organizator:

Odkryj kawałek historii i muzyki w sercu Jarocina

Podziel się

Zapraszamy do odwiedzenia Muzeum Regionalnego w Jarocinie. To niezwykłe miejsce w sercu Jarocina, prezentuje zbiory dotyczące regionu.

 

 Muzeum Regionalne w Jarocinie – jest zlokalizowane w zabytkowym budynku pałacu Radolińskich. Idea założenia muzeum powstała podczas obchodów 700-lecia Jarocina w roku 1957. Zbiory zebrane na wystawę rocznicową stały się zalążkiem pierwszej ekspozycji otwartego 22 lipca 1960 roku w skarbczyku Muzeum Etnograficznego. W 1971 roku nazwę zmieniono na Muzeum Regionalne w Jarocinie. W 1990 roku zbiory przeniesiono na strych jarocińskiego ratusza. W 2001 roku ponownie, po remoncie, otwarta została ekspozycja w skarbczyku. W listopadzie 2022 r. otwarto dla zwiedzających ekspozycję stałą w pałacu Radolińskich.

 

Spichlerz Polskiego Rocka w Jarocinie jest oddziałem Muzeum Regionalnego w Jarocinie. Placówka zajmuje się gromadzeniem, opracowywaniem i udostępnianiem materiałów dokumentujących historię polskiej muzyki rockowej od lat 50. XX wieku po czasy współczesne.
Oddział zlokalizowano w specjalnie zaadaptowanym na ten cel dawnym spichlerzu zbożowym w zabytkowej strefie centrum miasta. Obiekt oprócz działalności badawczo-wystawienniczej jest miejscem realizacji koncertów i projektów kulturalnych.