>> DZIĘKUJEMY I ZAPRASZAMY NA 35. EDYCJĘ TARGÓW TOUR SALON 4-6 PAŹDZIERNIKA 2024 <<  

Organizator:

Odkryj Madagaskar gdzie przygoda spotyka się z nieokiełznanym pięknem.

Podziel się

Madagaskar to kraina niezwykłych atrakcji, która zachwyca turystów swoją wyjątkową naturą, bogactwem fauny i flory oraz fascynującą kulturą. Ta wielka wyspa na Oceanie Indyjskim jest prawdziwym rajem dla podróżników poszukujących przygód i nowych doświadczeń. Od malowniczych plaż o białym piasku po egzotyczne lasy deszczowe i unikalne formacje skalne, Madagaskar oferuje niepowtarzalne możliwości do odkrywania i eksploracji. Zróżnicowanie krajobrazu i przyjazna atmosfera sprawiają, że Madagaskar jest idealnym miejscem zarówno dla miłośników przyrody, jak i kultury.

Odkryj Madagaskar gdzie przygoda spotyka się z nieokiełznanym pięknem.

Jako czwarta co do wielkości wyspa na świecie, wyspiarski kontynent łączy w sobie zapierające dech w piersiach krajobrazy, na których znajduje się jeden z najcenniejszych na świecie ekosystemów. Dzięki różnorodności flory i fauny żyjącej w różnym tempie życia, odwiedzający mogą zabrać ze sobą niezrównane zdjęcia i wspomnienia pełne inspiracji.

Nieskażone walory turystyczne

Ze względu na swój naturalny potencjał Madagaskar jest popularny wśród wszystkich miłośników dziewiczej natury i autentyczności kulturowej. Ekoturyści zaliczyli już czerwoną wyspę do najważniejszych krajów, które zaspokajają ich marzenia i pasje: wędrówki po różnorodnej i spektakularnej scenerii, odkrywanie rzadkich gatunków endemicznych, kontakt z mieszkańcami, którzy z radością przekazują swój sposób życia i zwyczaje przodków.
Wśród miłośników przyrody, miłośników ptaków i dużych ssaków morskich Madagaskar oferuje najpiękniejsze przeżycia. Dlatego obserwowanie ptaków i wielorybów przyciąga wielu entuzjastów.
Dla miłośników pieszych wędrówek, od prostych spacerów po bardzo intensywne wędrówki trwające kilka dni, dostępnych jest wiele wycieczek, każda bardziej egzotyczna od poprzedniej.
Spragnieni przygód będą mogli udać się do najdalszych zakątków pieszo lub dowolnym środkiem transportu. Nowością w turystyce Madagaskaru są także wędrówki motorowe.
Madagaskar to istny plac zabaw o nieoczekiwanych profilach, jest naturalnym, niewyczerpanym źródłem wszelkiego rodzaju tematów fotograficznych. Fotograficzne safari to coraz popularniejsza aktywność.

Morze to niewyczerpane źródło inspiracji i wypoczynku

Nieskończony widok na 4800 km linii brzegowej zapiera dech w piersiach: białe piaszczyste plaże otoczone lagunami, skaliste brzegi, doskonałe zatoczki lub ogromne zatoki. Kitesurferzy i windsurferzy na całym świecie uznali miejsca wokół zatoki Diego-Suarez za jedne z najlepszych na świecie. Natomiast prawdziwym rajem dla surferów są fale na skrajnym południowym zachodzie, w Fort Dauphin.
Coraz większa liczba nurków odkrywa wyspę i jej morską różnorodność biologiczną, gdzie mogą się cieszyć niezakłóconym sportem i spotkać niezliczoną liczbę gatunków.
Wszystkie czasopisma specjalizujące się w wędkarstwie sportowym bardzo regularnie poruszają temat bogactwa dna morskiego Madagaskaru. Podróż po wodach obfitujących w ryby nieuchronnie obejmuje najlepsze miejsca do wędkowania na zachodnim wybrzeżu Madagaskaru, wschodnie wybrzeże wyspy jest równie urokliwe, jeśli chodzi o uprawianie sportów wodnych. Intensywnie rozwija się infrastruktura dla rejsów żaglowych, gdyż urok archipelagów, ujść rzek i lagun jest oszałamiająca.

Bogactwo przygód

Skoro już mowa o rejsach, warto podkreślić atrakcyjność wycieczek rzecznych, szczególnie w dół rzeki Tsiribihina (w kierunku Bemaraha Tsingy) lub wzdłuż Pangalanes, czyli ciągu jezior, lagun, kanałów i rzek ciągnących się setkami kilometrów wzdłuż wschodniego wybrzeża. Specjaliści od paralotniarstwa, wspinaczki i raftingu organizują także wycieczki specjalistyczne. Inni oferują warsztaty z gemmologii, na Madagaskarze występuje mnóstwo klejnotów i kamieni półszlachetnych.
Inni poszukiwacze przygód pragnący odkryć najodleglejsze regiony wyspy również mają mnóstwo możliwości do wyboru. Wyprawy motocyklowe, quadowe i górskie są dostępne w różnych lokalizacjach, w tym w Tuléar w pobliżu baobabu Andavadoaka, Diego-Suarez wokół Iharany i Anivorano, Nosy Be pośród pól ylang-ylang, Sainte Marie i Parku Narodowego Ranomafana.

Kolorowa kultura i kuchnia

Kultura Madagaskaru to mieszanka różnych tradycji różnych grup etnicznych. Mieszkańcy Madagaskaru posiadają wyjątkową wiedzę, szczególnie w zakresie rzemiosła i rzeźby w drewnie. Odwiedzający mogą również skosztować kulinarnych przysmaków wyspy, delektując się daniami takimi jak ravitoto (liście manioku z wieprzowiną), romazava (aromatyczny gulasz z mięsa i warzyw) oraz różnorodne specjały z owoców morza. Wszystko to razem tworzy bogate i charakterystyczne doświadczenie kulturalne dla tych, którzy zwiedzają wyspę. 

Madagaskar zyskuje uznanie na całym świecie

Madagaskar cieszy się dużym zainteresowaniem i uznaniem na całym świecie. Wpisanie suchych lasów Andrefana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO pokazuje, jak wyjątkowe są krajobrazy Madagaskaru. Magazyn podróżniczy Wanderlust nominował Madagaskar do nagrody Reader Travel Awards w 2023 r., co pokazuje, że ludzie są entuzjastycznie nastawieni do odwiedzania tego kraju. CN Traveller uważa nawet, że Madagaskar to jedno z najlepszych miejsc na grudniowe wakacje. Te noty i nagrody sprawiają, że coraz więcej osób interesuje się Madagaskarem jako idealnym miejscem do odwiedzenia, z jego wspaniałą przyrodą i wyjątkową kulturą.

Inspirująca przygoda

Podczas podróży na Madagaskar, nie można pozostać obojętnym, gdyż ta niezwykła wyspa wciąga nas na wiele sposobów. Jej barwne krajobrazy i autentyczna atmosfera wywołują w naszych sercach głęboki zachwyt. Jednak ta podróż wywołuje również ważne refleksje dotyczące naszego wpływu na środowisko naturalne oraz naszych relacji międzyludzkich. Może skłaniać do zastanowienia się nad życiem innych ludzi.

Madagaskar zaskakuje swoją wyjątkowością nawet doświadczonych podróżników, warto rozważyć podróż w mniej uczęszczane rejony, aby naprawdę poznać tę wyjątkową wyspę.

Bogactwo Madagaskaru

- 1600 km z północy na południe
- 4800 km linii brzegowej
- druga najdłuższa rafa koralowa na świecie
- 6 z 8 gatunków baobabów występujących na świecie to gatunki endemiczne
- 294 gatunki ptaków
- ponad 1000 gatunków storczyków
- około stu gatunków lemurów

O urokach Madagaskaru będzie można dowiedzieć się osobiście od organizatorów wycieczek podczas targów Tour Salon, 27-29 października 2023 

Madagaskar - Treasure Island - wystąpienie kraju partnerskiego Scena TOUR SALON w paw. 8A

Piątek - 27 października  - godz. 15.00-16.00

Sobota - 28 października - godz. 14.30 - 15.00

Niedziela - 29 października - godz.  11.30 - 12.00

 

Madagascar National Tourism Board
IBG 29 C – Antsahavola 101 – Antananarivo, Madagascar
Tel. + 261 20 22 661 15
Fax : +261 20 22 660 98
Email : marche.int@ontm.mg | ontm@moov.mg
www.madagascar-tourisme.com