>> DZIĘKUJEMY I ZAPRASZAMY NA 35. EDYCJĘ TARGÓW TOUR SALON 4-6 PAŹDZIERNIKA 2024 <<  

Organizator:

Odkryj tajemniczy Dolny Śląsk! Nie do opowiedzenia. Do zobaczenia.

Podziel się

Gigantyczne sztolnie i sekretne podziemia w Górach Sowich, największa liczba zabytków i uzdrowisk w Polsce, Europejski Szlak Zamków i Pałaców, cuda przyrody – tajemniczy Dolny Śląsk to miejsce idealne dla miłośników zagadek i pięknych krajobrazów.

Region bogaty w pamiątki po długiej, burzliwej i wielokulturowej historii. To tutaj każde miasto, zabytek, góra... kryją tajemnicę. Historia miesza się z legendą, a wiele wydarzeń, także stosunkowo niedawnych, posiada wątki do dzisiaj niewyjaśnione. Niezależnie od tego, czy uwielbiasz wysokogórskie wyprawy, wycieczki rowerowe, czy wolisz spędzić czas w SPA lub odkrywać tajemnice w jednym zamków i pałaców, na Dolnym Śląsku znajdziesz miejsce idealne siebie.

Dolny Śląsk to raj dla miłośników krajobrazów. Są tu bajkowe labirynty Błędnych Skał, szerokie panoramy majestatycznych Karkonoszy i Izerów, malownicze kolory jezior Rudaw Janowickich i doskonałe warunki do wspinaczki. Amatorów ornitologii przyciągają rozlewiska Doliny Baryczy i największy w Europie kompleks stawów rybnych – Stawy Milickie, a miłośnicy nocnego nieba znajdą najlepsze warunki do obserwacji gwiazd.

Dolny Śląsk słynie ze swoich twierdz, zamków oraz pałaców. Jednym z najbardziej znanych jest Zamek Książ, majestatyczna budowla, wywiera niezapomniane wrażenie. Jest trzecim, co do wielkości zamkiem w Polsce i jednym z największych w Europie.

Niezwykle ciekawymi obiektami są również zabytki wpisane na listę UNESCO: Kościoły Pokoju w Świdnicy i Jaworze czy Hala Stulecia we Wrocławiu.

Dolny Śląsk znany jest ze swoich wód mineralnych od średniowiecza. Miejscowości lecznicze przyciągały kuracjuszy z całej Europy już w XVIII i XIX wieku. Usytuowanych zostało tutaj kilkanaście uzdrowisk o zróżnicowanych ofertach leczniczych. Dolnośląskie zdroje mają niepowtarzalny mikroklimat, sprzyjający relaksowi i kontaktowi z naturą.

Dolny Śląsk to kraina różnorodności i obfitości. Doskonała oferta turystyczna, innowacyjna gospodarka i infrastruktura, świetna lokalizacja w skali Polski i Europy, a wszystko to w towarzystwie niezwykle otwartych Dolnoślązaków, którzy ze swojej gościnności znani są w całej Polsce.