>> DZIĘKUJEMY I ZAPRASZAMY NA 35. EDYCJĘ TARGÓW TOUR SALON 4-6 PAŹDZIERNIKA 2024 <<  

Organizator:

Odpoczywaj na wsi

Podziel się

Kampania promocyjna „Odpoczywaj na wsi”, prowadzona przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, kreuje i podkreśla wizerunek obszarów wiejskich jako oferujących całoroczne i zróżnicowane atrakcje.

Weekend lub urlop na wsi to idealna propozycja dla tych, którzy pragną spędzić czas z dala od miejskiego zgiełku. Oferta wypoczynku na wsi obejmuje nie tylko noclegi czy możliwość uczestniczenia w codziennym życiu rolnika, ale również daje możliwość realizacji pasji m.in. jazdy konnej, wędkarstwa, grzybobrania, aktywnego wypoczynku w naturze. Dużą popularnością cieszy się turystyka kulinarna. Poprzez smaki, zapachy i całą gamę wrażeń turyści poznają lokalną kuchnię, opartą na żywności ekologicznej, produktach regionalnych i tradycyjnych.

 

Kampania promocyjna „Odpoczywaj na wsi”, prowadzona przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, kreuje i podkreśla wizerunek obszarów wiejskich jako oferujących całoroczne i zróżnicowane atrakcje. Na stronie Kampanii www.odpoczywajnawsi.pl dostępna jest oferta agroturystycznych obiektów wypoczynkowych, rekomendowanych przez Polską Federację Turystyki Wiejskiej, a także w ostatnim czasie uruchomiane zostało wirtulane stoisko   https://odpoczywajnawsi.pl/stoisko/. Jest to swoisty (agro)turystyczny punkt informacyjny, w którym można pobrać materiały promocyjne czy obejrzeć filmy promujące ofertę turystyczną polskiej wsi. Aby ułatwić skorzystanie z zasobów, zostały one podzielone na kilka działów:

  • oferta turystyki wiejskiej - m.in. regionalne i krajowe foldery, mapy, przewodniki, albumy
  • smaki regionów – wiejskie przepisy kulinarne,
  • twórczość ludowa - prezentacje zajęć prowadzonych przez twórców ludowych – filmy, materiały zdjęciowe, opisy warsztatów
  • wiedza - materiały doradcze i informacyjne, przepisy, materiały ze szkoleń, seminariów,

Podmioty, które chcą udostępnić swoje materiały w ramach kampanii mogą przesłać je na adres: odpoczywajnawsi@agroturystyka.pl.

Za obsługę merytoryczną Kampanii odpowiada Polska Federacja Turystyki Wiejskiej „Gospodarstwa Gościnne” http://pftw.pl/

 

Więcej informacji:

www.odpoczywajnawsi.pl

Facebook