>> DZIĘKUJEMY I ZAPRASZAMY NA 35. EDYCJĘ TARGÓW TOUR SALON 4-6 PAŹDZIERNIKA 2024 <<  

Organizator:

Ogrody przyjazne naturze czyli województwo Łódzkie

Podziel się

Województwo łódzkie to jedno z tych magicznych miejsc w Polsce, gdzie historia i piękno kulturowe spotykają się w wyjątkowy sposób. Od zabytków, które są jak żywe książki historii, po unikalną architekturę manufaktur. To również obszar, który pielęgnuje bogate tradycje folklorystyczne ziemi łęczyckiej, rawskiej i sieradzkiej.

Po raz kolejny Województwo Łódzkie zaprezentuje swoje uroki podczas targów Tour Salon w Poznaniu. Jednak tym razem w otoczeniu kwiatów i zieleni, upowszechniając projekt „Województwo Łódzkie Ogrodem Polski” oraz atrakcje przyrodnicze i krajoznawcze Łódzkiego we współpracy z podwystawcami: Gminą Nieborów, Miastem Uniejów, Starostwem Powiatowym w Tomaszowie Mazowieckim oraz Regionalną Organizacją Turystyczną Województwa Łódzkiego.

Dzięki technologii VR będzie można odbyć wirtualny spacer po najciekawszych zakątkach województwa. Nasze wydawnictwa i mapy tematyczne będą doskonałą inspiracją przy planowaniu weekendowych i wakacyjnych podróży. Zapraszamy do zrobienia sobie pamiątkowego zdjęcia w klimacie kwiatowego ogrodu albo z łowiczanką ubraną regionalny strój. 

 

"Województwo Łódzkie Ogrodem Polski" to inicjatywa promocyjna, która ma na celu wzmocnienie wizerunku województwa łódzkiego jako atrakcyjnej destynacji turystycznej. Projekt skupia się na podkreśleniu różnorodności i walorów turystycznych tego regionu, w tym pięknych krajobrazów, zabytków, kultury i innych atrakcji.

Jednym z głównych założeń projektu jest podkreślenie roli przyrody i zieleni w województwie łódzkim. Projekt ma zachęcać do odkrywania parków, ogrodów, rezerwatów przyrody i innych miejsc, które łączą naturę z aktywnym wypoczynkiem.

Oto kilka inspiracji dla podróżujących:

Łódź: Centrum Polskiego Filmu, kreatywne muzea, Manufaktura, Park Źródliska - Łódź łączy dziedzictwo przemysłowe z nowoczesnymi inicjatywami.

Piotrków Trybunalski: Zamek Królewski, Stare Miasto oraz liczne zabytki architektury to niezwykłe miejsca, które ożywają historią tego miasta.

Zamek w Nieborowie: To piękny zamek otoczony przepięknym ogrodem. Można tam podziwiać kolekcje sztuki i mebli oraz zachwycić się wspaniałymi widokami.

Wycieczka Szlakiem Wieluńskiego Okręgu Przemysłowego: Poznaj historię przemysłu w Polsce, zwiedzając dawne kopalnie, huty i inne obiekty związane z dawnym przemysłem.

Bazylika Katedralna św. Stanisława Kostki w Łodzi: To imponujący kościół z fascynującą architekturą i bogatą historią.

Zamek w Sieradzu: Starożytne miasto Sieradz kryje w sobie zamek, który stanowi część średniowiecznej obronnej struktury miasta.

"Drewniak" w Ozorkowie: Unikalne muzeum, w którym znajdziesz zbiory związane z drewnem i jego wykorzystaniem w codziennym życiu.

Park Krajobrazowy Wzniesień Łódzkich: To obszar o wyjątkowym krajobrazie, oferujący widoki na malownicze wzgórza i doliny.

Po więcej inspiracji zapraszamy na targi Tour Salon 27-29 października 2023

Więcej informacji:

https://www.lodzkie.pl/

https://www.facebook.com/ROTWL/