>> DZIĘKUJEMY I ZAPRASZAMY NA 35. EDYCJĘ TARGÓW TOUR SALON 4-6 PAŹDZIERNIKA 2024 <<  

Organizator:

Poznań - serce Wielkopolski

Podziel się

Poznań i okolice zapraszają do odwiedzin podczas targów Tour Salon. Stoisko zostało przygotowane dzięki współpracy Miasta Poznań, Poznańskiej Lokalnej Organizacji Turystycznej, Powiatu Poznańskiego i branży turystycznej.

Dla gości Tour Salon, którzy nie byli w Poznaniu i okolicach mamy kilka inspiracji. Stolica Wielkopolski to bowiem miasto dla każdego. Miłośnicy historii mają do prześledzenia ponad tysiąc lat dziejów. Ślady po początkach Polski znajdują się na Ostrowie Tumskim z najstarszą katedrą w Polsce. Dziś miasto jest gospodarzem kilkudziesięciu międzynarodowych konkursów i festiwali rocznie, na przykład Ethnoport,  Ale Kino! czy Dni Twierdzy Poznań.

Gastronomia to osobny temat. Niektórzy twierdzą, że jest to kulinarna stolica Polski. Na tronie zasiadają oczywiście pyry i rogale świętomarcińskie, ale do tego na każdej ulicy znajdzie się restauracje nowoczesne, egzotyczne, wege – ekskluzywne, jak i te tańsze. W Rogalowym Muzeum Poznania spróbujesz naszego przysmaku. Nad Jeziorem Maltańskim lub w Parku Cytadela odpoczniesz i leniwie, i aktywnie. Dzieci z radością obejrzą koziołki o dwunastej w południe oraz wezmą udział w warsztatach towarzyszących festiwalom.

Stolica Wielkopolski to przede wszystkim miasto łatwo dostępne. Zlokalizowane w połowie drogi między Berlinem i Warszawą połączone jest z dużymi miastami autostradami i siecią kolejową. Oprócz tego lotnisko Ławica oferuje międzynarodowe połączenia, a mieści się zaledwie kilka kilometrów od centrum! To wszystko czyni Poznań idealnym na tak zwany „city break”.

Poznań nosi się elegancko i przedsiębiorczo, jednocześnie pozostając zielonym i przyjaznym. Dobrze działa komunikacja - również z okolicami Poznania. A te mają się czym pochwalić: Puszcza Zielonka i jej drewniane kościoły, Wielkopolski Park Narodowy, pałac w Rogalinie czy zamek w Kórniku, plus parki rozrywki: Dzieje, Deli Park, Gród Pobiedziska...

Poznań i jego okolice trzeba zobaczyć! Ci, którzy się na to zdecydują, nie będą żałować. A więcej można będzie się dowiedzieć na stoisku podczas targów Tour Salon lub na stronie www.poznan.travel.