❗ Serdecznie zapraszamy na kolejną edycję TOUR SALON 27-29 października 2023❗  

Organizator:

Rajd „Mongol Rally” w kobiecym wydaniu

Podziel się

Zapraszamy na spotkanie z Magdaleną Gorlas, która wraz z Karoliną Jonderko wzięła udział w rajdzie Mongol Rally 2019.

Pamir Highway Fiatem Pandą? To jest możliwe! 15 krajów, prawie 18 000 kilometrów, prawie 6 tygodni i one trzy: Karolina, Magda i Fiat Panda zwany Pandziochą. Pierwsza polska, kobieca drużyna, która wzięła udział w „Mongol Rally”, pokonując wszystkie rodzaje dróg, lasy, góry, stepy, pustynie, rzeki i dojechała na metę w Ułan Ude, czyli: WIDZI MI SIE TRIP.

„Mongol Rally” zmusza uczestników do zagubienia, do niewiedzy, co jest za rogiem, do odkrycia nieznanego. Pomysł jest genialnie prosty. Wszyscy startują i kończą rajd w tych samych punktach (Praga i Ułan Ude), ale już miejsca, przez które chcą przejechać́ zależą̨ tylko i wyłącznie od nich. Trasa Magdy i Karoliny prowadziła przez Słowację, Węgry, Serbię, Macedonię, Grecję, Turcję, Iran, Turkmenistan, Uzbekistan, Tadżykistan, Kirgistan, Kazachstan, Rosję i Mongolię, a potem z powrotem przez Rosję, Łotwę i Litwę do Polski. Podczas rajdu każda drużyna biorąca w nim udział, zbiera pieniądze, aby wspomóc fundację Cool Earth oraz drugą, wybraną przez siebie organizację. W przypadku Karoliny i Magdy była to Fundacja dla Szczeniąt “Judyta”.

Jeśli chcecie poznać historię tej niezwykłej podróży Karoliny, Magdy i Pandziochy, to koniecznie odwiedźcie Festiwal Podróżników TOUR SALON.

O prelegentkach:

Magda podróżuje od dziecka, najpierw między dwoma miastami: rodzinnym Poznaniem - skąd pochodzi jej mama - i Warszawą - skąd jest jej tata. Taka mieszanka wybuchowa. I już tak jej zostało. Lubi moment, kiedy znowu rusza w kolejną podróż, gdy radość miesza się z ekscytacją i ciekawością. „Wtedy czuję jakbym łapała nowy oddech i z zapartym tchem czekała, co będzie dalej.” Na co dzień zajmuje się promocją i jest dziennikarką. Mam za sobą wieloletnie doświadczenie w promocji projektów kulturalnych takich jak „Fotofestiwal Łódź” czy „Fotografia Kolekcjonerska” oraz publikacje w Chicago Tribune”, Polityce”, Dużym Formacie”, Wysokich Obcasach” czy Vogue”.

Karolina to dziołcha ze Śląska. Od najmłodszych lat mama nazywała ją Powsinogą. Do dzisiaj nie potrafi dłużej usiedzieć na miejscu. Zawsze gdzieś ją gna, gdzieś ją ciągnie; do innych ludzi, kultur, potraw, których jeszcze nie jadła, natury. Jest absolwentką łódzkiej filmówki. Na co dzień zajmuje się fotografią dokumentalną. Jest członkinią Agencji Napo Images. Trzykrotna laureatka Grand Press Photo. Współpracuje z takimi tytułami jak: „The New York Times”, „The Wall Street Journal”, „Wysokie Obcasy” czy „Polityka”.