>> DZIĘKUJEMY I ZAPRASZAMY NA 35. EDYCJĘ TARGÓW TOUR SALON 4-6 PAŹDZIERNIKA 2024 <<  

Organizator:

Rower bezpieczny w 10 minut. Bezpłatnie oznakuj swój jednoślad

Podziel się

Podczas targów Tour Salon, każdy będzie mógł oznakować swój rower. Zadbają o to policjanci.

Każdy, kto chce dodatkowo zabezpieczyć swój rower przed kradzieżą może to zrobić podczas targów TOUR SALON, które potrwają od 24 do 26 września. Znakowanie będzie odbywało się w godz. 10.00–16.00, w pawilonie 6, w sekcji C, na stoisku nr 50.

Znakowanie rowerów podczas TOUR SALON jest darmowe, bardzo proste i odbywa się poprzez wygrawerowanie indywidualnego numeru pojazdu na ramę i zarejestrowanie go w systemie Wiberloo – Wielkopolski Bezpieczny Rower (o zasięgu całego województwa). E-usługa pozwala na dostęp do danych roweru oraz ich ewentualne oznaczenie jako zaginionych.

Lepiej przygotować się wcześniej

Na stronie wiberoo.pl, w zakładce „pomoc” znajduje się „formularz rejestracji” oraz „zgoda na grawer” – warto wypełnić je wcześniej, a wypełnione dokumenty wziąć ze sobą, zapoznając się też z regulaminem. Do znakowania warto przygotować też rower: zdemontować dzwonek, licznik i oświetlenie na kierownicę, wyczyść dolną rurę.

Znakowanie podczas Tour Salon

Na miejscu potrzebny będzie dokument potwierdzający własność jednośladu (jeśli taki posiadamy), numer telefonu komórkowego oraz adres e-mail i dokument potwierdzający tożsamość. Resztą zajmą się policjanci, którzy zweryfikują wypełnione wcześniej formularze.

Rower zostanie sprawdzony w policyjnych systemach informacyjnych (policja musi mieć pewność, że nie został skradziony).

Jeśli ktoś nie posiada konta w systemie Wiberoo i nie dokonał wstępnej rejestracji, policjanci zweryfikują dane z dokumentu tożsamości i uzupełnią informacje na temat roweru. Potem policjanci oznakują rower za pomocą mikroudarowej znakowarki. Na zakończenie potwierdzenie rejestracji w systemie trafi na podany adres e-mail.

Cały proces potrwa około 10- 15 min.

Ważne: znakowanie roweru oznacza wprowadzenie zmian poprzez trwałe naniesienie numeru na ramę. Stanowi to ingerencję w jej strukturę i może skutkować zakwestionowaniem praw z tytułu gwarancji bądź rękojmi udzielonej przez producenta/sprzedawcę roweru oraz uszkodzeniem powierzchni ramy roweru.

Regulamin usługi dostępny jest na stronie: https://wiberoo.pl/regulamin.