>> DZIĘKUJEMY I ZAPRASZAMY NA 35. EDYCJĘ TARGÓW TOUR SALON 4-6 PAŹDZIERNIKA 2024 <<  

Organizator:

Spotkajmy się we Wrocławiu!

Podziel się

Wrocław to różnorodność – ludzi, architektury, stylu życia, miejsc i wydarzeń. To miasto, które nie śpi, pulsuje i tętni – za dnia miejskim gwarem, nocą – życiem towarzyskim. Tu wszystko ma swój czas i miejsce. To miasto, w którym żyje się według zasady work–life balance.

Wrocław jest wyjątkowy pod wieloma względami. To jedno z najstarszych i najpiękniejszych miast w Polsce, miasto 12 wysp i ponad 100 mostów, którego burzliwa historia wpisana jest w miejskie mury. Malownicze położenie, cenne zabytki architektury, bogata oferta kulturalna, doskonałe restauracje i nadzwyczaj życzliwi mieszkańcy to główne walory miasta. Warto wybrać się także na wycieczkę w poszukiwaniu najmniejszych mieszkańców miasta. Krasnale, bo o nich mowa, to duma wrocławian, którzy postawili im już niemal 1000 statuetek.

Wrocław to również Europejska Stolica Kultury w 2016 roku, gospodarz igrzysk The World Games w 2017 roku, Miasto Literatury UNESCO, z którym blisko związana jest noblistka Olga Tokarczuk – Honorowa Obywatelka Miasta czy 2022 rok ogłoszony Rokiem Dobrych Relacji.

Oferta Wrocławia jest bardzo szeroka, zarówno pod względem bazy noclegowej, jak i atrakcji. Aby ułatwić zaplanowanie podróży do naszego miasta wystarczy wejść na oficjalny serwis turystyczny - visitwroclaw.eu, na którym znaleźć można, poza praktycznymi poradami, jak dojechać, poruszać się i funkcjonować w mieście, informacje na temat tego, co dzieje się we Wrocławiu, gdzie warto pójść i co zobaczyć.

Top 10

  1. Przepiękny Rynek z wyjątkowym Ratuszem i wspaniałymi mieszczańskimi kamienicami.
  2. Zoo z Afrykarium, najstarszy i największy (pod względem różnorodności gatunków) ogród zoologiczny w Polsce z unikatowym na skalę światową kompleksem przedstawiającym środowisko wodne Afryki.
  3. Ostrów Tumski, dawna wyspa, na której wybudowano gród, który dał początek miastu.
  4. Panorama Racławicka, monumentalne malowidło – jedno z niewielu zachowanych na świecie.
  5. Hala Stulecia z Centrum Poznawczym, wpisana na listę UNESCO z fontanną multimedialną.
  6. Sky Tower, najwyższy budynek we Wrocławiu, z którego można podziwiać panoramę miasta (punkt widokowy), a w nim największa makieta w Polsce – Kolejkowo gdzie zobaczysz Wrocław i Dolny Śląsk w interaktywnej miniaturze.
  7. Gmach główny Uniwersytetu Wrocławskiego, w którym kryje się perła dolnośląskiego baroku – Aula Leopoldina, oraz Wieża Matematyczna.
  8. Muzeum Pana Tadeusza z rękopisem epopei narodowej „Pan Tadeusz” Adama Mickiewicza.
  9. Wyjątkowa Dzielnica Czterech Wyznań, gdzie w bliskim sąsiedztwie znajdują się cztery świątynie różnych wyznań.
  • Hydropolis – multimedialna, pełna interaktywnych instalacji, wystawa poświęcona wodzie umiejscowiona w dawnym podziemnym zbiorniku wody pitnej.

Już dziś zaplanuj swój wymarzony urlop lub weekendowy pobyt w mieście spotkań i zrealizuj go z bonem turystycznym dolnyslask.travel.pl.