>> DZIĘKUJEMY I ZAPRASZAMY NA 35. EDYCJĘ TARGÓW TOUR SALON 4-6 PAŹDZIERNIKA 2024 <<  

Organizator:

Święto branży turystycznej uroczyście otwarte

Podziel się

Oficjalne otwarcie międzynarodowych targów TOUR SALON i CARAVANS SALON zostało w 2021 r.  połączone z podpisaniem porozumienia o współpracy pomiędzy Ministerstwem Rozwoju i Technologii a Ministerstwem Turystyki Bułgarii.

Ze strony polskiej podpisał je Andrzej Gut-Mostowy, minister rozwoju i technologii, pełnomocnik Prezesa Rady Ministrów do Spraw Promocji Polskiej Marki. Bułgarię reprezentowała minister turystyki Stela Baltova.

Podróże i wolność na TOUR SALON

Rok, w którym pandemia zmieniła nasze życie i branżę turystyczną, wydarzenia organizowane na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich stanowią doskonałą odpowiedź na potrzebę spotkań i wzajemnej inspiracji dla przedstawicieli branży turystycznej.

–  W czasach pandemii inaczej mówimy o podróżach. Nastąpiło ożywienie podróży w naszym kraju, mikropodróży, a także zainteresowania bliższymi destynacjami zagranicznymi. Zmienił się też sposób w jaki podróżujemy. Dowodem na to jest zainteresowanie kamperami – zauważył prezes Grupy MTP Tomasz Kobierski. – Wspólnym mianownikiem dla obu tych wydarzeń będą podróże i wolność. To one będą towarzyszyć inspirującym spotkaniom. Takich spotkań państwu życzę – zachęcał.

– To co dzieje się we wrześniu napawa nas optymizmem. Spotkań na żywo nie da się zastąpić. Cieszę się, że jesteśmy tu jako Polska Organizacja Turystyczna. Liczę, że podczas targów odkryją państwo nowe miejsca – dodawał prezes tej organizacji Rafał Szlachta.

Rozwój współpracy

– Gdy gospodarka odradza się po pandemii, cieszę się, że ta największa impreza turystyczna odbywa się właśnie w Poznaniu – powiedział minister Andrzej Gut-Mostowy. – Kiedy w pandemii jesteśmy stęsknieni za podróżami także po Polsce i podróżujemy bliżej przyrody, odradza się turystyka przez duże T, bardziej ambitna, nastawiona na poznawanie drugiego człowieka – deklarując przy tym, że przyszłoroczne i kolejne edycje targów turystycznych organizowanych przez Grupę MTP mogą liczyć na wsparcie ministerstwa.

Takie możliwości da również porozumienie o współpracy podpisane oficjalnie w czasie otwarcia Targów TOUR SALON. – Z wielką przyjemnością uczestniczę w tym wydarzeniu. Jestem szczęśliwa, że mogę być z państwem podczas świętowania przez państwa jubileuszu stulecia targów – rozpoczęła swoje wystąpienie minister turystyki Bułgarii Stela Baltova.

Przypomniała też, że współpraca między Polską a Bułgarią się zacieśnia na wielu polach gospodarki, także w branży turystyki. – Dziś podpiszemy porozumienie, które wzmocni ją jeszcze bardziej – podkreśliła.

Jak mówiła, mimo czasów pandemii Bułgaria oferuje turystom (także z Polski) słynne ośrodki zimowe, piękne plaże i  ośrodki wypoczynkowe. Słynie też swojej przyrody i bioróżnorodności.

Bułgaria jest obecna na tegorocznych targach TOUR SALON w sposób wyjątkowy. W piątek, 24 września, o godz. 14:30  w pawilonie 10 przedstawiciele Ambasady Bułgarii w Polsce zaprezentują możliwości turystyczne Bułgarii, kraju nie tylko atrakcyjnego turystycznie, ale też bezpiecznego w czasach pandemii.

Program wydarzeń