>> DZIĘKUJEMY I ZAPRASZAMY NA 35. EDYCJĘ TARGÓW TOUR SALON 4-6 PAŹDZIERNIKA 2024 <<  

Organizator:

TOUR SALON 2021 Mekką dla podróżników

Podziel się

Już we wrześniu Międzynarodowe Targi Poznańskie staną się Mekką podróżników. Wszystko za sprawą odbywających się w dniach 24-26 września targów TOUR SALON i towarzyszących im targów CARAVANS SALON POLAND oraz Festiwalu Podróżniczego Śladami Marzeń.

Tegoroczna edycja targów odbędzie się pod hasłem „Odkryj smak przygody”. Te trzy słowa idealnie podsumowują walory ekspozycji, na która złoży się w tym roku nie tylko prezentacja regionów, miast, gmin i firm oferujących usługi z zakresu turystyki, ale także rozległa ekspozycja kamperów i przyczep w ramach CARAVANS SALON.  

Giganci (w) podróży

Sercem targów będzie, jak co roku, targowa scena, w tym roku wspólna dla TOUR SALON i CARAVANS SALON. Zaproszeni goście, którzy na niej wystąpią, to niewątpliwie „Giganci (w) podróży” – chętni do podejmowania podróżniczych wyzwań i zdeterminowani, by spełniać swoje marzenia o dalekich i bliskich wyprawach. W tym zacnym gronie pojawi się m.in. Łukasz Supergan – mistrz długodystansowych wypraw, który tej zimy zrealizował zimowe przejście gór Polski, przez polską część Sudetów i Karpat, wzdłuż południowej granicy Polski. Ta niezwykła podróż trwała 49 dni, a jej dystans to 1096 km. To właśnie o niej będzie można posłuchać podczas TOUR SALON. Z kolei Bartek Szaro, który od ponad dekady pisze o wyprawach na własną rękę na www.paragonzpodrozy.pl zrelacjonuje podczas targów pierwszy etap projektu "50 rzek”. Jego celem jest przepłynięcie i opisanie 50 najciekawszych odcinków na polskich rzekach w zgodzie z duchem zrównoważonego rozwoju turystyki. To nie lada gratka dla pasjonatów wypraw kajakowych.

Nie zabraknie też historii dalekich wypraw. W gronie Gigantów (w) podróży wystąpi bowiem Marcin Jakub Korzonek. Opowie on o projekcie Kross The Record 2020 - samotnej wyprawie przez pustynię Atacama w Chile, zmaganiach z przeciwnościami losu i przyrodą oraz próbie pobicia rekordu świata w wysokości na jaką wjechał rowerzysta. Na scenie pojawią się także liderki z Klubu Podróżników Soliści – Monika Ścibor zabierze targowych gości na afrykański kontynent, a Hanna Zieleźnik-Rybak opowie o swojej wielkiej miłości – archipelagu Azory.

Na scenie targowej pojawią się także miłośnicy caravaningu. Wystąpią m.in. Kasia i Łukasz – twórcy projektu PodróżoVanie oraz Zosia i Kuba, czyli Foxes in Eden, którzy postawili wszystko na jedną kartę porzucając dotychczasowe, stacjonarne życie, by realizować swoje marzenia o podróżowaniu i wolności. O swojej pasji podróżowania kamperem opowiedzą też Aga i Bartek, czyli autorzy bloga i vloga Calluna Trip.

Śladami Marzeń

Targowa scena to nie jedyne miejsce które wciągnie zwiedzających w wir podróżniczej pasji. W kultowej Iglicy Międzynarodowych Targów Poznańskich odbędzie się Festiwal Podróżniczy Śladami Marzeń. W konkursie o „Złoty Ślad” zmierzy się aż 16 finalistów, którzy zabiorą widzów ma piękną wyprawę dookoła świata. W planie podróży są tak odległe miejsce jak Laos, Birma, Wenezuela, Namibia, Stany Zjednoczone, Kanada i Archipelag Raja Ampa, ale będzie można wysłuchać też prezentacji odkrywających piękno naszego kraju i posłuchać np. Doroty Chojnowskiej odkrywającej skarby Polski czy Katarzyny Augustyn, która podzieli się wrażeniami z Głównego Szlaku Beskidzkiego.

Festiwal Podróżniczy Śladami Marzeń

Zlot Caravaningowy, Strefa Retro i Hand Made

Uzupełnieniem programu targów będzie XII Ogólnopolski Zlot Caravaningowy, odbywający sięw ramach targów CARAVANS SALON, na którym zameldują się ekipy z całej Polski i nie tylko. Zlot odbędzie się na terenie MTP na Placu Marka oraz parkingach przy pawilonach, w których odbywają się tragi.

Ponadto dla zwiedzających, oprócz ekspozycji, będą dostępne 2 strefy specjalne: Strefa Retro oraz Strefa Hand Made, które pozwolą zwiedzającym na poznanie historii caravaningu na przykładzie konkretnych modeli (Strefa Retro) oraz pokażą jak można kreatywnie i twórczo zbudować własnego kampera (Strefa Hand Made)

Weekend 24-26 września na Międzynarodowych Targach Poznańskich zapowiada się niezwykle interesująco i niewątpliwie będzie silnym impulsem, mimo zakończonych właśnie wakacji, do planowania kolejnych wypraw, tych dalekich, jak i bliskich. Na wszystkie wydarzenia obowiązuje jeden bilet.

https://caravanssalon.pl/pl