>> DZIĘKUJEMY I ZAPRASZAMY NA 35. EDYCJĘ TARGÓW TOUR SALON 4-6 PAŹDZIERNIKA 2024 <<  

Organizator:

Urlop jesienią? Najlepsze kierunki na wypoczynek w Polsce wg Nocowanie.pl

Podziel się

Polacy doceniają zalety jesiennych wyjazdów na urlop. O tej porze roku turystyczne kurorty są mniej oblegane, za czym idzie większa dostępność atrakcyjnych miejsc noclegowych. Okazuje się, że w tym roku turyści wydłużają wakacje, rezerwując wypoczynek nie tylko w górach, ale też nad morzem!

Wakacje w 2021 roku były rekordowe pod wieloma względami - już na wiosnę wolne terminy w topowych lokalizacjach znikały jak za dotknięciem różdżki. Sugerowało to prawdziwe tłumy, które rzeczywiście pojawiły się w najpopularniejszych kurortach. Z zaskoczeniem obserwowaliśmy oblegane plaże oraz Zakopane, gdzie trudno było wcisnąć szpilkę.

Z tego powodu wiele osób postanowiło przenieść swój urlop na jesień - wrzesień a nawet październik. Tegoroczny sezon wakacyjny będzie więc dość długi, ale najważniejsze, by każdy znalazł miejsce, w którym zregeneruje siły. Portal Nocowanie.pl prześledził jesienne podróżnicze preferencje Polaków!

Wypoczynek jesienią. Na topie są nie tylko góry...

Według Nocowanie.pl jesienią Polacy nie zamierzają porzucać swojej ulubionej lokalizacji, jaką jest Zakopane. Miasto jest prawdziwym magnesem na turystów! Wczasowicz ma tu wszystko, o czym tylko może zamarzyć: odosobnione miejsca na szlakach, ale również tętniące życiem ulice i mnóstwo atrakcji. W Zakopanem zje oscypka, obejrzy przepiękne drewniane wille, a widokami nacieszy się na Gubałówce czy Kasprowym Wierchu. Próżno szukać miejscowości, która miałaby taki urok, jak stolica Tatr.

Wśród osób, które planują jesienny wyjazd, zainteresowaniem cieszą się także Karkonosze. Ciekawe szlaki turystyczne znajdują się przecież nie tylko w Tatrach – szlak na Śnieżkę czy Śnieżne Kotły to coś, czego musi doświadczyć każdy wędrowiec.

Szukający noclegów w Karkonoszach zwracają największą uwagę na Karpacz. Trudno się temu dziwić, ponieważ miasteczko jest wyjątkowe i do tego atrakcyjne o każdej porze roku. Jest tu do zobaczenia sporo ciekawych miejsc – na czele ze Świątynią Wang i Skwerem Zdobywców, gdzie ślady swych butów odcisnęli wybitni himalaiści, a okolice Karpacza są stworzone dla osób chcących nacieszyć się bliskością górskiej przyrody.

 

 Jesień nad morzem

Widać również trend jesiennych wyjazdów nad morze. Kierunek popularny jest głównie we wrześniu, ale wczasowicze rezygnują z zacisznych letnisk na rzecz miast, które obfitują w atrakcje. Zdecydowanie najczęściej wybieraną lokalizacją nad Bałtykiem jest Gdańsk.

Miasto zachwyca nie tylko przepiękną starówką, gdzie w nieskończoność można krążyć pośród przepięknych kamienic, łączących w sobie różne style architektury, ale również wieloma innymi ciekawostkami. Nawet jesienią świetną propozycją będzie tu spacer po plaży, gdzie nie ma już śladu po parawanach i wakacyjnych tłumach. Można wsłuchać się za to w szum morza i krzyk mew, a później zjeść obiad w restauracji blisko nabrzeża.

Wypoczynek jesienią. Na co zwracać uwagę rezerwując noclegi?

Może się wydawać, że rezerwacja noclegów nigdy nie była prostsza niż obecnie. Wystarczy znaleźć w sieci odpowiednią ofertę, zapłacić za wczasy i zacząć pakować walizki. Trzeba jednak pamiętać przy tym o ostrożności i korzystać ze sprawdzonych źródeł.

Szukając noclegów w intrenecie należy zwracać uwagę nie tylko na atrakcyjne zdjęcia oraz ceny, ale także opinie innych gości. Rzetelny kwaterodawca jest na nie otwarty i spokojnie reaguje na krytykę, jeśli taka się pojawia. Umożliwia też bezpośredni kontakt – nie boi się rozmowy i chętnie odpowiada na pytania potencjalnych gości.

Kwestie bezpiecznych i skutecznych rezerwacji są priorytetem dla takich portali noclegowych jak Nocowanie.pl. Z tego względu już od kilku lat serwis prowadzi swój autorski program “Sprawdzony obiekt”, który składa się z czterech etapów. Aby uzyskać wszystkie stopnie weryfikacji, obiekt noclegowy musi być obecny w portalu przynajmniej przez rok, warunkiem jest również osobista weryfikacja oraz posiadanie zdjęć wykonanych przez przedstawicieli portalu, a także wspomniana wcześniej otwartość na opinie turystów.