>> DZIĘKUJEMY I ZAPRASZAMY NA 35. EDYCJĘ TARGÓW TOUR SALON 4-6 PAŹDZIERNIKA 2024 <<  

Organizator:

Wielkopolska - naprawdę warto odwiedzić

Podziel się

Jakie wyobrażenia przywołuje Wielkopolska? Jedni zobaczą tysiącletnie budowle pamiętające czasy pierwszych Piastów, inni – otoczone lasami, malownicze jeziora, a jeszcze inni – romantyczną podróż parowym pociągiem retro. Wszyscy oni będą mieli rację!

W Wielkopolsce:

  • poznasz historię pierwszych władców Polski na Szlaku Piastowskim http://www.szlakpiastowski.pl/, najstarszym szlaku kulturowym w naszym kraju - to tu Mieszko I przyjął chrzest i to stąd wywodzi się nasze godło

 

 

 

 

 

Na stoisku Wielkopolski swoją ofertę turystyczną zaprezentuje region partnerski HESJA

www.hessen-tourismus.de

Współpraca pomiędzy Wielkopolską a krajem związkowym ze stolicą w Wiesbaden trwa już ponad 20 lat. Hesja położona w sercu Europy zaskakuje różnorodnością. Z jednej strony to jeden z najsilniejszych gospodarczo regionów Niemiec: Frankfurt nad Menem – to drugi co do wielkości port lotniczy Europy, centrum finansowo-usługowe o znaczeniu globalnym, miejsce organizacji targów, siedziba giełdy, centrum naukowo-badawcze i  uniwersyteckie. Miasto znane z ciekawych zabytków i potężnych, oszklonych drapaczy chmur. Dlatego też nikogo nie dziwi fakt, że miasto zwane jest często Mainhattanem. Z drugiej strony Hesja uwodzi dziewiczą naturą, górami, rzekami, winnicami, słynnymi uzdrowiskami (Wiesbaden, Bad Homburg) i małymi wioskami o tradycyjnej zabudowie szachulcowej.