>> DZIĘKUJEMY I ZAPRASZAMY NA 35. EDYCJĘ TARGÓW TOUR SALON 4-6 PAŹDZIERNIKA 2024 <<  

Organizator:

Wielkopolski Okręgowy Związek Żeglarski - Żagle dla Wszystkich i wiele więcej

Podziel się

Podczas targów TOUR SALON swoją działalność zaprezentuje Wielkopolski Okręgowy Związek Żeglarski, który na swoim stosiku przygotował następujące atrakcje:

1.Promocja programu " Żagle dla Wszystkich", która jest prowadzona przez WOZŻ i zrzeszone kluby już ponad 20 lat. Akcja prowadzona jest od 2001 roku i obejmuje dzieci i młodzież niepełnosprawną, z domów dziecka, rodzin zastępczych, ośrodków opiekuńczych i wychowawczych, szkół specjalnych. Rejsy z instruktorami po jeziorze Kierskim na dwumasztowym jachcie żaglowym odbywają się na przystani Klubu ŻLKS w Poznaniu.

2. Promocja programu "Polsailing dla Rodzin" który jest organizowany wspólnie przez WOZŻ i PZŻ. W jego ramach odbywają się rejsy z instruktorami po jeziorze Kierskim na dwumasztowym jachcie żaglowym typu DZ cumującym na przystani Klubu ŻLKS w Poznaniu. Realizacją programu w Poznaniu zajmuje się klub " Wiatr w Żagle". Konkursy i warsztatów  z wiązania węzłów żeglarskich

3. Punkt informacyjny w zakresie szkolenia żeglarskiego na stopnie żeglarskie i instruktorskie

4. Informacja na temat rejsów morskich na żaglowcach które są otwarte dla wszystkich chętnych.

5. Promocja żeglarstwa przez Fundację "Żegluj z Nami Wielkopolsko" poprzez historie odbudowy jachtu "POLONUS” oraz  ofertę organizowanych rejsów morskich.

6.Prezentacja projektu budowy drewnianej jednostki śródlądowej i przepłynięcie Pętli Wielkopolskiej ekspozycja łodzi wykorzystywanej do zajęć wodniackich.

7. Atrakcja dla dzieci:

a) Zaprojektuj swój jacht lub stwórz banderę - kartki papieru/ kredki/ stemple lub glina i patyczki, kartki papieru, kredki

b) szantowanie - nauka szant z użyciem patyczków od sushi, kubeczków papierowych

c) prace bosmańskie - nauka kilku węzłów żeglarskich, zabawa sprawnościowa z wykorzystaniem kamizelek i koła ratunkowego.

d) meteorologia - nauka piosenki o pogodzie, rozpoznawanie pogody, ćwiczenie języka angielskiego w zabawie

Więcej informacji na stronie: http://wozz.poznan.pl/