>> DZIĘKUJEMY I ZAPRASZAMY NA 35. EDYCJĘ TARGÓW TOUR SALON 4-6 PAŹDZIERNIKA 2024 <<  

Organizator:

Wszystkie drogi prowadzą na Tour Salon

Podziel się

Drugi dzień targów Tour Salon za nami. Odwiedziło nas prawie 10 tysięcy zwiedzających i działo się naprawdę sporo zarówno na scenach jak i na stoiskach naszych wystawców.

Drugi dzień targów Tour Salon  za nami. Odwiedziło nas prawie 10 tysięcy zwiedzających i działo się naprawdę sporo zarówno na scenach jak i na stoiskach naszych wystawców.  Od rana scena główna wypełniła się po brzegi. Jako pierwsi wystąpili dziś autorzy bloga Busem przez Świat czyli Karol i Ola. Tematem ich prelekcji była relacja z podróży po Turcji, która odbyli z ich mała córeczką Gają. Przez ponad 3 miesiące pokonali 10 tysięcy kilometrów, odwiedzili miedzy innymi turecką riwierę, antyczne ruiny i podziemne miasta, naznaczony historia Stambuł i magiczną Kapadocję. Opowieści o podróżowaniu i vanlife’owym życiu kontynuowali Foxes in Eden czyli Zosia i Kuba, którzy kilka lat temu zaczęli spełniać swoje marzenia, jeżdżąc własnoręcznie przerobionym busem. Ciekawie i dystansem do siebie opowiedzieli o  codziennym życiu w domu na kółkach i związanych z tym wyzwaniach, a także poczuciu wolności i satysfakcji z drogi jaką wybrali

 

 

 

O godzinie 13.00 na scenie pojawił się gość specjalny targów Tour Salon – Karol Okrasa, który opowiedział o kulinarnym życiu na walizkach, osobistych doświadczeniach w poszukiwaniu lokalnych smaków, a przede wszystkim o odkrywaniu nowych inspiracji. W swojej wypowiedzi podkreślił  jak ważny w każdej podróży jest  aspekt kulinarny oraz jaki wpływ ma na to jak postrzegamy dane miejsce, jakie wspomnienia budujemy i co ze sobą zabieramy. Fascynującą prelekcję zakończyła seria pytań od zgromadzonej publiczności.

 Następnie czas antenowy sceny głównej wypełniła prelekcja Kasi i Łukasza z PodróżoVania, a następnie scenę przejął duet "etatowych podróżników" bloga Gdzie słońce dla nas wschodzi.

Równie intensywnie prezentowała się scena speakers' corner gdzie od rana jako pierwszy pojawił się duet Jack and Dog czyli Jacek Borkowski ze swoim wiernym przyjacielem Diego, którzy opowiedzieli o podróży po Europie. 

Nie zabrakło atrakcji dla fanów e-mobilności o które zadbała profesjonalna obdługa z  e-Riders. Zwiedzający mieli okazję zgarnąć porcję wiedzy merytorycznej a także praktyczne umiejętności na torze testowym.

Dziś w programie znalazła się również prelekcja przygotowana przez Bogumiłę Sochę z Rowerowego Poznania. W podróży warto mieć wiedzę na temat praktycznych umiejętności zwłaszcza na łonie natury. O tym jak wybrać sprzęt outdoorowy, jak rozpalić ogień w lesie, a przede wszystkim jak czerpać radość z wypraw poza turystycznymi i wyznaczonymi drogami opowiedziała ekipa z Poza Szlakiem.

 

 

 Była okazja, żeby zwiedzić kultowe poznańskie dzielnice z profesjonalnym przewodnikiem z PTTK Poznań, poszukać prawdziwego złota na stoisku partnera Regionalnego - Dolnego Śląska, spróbować lokalnych produktów z Podlasia, Mazowsza, Pomorza i Wielkopolski, polatać na symulatorze, założyć prawdziwe kimono i złożyć origami. 

 

 W pawilonie Poznań Congress Center odbył się drugi dzień Festiwalu Podróżniczego Śladami Marzeń oraz Rodzinnego Festiwalu Tup Tup.

Jutro ostatni dzień poznańskiego festiwalu turystyki i caravaningu. Serdecznie zapraszamy.

Więcej zdjęć z dzisiejszego dnia tutaj