❗ Serdecznie zapraszamy na kolejną edycję TOUR SALON 27-29 października 2023❗  

Organizator:

Wystawcy TOUR SALON: Miasto Wrocław

Podziel się

Wrocław jest jednym z najstarszych i najpiękniejszych miast w Polsce. O unikatowych atrakcjach miasta będzie można dowiedzieć się podczas TOUR SALON 2021.

Wrocław położony jest nad rzeką Odrą, poprzecinany jej licznymi dopływami i kanałami, jest wyjątkowym miastem 12 wysp i ponad 100 mostów. Malownicze położenie, cenne zabytki architektury, bogata oferta kulturalna, doskonałe restauracje i życzliwi mieszkańcy to główne walory miasta.

Bogata i burzliwa historia Wrocławia wpisana jest w jego mury. Czasy wczesnego średniowiecza przypomina Ostrów Tumski z jednym z najpiękniejszych w Europie zespołów architektury sakralnej. Wrocławski ratusz zaliczany jest do najwspanialszych budowli gotycko-renesansowych w Europie Środkowej. Hala Stulecia to wybitne dzieło XX-wiecznego modernizmu, wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Historię tę przybliżą najlepiej wrocławskie muzea. Tę dawną – Muzeum Miejskie na wystawie „1000 lat Wrocławia” w Pałacu Królewskim. Tę bardziej współczesną – Centrum Historii Zajezdnia, mieszczące się w dawnej zajezdni autobusowej. Warto odwiedzić także Muzeum Pana Tadeusza i zobaczyć rękopis tego dzieła czy jedyne w Polsce muzea Architektury oraz Poczty i Telekomunikacji.

W mieście jest również wiele terenów zielonych – w centrum Promenada Staromiejska i nadodrzańskie bulwary, a dalej w głąb ponad kilkanaście parków i ogrodów. Wspaniałym miejscem na spacery jest Ogród Botaniczny, z pięknym ogrodem kwiatowym, oranżerią, alpinarium i kaktusiarnią, a także Ogród Zoologiczny, z unikatowym Afrykarium. Szczególną atrakcję stanowi oryginalny Ogród Japoński w parku Szczytnickim. Aby jeszcze aktywniej spędzić czas na powietrzu, można przemieszczać się po mieście rowerem, korzystając z licznych ścieżek rowerowych.

Życie miasta skupia się wokół Odry – ta płynąca przez centrum rzeka miała wpływ na układ urbanistyczny miasta. Wrocław nazywany był nawet Wenecją Północy. Dziś nabrzeża stały się miejscem rekreacji – miejskie plaże kuszą wielbicieli nocnych szaleństw, a przystanie statków pasażerskich i wypożyczalnie sprzętu wodnego – amatorów wypoczynku na wodzie.

Wrocław to także prężny ośrodek kultury. Wiele teatrów, opera, filharmonia i liczne kluby, muzea i galerie zapewniają bogaty program wydarzeń artystycznych. Kulturalną wizytówką miasta stały się festiwale o międzynarodowym znaczeniu m.in. Międzynarodowy Festiwal Wratislavia Cantans czy Międzynarodowy Festiwal Filmowy Nowe Horyzonty. Spora część wydarzeń ma swoje plenerowe edycje, szczególnie w ciepłych wakacyjnych miesiącach.

Miasto jest szczególnie przyjazne dzieciom – mnóstwo zabawy zapewni im z pewnością wizyta w Hydropolis – multimedialnej atrakcji poświęconej wodzie, a także Kolejkowo – największa w Polsce makieta kolejowa. Jednak najbardziej ekscytujące są zawsze poszukiwania ponad 600 krasnali rozsianych po całym mieście! Wrocławianie zaprzyjaźnili się z nimi i obecnie skrzaty są jednym z miejskich symboli.

Wrocław jest przygotowany na to, aby bezpiecznie podjąć swoich gości. W lokalach, środkach transportu, instytucjach i atrakcjach wdrożono wszystkie niezbędne procedury i zalecenia. W ramach akcji #BądźBezpiecznyWeWrocławiu, w mieście oraz na oficjalnych stronach są informacje o zasadach higieny a w instytucjach publicznych ułatwiono dostęp do środków ochrony, ustawiając maseczkomaty.

Już dziś zaplanuj swój wymarzony urlop lub weekendowy pobyt w mieście spotkań na visitwroclaw.eu a w dniach 24-26.09 odwiedź nasze stoisko na Tour Salon 2021.

Więcej informacji: www.visitwroclaw.eu