>> DZIĘKUJEMY I ZAPRASZAMY NA 35. EDYCJĘ TARGÓW TOUR SALON 4-6 PAŹDZIERNIKA 2024 <<  

Organizator:

Zakończyły się targi TOUR SALON i CARAVANS SALON

Podziel się

To był trzy intensywne dni dla wszystkich fanów podróży.

Ostatni dzień targów TOUR SALON rozpoczęliśmy od premiery projektu "Śladami architektury targowej". W roku, w którym Grupa MTP świętuje 100-lecie istnienia, to ważny element obchodów, który ma przybliżyć nie tylko mieszkańcom Poznania historię Międzynarodowych Targów Poznańskich i ważnych wydarzeń mających miejsce na tym ternie, które pozostawiły ślad w postaci nietuzinkowych budynków. Krótkie spotkanie z ekspertami zakończyło się spacerem po terenie targowym.

W dalszej kolejności na scenie pojawili się gości, którzy podzielili się swoją pasją do podróżowania. Dziś został zaprezentowany szeroki przekrój możliwości. Na początek ekipa Calluna Trip przedstawiła historię swojej podróży kamperem po Ameryce Północnej. W samo południe Bartek Szaro zabrał targowych gości w podróż kajakiem po polskich rzekach. To spotkanie na pewno stało się inspirację dla wszystkich, którzy szukają nowych możliwości odkrywania naszego kraju, spojrzenia na jego uroki z nieco innej perspektywy. 

Następnie Marcin Korzonek przeniósł zwiedzających do Ameryki Południowej i zrelacjonował swoją podróż, w ramach której zamierzał pobić rekord wysokości na jaką człowiek wjechał rowerem. Plan ten realizował w Chile, a celem było pokonanie wysokości 6000 m n.p.m. zboczami wulkanu Ojos del Salad. Prelekcja wzbudziła wielkie zainteresowanie i niewątpliwie byłą dowodem na to, że warto walczyć o swoje marzenia z przeciwnościami losu, pogodą i własnymi słabościami. 

Na koniec targów Olga z Klubu Podróżników Soliści zabrała nas w podróż do Maroko.

Podczas tych wszystkich prelekcji trwały rozmowy na stoiskach. Targowi goście szukali inspiracji do wypraw po Polsce i nie tylko, a tych nie brakowało i każdy kto odwiedził targi Tour Salon na pewno wyszedł pełen wrażeń i z mnóstwem pomysłów na wyjazdy weekendowe i wakacyjne.