❗ Serdecznie zapraszamy na kolejną edycję TOUR SALON 27-29 października 2023❗  

Organizator:

Festiwal Podróżniczy Śladami Marzeń

Podziel się

Festiwal Podróżniczy Śladami Marzeń jest to idealna okazja do znalezienia podróżniczych inspiracji, zgłębienia wiedzy na temat ciekawych regionów, poznania pasjonatów, ciekawych podróżników, autorów książek podróżniczych czy znalezienia towarzyszy podróży.

Festiwal Sladami Marzen Program BILETY STRONA FESTIWALU

10. Festiwal Podróżniczy Śladami Marzeń

21 października 2022 (piątek) - Scena Pawilon 6


22 i 23 października (sobota i niedziela) - Poznań Congress Center 

 

Festiwal Podróżniczy Śladami Marzeń od wielu lat towarzyszy targom TOUR SALON, a jego harmonogram to jedna z najbardziej intensywnych podroży po różnych zakątkach świata w towarzystwie miłośników podróży.

Podczas trzech dni festiwalu odwiedzimy wszystkie kontynenty, podążając śladami opowieści pasjonatów. W tym roku ponad 20 podróżników będzie się dzielić swoimi opowieściami o przygodach w dalekich i bliskich krainach. Festiwal odbędzie się na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich, gdzie na żądnych podróżniczych wrażeń uczestników będzie czekało ponad 400 miejsc siedzących.

Festiwal Podróżniczy Śladami Marzeń to idealna okazja do znalezienia podróżniczych inspiracji, zgłębienia wiedzy na temat ciekawych regionów, poznania pasjonatów, ciekawych podróżników, autorów książek podróżniczych czy znalezienia towarzyszy podróży. Krótko mówiąc, celem festiwalu jest inspirowanie siebie nawzajem i dzielenie się globtroterską wiedzą w przyjaznej atmosferze – i to bez względu na wiek, miejsce zamieszkania, dotychczasowe doświadczenia podróżnicze czy budżet przeznaczany na wyprawę. Szczególne miejsce w gronie gości należy do osób, które mimo przeciwności losu jak np. niepełnosprawność czy trudniejszej sytuacja życiowej znajdują odwagę, by pokazać światu, że twórczo podróżować każdy może, a przeszkody w spełnianiu marzeń są tylko „w naszych głowach”.

Festiwal odbywa się w formie konkursu i jest podzielony na dwie kategorie: Polska i świat.

Spośród nadesłanych zgłoszeń wybieranych jest zaledwie kilkanaście prezentacji, które zostaną przedstawione podczas Festiwalu. Co roku jest to coraz trudniejszy orzech do zgryzienia mając na uwadze ograniczony czas trwania festiwalu i ilość niesamowicie ciekawych zgłoszeń. Tak też i stało się podczas organizacji 9. edycji festiwalu – z morza niesamowitych podróżniczych historii wybrano kilkanaście i to właśnie ci podróżnicy będą mieli okazję zarazić energią i pozytywną postawą uczestników festiwalu!

Co roku staramy się urozmaicać program, więc i podczas najbliższej edycji festiwalu będzie można zdobyć dodatkowe umiejętności oraz poszerzyć swoją wiedzę. Planujemy kolejną pulę ciekawych i rozwijających warsztatów, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie.

Festiwal to nie tylko prelekcje oraz warsztaty ale także obszerna strefa wystawców. W tym roku czekają na Was między innymi:

  • Book Crossing – masz książki podróżnicze, mapy, reportaże, z których nie będziesz już korzystać? Przynieś na stoisko obok recepcji lub wymień na inne książki podróżnicze
  • Spotkania z prelegentami i autorami książek (Prelegenci + goście specjalni)
  • Strefa animacji dla dzieci (sobota i niedziela)
  • Sklep festiwalowy wraz z gadżetami Festiwalu Podróżniczego Śladami Marzeń
  • Rodzinny Festiwal Podróżniczy Tup Tup  -  pierwsza edycja  (22 października, sobota)

Każdy dzień festiwalu to moc inspiracji, które mogą być uzupełnione wizytą na targach Tour Salon, Caravans Salon i Yacht Salon gdzie wystawcy z uśmiechem i dużą dawką wojażerskiej mocy opowiedzą zarówno o tych bliższych, jak i o tych dalszych krainach oraz pomogą wybrać kierunek podróży marzeń!

Chcesz wziąć udział w festiwalu? Chcesz pokazać swoje produkty? Masz pomysł na warsztaty czy inną ciekawą warsztatową formułę? Napisz do nas: festiwal@sladamimarzen.pl

 

W 2021 roku do organizatorów wydarzenia wpłynęło aż ponad 80 zgłoszeń, z których zostało wybranych 16 (3 w kategorii Polska oraz 13 w kategorii Świat). Podczas Festiwalu można było wysłuchać właśnie tych 16 prezentacji, a oceniało je jury w składzie: Jaśmina Labus, Katarzyna Jadaluk, Jakub Rybicki, Dawid Siuda (Decathlon), Ryszard Jończyk (Polska Organizacja Turystyczna). Laureatami tegorocznej edycji zostali:

1 miejsce w kategorii Polska

Wojciech JachowskiNie musisz podróżować - za oryginalną prezentację i świeże spojrzenie, niesamowity kontakt z publicznością i pokazanie, że nie ma przymusu podróżowania oraz że przygoda może czekać tuż za progiem własnego domu

1 miejsce w kategorii Świat

Ola Synowiec i Arek Winiatorski ”Na poboczu Ameryk. Pieszo z Panamy do Kanady” - za piękną historię opowiedzianą w pełen miłości sposób, pokazując podróż pełną dobrych i złych przygód, za zwrócenie uwagi na etyczne elementy podróży i na odpowiedzialny sposób podróżowania, za prezentację pełną zrozumienia i szacunku do drugiego człowieka, za wysoką jakość wizualną prezentacji.

 

Wszystkich laureatów można poznać na: sladamimarzen.pl.

Zobacz relację z 9 edycji Festiwalu Podróżniczego "Śladami Marzeń"

 

Partner Strategiczny

Partnerzy