❗ Serdecznie zapraszamy na kolejną edycję TOUR SALON 27-29 października 2023❗  

Organizator:

Festiwal Podróżniczy Śladami Marzeń

Podziel się

Festiwal Podróżniczy Śladami Marzeń jest to idealna okazja do znalezienia podróżniczych inspiracji, zgłębienia wiedzy na temat ciekawych regionów, poznania pasjonatów, ciekawych podróżników, autorów książek podróżniczych czy znalezienia towarzyszy podróży.

Bilety Co, gdzie, kiedy STRONA FESTIWALU

11. FESTIWAL PODRÓŻNICZY ŚLADAMI MARZEŃ

27 - 29 października 2023 Poznań Congress Center 

Festiwal Podróżniczy Śladami Marzeń od wielu lat towarzyszy targom TOUR SALON, a jego harmonogram to jedna z najbardziej intensywnych podroży po różnych zakątkach świata w towarzystwie miłośników podróży. Podczas trzech dni festiwalu odwiedzimy wszystkie kontynenty, podążając śladami opowieści pasjonatów. Festiwal odbędzie się na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich w nowoczesnej przestrzeń Poznań Congress Center.

Festiwal Podróżniczy Śladami Marzeń to idealna okazja do znalezienia podróżniczych inspiracji, zgłębienia wiedzy na temat ciekawych regionów, poznania pasjonatów, ciekawych podróżników, autorów książek podróżniczych czy znalezienia towarzyszy podróży. Krótko mówiąc, celem festiwalu jest inspirowanie siebie nawzajem i dzielenie się globtroterską wiedzą w przyjaznej atmosferze – i to bez względu na wiek, miejsce zamieszkania, dotychczasowe doświadczenia podróżnicze czy budżet przeznaczany na wyprawę. Szczególne miejsce w gronie gości należy do osób, które mimo przeciwności losu jak np. niepełnosprawność czy trudniejszej sytuacja życiowej znajdują odwagę, by pokazać światu, że twórczo podróżować każdy może, a przeszkody w spełnianiu marzeń są tylko „w naszych głowach”.

W programie festiwalu:

  • prelekcje podróżnicze odbywające się w ramach Konkursu o Złoty Ślad
  • prelekcje partnerów festiwalu
  • strefa wystawców
  • spotkania z autorami książek (prelegenci i goście specjalni)
  • strefa animacji dla dzieci (sobota i niedziela)
  • Book Crossing – masz książki podróżnicze, mapy, reportaże, z których nie będziesz już korzystać? Przynieś na stoisko obok recepcji lub wymień na inne książki podróżnicze
  • sklep festiwalowy wraz z gadżetami Festiwalu Podróżniczego Śladami Marzeń
  • mnóstwo inspiracji, podróżniczej energii i fantastycznych ludzi
  • Rodzinny Festiwal Podróżniczy Tup Tup

Każdy dzień festiwalu to moc inspiracji, które mogą być uzupełnione wizytą na targach Tour Salon, Caravans Salon i Yacht Salon gdzie wystawcy z uśmiechem i dużą dawką wojażerskiej mocy opowiedzą zarówno o tych bliższych, jak i o tych dalszych krainach oraz pomogą wybrać kierunek podróży marzeń!

Chcesz wziąć udział w festiwalu? Chcesz pokazać swoje produkty? Masz pomysł na warsztaty czy inną ciekawą warsztatową formułę? Napisz na adres: festiwal@sladamimarzen.pl

ZOBACZ WIDEORELACJĘ Z 10 EDYCJI FESTIWALU

LAUREACI 10. FESTIWALU PODRÓŻNICZEGO ŚLADAMI MARZEŃ

Wszystkie trzy główne nagrody tego jubileuszowego dziesiątego festiwalu idealnie obrazują jego nazwę. Wszyscy laureaci realizują swoje marzenia. Niekoniecznie wbrew czemuś – kompleksom, blokadom wewnętrznym, ograniczeniom, demonom, normom społecznym, ale właśnie z nimi, z pełną świadomością siebie.

1 miejsce w kategorii “POLSKA” – Urszula Wałachowska
Za wielką, prawdziwą i szczerą miłość do Bieszczad, które jej to odwzajemniają.

1 miejsce w kategorii “Świat” – Michał Woroch
Za pokazanie, że w podróży wcale nie jest najważniejsze osiąganie celu, że “sukces” podróży powinno mierzyć się zupełnie inną miarą.

2 miejsce w kategorii “Świat” – Ola Mae
Za poczucie humoru i prezentację, która była pełnokrwistym stand-upem, ale jednocześnie pełna serducha i tej pięknej afirmacji – że gdziekolwiek nie pojedziemy i czegokolwiek nie zrobimy, pierwszym krokiem jest polubienie się z samym sobą.

3 miejsce w kategorii “Świat” – Joanna i Gaja Nowak (Somos Dos)
Za siłę, radość życia i za udowodnienie, że świat i podróż mogą być najlepszą placówką oświatową, a miłość i rodzicielstwo to najpiękniejsza podróż.

Natalia Mileszyk - Wyróżnienie nagroda specjalna ufundowana przez Ergo Ubezpiczenia Podróży
Za czułą opowieść o dalekich miejscach i dalekich wydarzeniach oraz całkiem bliskich nam ludziach.

Nagroda Publiczności – Adam Jarniewski

 

Wszystkich laureatów można poznać na: sladamimarzen.pl.