>> DZIĘKUJEMY I ZAPRASZAMY NA 35. EDYCJĘ TARGÓW TOUR SALON 4-6 PAŹDZIERNIKA 2024 <<  

Organizator:

Rodzinny Festiwal Podróżniczy TUP TUP

Podziel się

To już druga odsłona Rodzinnego Festiwalu Podróżniczego Tup Tup. Podróżowanie z maluchem to z jednej strony wyzwanie, a z drugie wspaniała przygoda i najlepsza forma nawiązania relacji z dzieckiem. Przyjdź na festiwal i posłuchaj tych, którzy mają sprawdzone sposoby na rodzinne wyjazdy

PROGRAM TUP TUP 2023 Co, gdzie, kiedy Bilety

Atrakcje i udogodnienia

 • 7 merytorycznych prezentacji: usiądźcie wygodnie i czerpcie wiedzę od doświadczonych podróżników, którzy podzielą się swoimi niezwykłymi historiami i przygodami
 • strefa animacji dla dzieci w poznańskim klimacie: nasze małe odkrywczynie i odkrywcy będą miały okazję do wspaniałej zabawy i kreatywności
 • warsztaty dla dzieci (3-13 lat): dla tych młodszych, przygotowaliśmy warsztaty, gdzie mogą tworzyć i poznawać kulturę Meksyku, Madagaskaru i Norwegii
 • pokój dla rodzica z dzieckiem: zapewniamy specjalne miejsce dla rodziców z przewijakiem i spokojnym kątem do karmienia.
 • przyjazna wykładzina: nie musisz się martwić o maluchy raczkujące po ziemi – na całym festiwalowym terenie jest wygodna wykładzina
 • strefa chillout: zatrzymajcie się na chwilę, odpocznijcie i napijcie pysznej kawy w naszej strefie chillout na wygodnych pufach i leżakach
 • smakowite posiłki: przy wejściu do pawilonu Poznań Congress Center znajdziecie restaurację z pysznym jedzeniem i napojami, w tym często serwowaną wyborną zupą pomidorową. Jest także miejsce dla najmłodszych (krzesełka do karmienia) i opcja wzięcia posiłków na wynos.
 • komfortowy wjazd dla wózków: rodzice z wózkami nie muszą się martwić – zapewnimy Wam wygodny wstęp na teren festiwalu
 • dogodny dojazd: festiwal jest łatwo dostępny środkami komunikacji publicznej oraz Kolejami Wielkopolskimi. Wejście na teren MTP jest także od strony Dworca Głównego
 • parking: jeśli przyjedziecie własnym środkiem transportu, na terenie MTP znajduje się parking PWK
 • szatnia: przy wejściu czeka na Was szatnia, gdzie możecie zostawić swoje rzeczy.
 • opaski dla dzieci: pobierz opaskę dla dziecka w recepcji festiwalu, napisz tam swój numer i imię dziecka

Warto posłuchać - rodzinne prelekcje podróżnicze

Podczas Festiwalu Tup Tup będzie 7 różnorodnych prelekcji związanych z rodzinnym podróżowaniem:

 • Luiza i Bartek Turek opowiedzą o dalekich podróżach z dwójką dzieci oraz jak podróże na nich wpływają i czy podróżowanie z maluchami w odległe regiony Świata jest bezpieczne?
 • Mateusz Stawarz opowie jak zaplanować świetny, ale i bezpieczny górski wypad z rodziną, co ze sobą zabrać, ale też na co uważać i czego na szlaku nie robić. Zdradzi również, od jakich pięknych miejsc rozpocząć swoją górską przygodę, prezentując bogactwo polskich pasm górskich.
 • Kasia Augustyniak - znana przez wielu z bloga Zabawy do Kawy, podpowie o czym warto pamiętać podróżując z najmłodszymi. Jak zaplanować i ułatwić sobie rodzinne podróże. Jakie gry i zabawy są przydatne w podróży.
 • Piotr Basiński z Poznańskiej Lokalnej Organizacji Turystycznej, odpowie na pytania dlaczego warto wyściubić nos z miasta? Jakie niesamowite atrakcje czekają tuż za granicami Poznania? Jak szukać miejsc przyjaznych dzieciom? To tylko niektóre tematy, które pojawią się podczas spotkania, w czasie którego odbędziemy błyskawiczną podróży po najbliższej okolicy.
 • Konrad Busza - pokaże, że las to miejsce pełne ciekawych przygód, które można odkrywać razem z dziećmi. Omówi, jak przygotować się na jednodniowy i dłuższy wypad do lasu. Poruszy temat potencjalnych niebezpieczeństw, takich jak kleszcze. Podzieli się pomysłami na legalny nocleg w lasach i sposobami na zainspirowanie dzieci miłością do natury, rozpoczynając od przyjemnych spacerów po parkach i lasach, by w końcu zakochać się w dzikiej przyrodzie.
 • Magdalena Wilczewska (Dzikość w sercu) Czy każdy pies może podróżować? Gdzie mogę pojechać z psem? O jakich formalnościach pamiętać? Co ze sobą zabrać i czego nauczyłam się przez 8 lat podróżowania z psami? Na te pytanie znajdziecie odpowiedzi podczas wystąpienia Magdy, bo przecież pies to też rodzina:)
 • Małgorzata Kaczmarek - Podczas spotkania dowiesz się, jak zdobywać góry w chuście, nosidle czy…wózku. Jak planować szlaki z maluchem, co nieoczywistego warto przemyśleć lub zabrać, a także, czy w górach musimy rezygnować z wielopielo? Jak zmienić pieluchę na szlaku, co z karmieniem? Jak ubrać siebie i dziecko, aby było wygodnie, bezpiecznie i zdrowo?

Po każdej z prelekcji przewidziany jest konkurs z nagrodami.
Po wystąpieniu każdy z prelegentów będzie dostępny dla Was w strefie prelegenta, przed salą.


Atrakcje dla najmłodszych

Dzieci w sobotę i niedzielę będą miały okazję skorzystać z poznańskiej strefy animacji.
Równolegle będą się odbywały warsztaty dla dzieci w wieku 3-13 lat. Na warsztaty nie obowiązują zapisy, będzie limit 20 miejsc, dlatego zachęcamy do przybycia 5-10 minut przed rozpoczęciem warsztatów.

Czy na Madagaskarze mieszkają pingwiny?
Zapraszamy na warsztaty międzykulturowe podczas których dowiecie się m.in. Jak wygląda Madagaskar i czemu nazywany jest Czerwoną Wyspą? Jakie zwierzęta zamieszkują to miejsce? Jak wyglądają mieszkańcy wyspy – Co nas łączy, co nas dzieli? Ubierzecie się w tradycyjny strój.

Warsztaty poprowadzi Urszula Kowalewska – Nauczycielka, edukatorka, podróżniczka, koordynatorka ds. edukacji globalnej, międzykulturowej i wolontariatu w Fundacji Ankizy – Gasy Dzieci Madagaskaru. Opowie Wam o swoim pobycie na Madagaskarze i działaniach fundacji.

Hola Meksyk
Czym jest meksykański nopal? Jak powstaje czekolada i jak pachnie ziarno kakaowca? Podczas warsztatów dzieci poznają odpowiedzi na te pytania. Usłyszą też o tym, jakie kakao pili Majowie! Będą mogli przymierzyć sombrero Własnoręcznie przygotują swoje własne papel picado.

Norweska opowieść
Czy renifer potrafi pływać? Podczas warsztatów dzieci poznają odpowiedzi na te pytania. Usłyszą też o tym, czy w Norwegii je się parówki. Będą mogli przymierzyć bunady! Własnoręcznie wyczarują zorzę polarną!

Warsztaty Hola Meksyk i Norweska opowieść poprowadzi Sylwia Ozdoba-Gracz. Organizatorka warsztatów edukacyjno-podróżniczych dla dzieci. Stara się pokazać świat swojemu synowi, a “Wiercipiętki Z Dzieciakami przez Świat” to projekt, dzięki któremu świat mogą zobaczyć wszystkie dzieci!

Świętujmy razem z Festiwalem Podróżniczym "Śladami Marzeń"
Festiwal "Tup Tup" odbywa się wraz z Festiwalem Podróżniczym "Śladami Marzeń", co pozwoli na pełne ekscytacji połączenie dwóch pasji - miłości do odkrywania świata i czerpania radości z rodzinnych przygód.

Czas na rodzinną przygodę! Do zobaczenia na Festiwalu :-)