>> DZIĘKUJEMY I ZAPRASZAMY NA 35. EDYCJĘ TARGÓW TOUR SALON 4-6 PAŹDZIERNIKA 2024 <<  

Organizator:

Targi Caravans Salon

Jesiennej edycji TOUR SALON towarzyszyć będą targi Caravans Salon - największa impreza targowa dla branży caravaningu w naszej części Europy.

Dlaczego warto przyjść na Caravans Salon

Targi Caravans Salon Poland w Poznaniu to obecnie największa w naszym kraju impreza dla branży i pasjonatów caravaningu. Idealne miejsce na zaprezentowanie nowości i podsumowanie sezonu zarówno dla wystawców, dealerów i producentów jak również dla społeczności, zlotowiczów i vanliferów, którzy są już po sezonie letnim a zimowe wyprawy dopiero przed nimi. Ponadto w tym roku targi potrwają o jeden dzień dłużej od 26 do 29 października. Po raz kolejny Międzynarodowe Targi Poznańskie będą na pewno najważniejszym miejscem dla każdego fana caravaningu, turystyki i podróżowania.

7 pawilonów z różnorodną i bogatą ekspozycją w jednym miejscu i czasie

Zakup czy wynajęcie pojazdu turystycznego często wiąże się z długim poszukiwaniem i sprawdzaniem licznych opcji i ofert. Najlepiej jest zobaczyć i sprawdzić kamper czy przyczepę przed ostatecznym wyborem.

Targi w Poznaniu, na których zobaczymy pełen przekrój dealerów, producentów i pojazdów oferowanych w Polsce umożliwiają nam porównanie i sprawdzenie ofert w jednym miejscu i czasie w kilka czy kilkanaście godzin, bez konieczności jeżdżenia i odwiedzania firm w salonach. Nie wspominając już o licznych promocjach i rabatach targowych, które towarzyszą ekspozycji. Możemy zatem za jednym razem załatwić zakup lub wynajem, serwis i doposażenie kampera czy przyczepy. 

W tym roku do dyspozycji wystawców jest aż 7 pawilonów wystawienniczych, których powierzchnia to niemal 45 000 m2. To ogromna przestrzeń do prezentacji caravaningu w każdym aspekcie, tak, aby każdy znalazł tu coś dla siebie. W roku 2022 na ekspozycji znalazło się w sumie około 400 kamperów i przyczep a dodatkowa przestrzeń w tym roku daje dodatkowe możliwości powiększania tej liczby.

Natomiast dla osób, które dopiero wkraczają w świat caravaningu, nie ma lepszej okazji do zobaczenia jak jest On różnorodny, do poszerzenia wiedzy i załapania „bakcyla” podróżowania na 4 kółkach.

Nie tylko kampery i przyczepy 

Targi caravaningowe to nie tylko kampery, kampervany i przyczepy kempingowe. Branża dynamicznie się rozwija i oferuje cały szereg innych rozwiązań, które pozwalają na podróżowanie w kempingowym stylu. Namioty dachowe i przedsionki mieszkalne, mini przyczepy wyprawowe, kapsuły mobilne na pickupa, skrzynie kempingowe i zestawy modułowe mebli i innych elementów zabudowy kempingowej. Rozwiązania dedykowane dla off-road czy te pozwalające na przekształcenie samochodu osobowego w mini-kampera na okres wakacji, to tylko niektóre z innych oblicz caravaningu, które są obecne na targach.

Odwiedzając targi można kupić również akcesoria kempingowe (lodówki, banki energii, meble i wyposażenie) oraz sportowe (deski surfingowe, sup, rowery, hulajnogi itp.) a także doposażyć kampera w różnego typu technologie i udogodnienia. Osoby, które chcą same zbudować kampera, również znajda tu cały pakiet wiedzy, technologii i komponentów potrzebnych do takiej budowy.

Premiery i nowości

Każda edycja targów w Poznaniu obfituje w premiery kamperów, przyczep, nowych technologii czy gadżetów przydatnych w podróży. Odpowiedni termin imprezy daje szansę na dużą ilość polskich premier modeli, które są prezentowane na początku września w Düsseldorfie na największych targach caravaningowych w Europie.

Globalne marki, dealerzy i polscy producenci chętnie pokazują premiery, wiedząc, że przyciągają one uwagę i są uświetnieniem targów w Poznaniu. W poprzedniej edycji pokazaliśmy na Caravans Salon Poland blisko 20 premier kamperów, kampervanów i przyczep, a ten rok zapowiada się równie interesująco. 

Nowe modele i wersje tworzone na sezon 2024, do tego bestsellery największych marek często w ofertach specjalnych przygotowanych na targi to duża część ekspozycji targowej, którą uzupełniają pojazdy na wynajem a także pojazdy customowe i unikatowe. Duża powierzchnia targów daje możliwość zaprezentowania nawet do 500 kamperów i przyczep.

Strefa Vanlife i podróżnicy na Scenie

Caravaning to również Vanlife, czyli sposób na życie polegający na mieszkaniu w mobilnym domu, na co dzień, podróżując i zmieniając „miejscówki”, co pewien czas. Jedni w ten sposób żyją cały rok, inni tylko kilka miesięcy w każdym sezonie. Zwiedzają tak Polskę, Europę i inne kontynenty, gromadząc wspomnienia, materiały do blogów, vlogów i książek. Vanliferzy chętnie dzielą się swoimi historiami, przygodami i doświadczeniem i mają niekiedy dziesiątki tysięcy wiernych fanów (nie tylko w internecie).

Strefa Vanlife w Pawilonie 4 podczas Caravans Salon Poland to miejsce tętniące życiem, pełne spotkań z bohaterami blogów. W tym roku na pewno odwiedzą nas nasi Ambasadorzy, czyli Podróżovanie a także wiele innych, bo w sumie zaplanowaliśmy aż 20 stanowisk dla podróżników.

Warto przyjść poznać tych ludzi, ich historię i zobaczyć ich vany i kampery, które w wielu przypadkach zbudowali sami i są unikalne, pięknie urządzone i inspirujące dla osób, które chcą same zbudować swojego vana. Cześć z naszych vanliferów oraz innych zaproszonych gości i podróżników spotkacie na Scenie targów, gdzie podzielą się swoim doświadczeniem i inspirującymi historiami z podróży.

Strefa Retro pełna pasjonatów motoryzacji

Pawilon numer 4 tętni życiem nie tylko za sprawą popularnych Vanliferów, drugą obszerniejszą strefę stanowi RETRO, czyli projekt, który realizujemy wspólnie z grupą CamperMajstry, która zrzesza między innymi wielu właścicieli starych, klasycznych i nietuzinkowych kamperów, vanów i przyczep.

W Strefie RETRO zobaczymy, zatem około 25-30 zabytkowych, wyjątkowych pojazdów i spotkamy się z ich właścicielami, pasjonatami, którzy chętnie o nich opowiedzą. Wszystko to w klimacie starego kempingu. Warto tu wpaść i na chwilę przenieść się w czasie.

Zlot caravaningowy Przystanek_targi

Nie mniej ciekawy jest też zlot Przystanek_targi, który towarzyszy Caravans Salon Poland. W tym roku jego wielkość urośnie do niemal 300 ekip, które zamieszkają na placach i parkingach pomiędzy Pawilonami targowymi, tworząc atmosferę imprezy. Zlotowicze również chętnie pokazują swoje kampery i przyczepy, jeśli się ich o to poprosi. Ekipy przybywają z całej Polski i nie tylko i są tam ludzie z każdego pokolenia, bo caravaning to ludzie.

Wstęp na targi w cenie biletu! Serdecznie zapraszamy!