>> DZIĘKUJEMY I ZAPRASZAMY NA 35. EDYCJĘ TARGÓW TOUR SALON 4-6 PAŹDZIERNIKA 2024 <<  

Organizator:

Kolejkowo

Podziel się

Kolejkowo to cudowny świat w miniaturze. Miasto z tysiącami mieszkańców, budynkami, tramwajami, koleją i samochodami. Zachodzi tu słońce i wstaje dzień.

Atrakcja Kolejkowo to miejsce, które przeniesie Cię do niesamowitego świata, pomniejszonego 25 razy! Dołożyliśmy wszelkich starań, aby jak najdokładniej odwzorować rzeczywistość i przedstawić codzienność mieszkańców Kolejkowa.

W miniaturowym świecie zobaczysz życie na wsi, potowarzyszysz turystom podczas górskich wypraw, weźmiesz udział w akcji ratunkowej, wcielisz się w leśniczego, kupca, pracownika budowlanego, mechanika, cyrkowca czy plażowicza. Po Kolejkowie poruszają się pociągi oraz samochody. To także jedyna makieta w Polsce, na której pływa statek. W naszym świecie zmianie ulegają pory dnia. Dzień w atrakcji Kolejkowo trwa 9 minut, po których następuje noc; zapalają się uliczne latarnie oraz światła w budynkach. Jest pięknie!


Na makiecie stworzyliśmy miniatury autentycznych budowli ze Śląska np. dworca kolejowego w Gliwicach wraz z peronami, gliwickiego ratusza oraz kamienic. Nie bylibyśmy sobą, gdybyśmy nie wymyślili czegoś extra! Powstało miasteczko westernowe „Dzikie Gliwice”, znajdziecie tam saloon, szeryfa, Indian, braci Wright przy budowie pierwszego na świecie samolotu oraz miniaturę statku „Western River”, pływającego po Missisipi.

Więcej informacji: kolejkowo.pl

Podczas TOUR SALON 2020, na stoisko, Kolekowo, odbędą się "Kolejkowe warsztaty modelarskie dla młodszych i najmłodszych".

Uczestnicy wykonają papierowe kamienice - będą wycinać, przyklejać i malwać otrzymane zestawy, a po zakończeniu zabawy otrzymują honorowy Dyplom Modelarza, który wraz ze swoją pracą  zabiorą  do domu. Całość uzupełni kącik, w którym dzieci będą bawić się w budowniczych, układając swój cudowny świat z klocków.