>> DZIĘKUJEMY I ZAPRASZAMY NA 35. EDYCJĘ TARGÓW TOUR SALON 4-6 PAŹDZIERNIKA 2024 <<  

Organizator:

Park Leśny, czyli historia i zabawa w otoczeniu drzew

Podziel się

Park Leśny to około 25 hektarów lasu, w którym oprócz ścieżek spacerowych są także: świetne zachowana zabytkowa strzelnica, nowoczesne wystawy historyczne, plac zabaw i park linowy.

Przez lata obszar leśny z pozostałościami po dawnej strzelnicy popadł w zapomnienie. W ostatnim czasie, gdy Park Leśny został przekazany Muzeum Historycznemu w Lubinie, stał się jedną z ciekawych atrakcji w mieście i regionie.

Przygoda z historią

Park Leśny to przede wszystkim miejsce historyczne. Można tu zobaczyć okazałą strzelnicę wojskową, zabudowaną w latach 30. XX wieku. Jedyny tak dobrze zachowany tego typu obiekt militarny w Polsce stał się inspiracją do zaangażowania przestrzeni wystawienniczej na temat historii I i II wojny światowej. Głównym stałym jej elementem jest ścieżka edukacyjna "Wielka Wojna", na którą składają się żołnierze walczący na frontach w latach 1914-1918 oraz wagony i kontenery, w których znajduje się dalsza część ekspozycji. Można tam zobaczyć m.in. szpital polowy, kaplicę czy warsztat kowalski. Na potrzeby edukacji historycznej odremontowano cztery zabytkowe bunkry. Są w nich prezentowane wystawy czasowe. W 2020 roku będzie to ekspozycja pt. "Okupacja sowiecka" pokazująca 50 lat obecności sowietów na terenie Polski. Będą też dwie wystawy plenerowe "Zimna Wojna" oraz "Bitwa o Anglię".

 

 

Rozrywka dla małych i dużych

Park Leśny to przestrzeń, gdzie można świetnie się bawić i zadbać o codzienną porcję aktywności fizycznej. Oprócz scenerii idealnej do spacerów czy uprawniania biegów, w parku są też świetne warunki do zabawy dla młodszych i starszych. Na dzieci czeka krokodyl - drewniane konstrukcje, w których znajdują się ścianki wspinaczkowe, zjeżdżalnia, punkt obserwacyjny i inne atrakcje. Park linowy to dwie zawieszone pomiędzy drzewami trasy o łącznej długości 260 metrów, gdzie każda z nich składa się z 13 przęseł o różnym stopniu trudności. Wyższa umieszczona jest na wysokości 13 metrów.