>> DZIĘKUJEMY I ZAPRASZAMY NA 35. EDYCJĘ TARGÓW TOUR SALON 4-6 PAŹDZIERNIKA 2024 <<  

Organizator:

Park Makiet Mikroskala w Koninie

Podziel się

Park Makiet Mikroskala jest miejscem, które nie ma swojego odpowiednika w Polsce, a różna i zaskakująca tematyka poruszana na makietach i dioramach powoduje, że jest to jedyna tego typu atrakcja w Europie.

 

Makiety przedstawiają sceny z popularnych filmów ( np. Star Wars, Bliskie spotkania trzeciego stopnia, Forest Gump), bajek ( np. Król lew, Kraina Lodu, Królewna Śnieżka ), obrazy z historii Polski i świata ( np. Kampania Wrześniowa, katastrofa statku Titanic ) , siły żywiołów (np. Tornado, fala Tsunami) oraz  ruchome makiety kolejowe.  Wystawa wsparta jest licznymi opisami, prezentacjami multimedialnymi i audioprzewodnikiem w aplikacji mobilnej.

Na najmłodszych gości parku czekają interaktywne bajkowe kolejki, postaci z bajek między innymi z PRL-u,  makieta z dinozaurami czy pełna świateł i barw makieta wesołego miasteczka. Do zabawy służą także, tysiące kloców konstrukcyjnych rozsypanych na stołach, drewniany tor kulkowy – kulkowe tsunami , sejfy z zagadkami,  ścianki z puzzlami  magnetycznymi. 

Na terenie Parku znajduje się sklep „Mądra Zabawka” z modelami oraz zabawkami o charakterze edukacyjnym. Ponadto można skorzystać z kina 6D, kapsuły wrażeń, a najmłodsi goście z placu zabaw Kinder Fun.

Więcej informacji: http://www.mikroskala.eu/pl/

 

Podczas TOUR SALON 2020, na stoisku Parku Makiet Mikroskala, odbędą się warsztaty z projektowania i wydruku 3D. Uczestnicy własnoręcznie tworzą własny model przy użyciu niskotemperaturowych długopisów 3d: po zajęciach każdy otrzymuje stworzoną przez siebie prace.