>> DZIĘKUJEMY I ZAPRASZAMY NA 35. EDYCJĘ TARGÓW TOUR SALON 4-6 PAŹDZIERNIKA 2024 <<  

Organizator:

Poznań - idelany na city break

Podziel się

Poznań i okolice zapraszają do odwiedzin podczas targów Tour Salon 2020 w hali 15. Stoisko zostało przygotowane dzięki współpracy Miasta Poznań, Poznańskiej Lokalnej Organizacji Turystycznej, Metropolii Poznań, Powiatu Poznańskiego i branżą turystyczną.

Dla gości Tour Salon, którzy nie byli w Poznaniu i okolicach mamy kilka inspiracji. Stolica Wielkopolski to bowiem miasto dla każdego. Miłośnicy historii mają do prześledzenia ponad tysiąc lat dziejów. Ślady po początkach Polski znajdują się na Ostrowie Tumskim z najstarszą katedrą w Polsce. Dziś miasto jest gospodarzem kilkudziesięciu międzynarodowych konkursów i festiwali rocznie, na przykład Ethnoport, Imieniny Ulicy Święty Marcin, Ale Kino! czy Dni Twierdzy Poznań. Kto lubi zaoszczędzić, niech przyjeżdża na Poznań za pół ceny, tym bardziej że to Poznań zainicjował popularne wydarzenia „...za pół”.

Gastronomia to osobny temat. Niektórzy twierdzą, że jest to kulinarna stolica Polski. Na tronie zasiadają oczywiście pyry i rogale świętomarcińskie, ale do tego na każdej ulicy znajdzie się restauracje nowoczesne, egzotyczne, wege – ekskluzywne, jak i te tańsze. W Rogalowym Muzeum Poznania spróbujesz naszego przysmaku. Nad Jeziorem Maltańskim lub w Parku Cytadela odpoczniesz i leniwie, i aktywnie. Dzieci z radością obejrzą koziołki o dwunastej w południe, zrobią własnego lizaka w Manufakturze Słodyczy oraz wezmą udział w warsztatach towarzyszących festiwalom.

Stolica Wielkopolski to przede wszystkim miasto łatwo dostępne. Zlokalizowane w połowie drogi między Berlinem i Warszawą połączone jest z dużymi miastami autostradami i siecią kolejową. Oprócz tego lotnisko Ławica oferuje międzynarodowe połączenia, a mieści się zaledwie kilka kilometrów od centrum! To wszystko czyni Poznań idealnym na tak zwany „city break”.

Poznań nosi się elegancko i przedsiębiorczo, jednocześnie pozostając zielonym i przyjaznym. Dobrze działa komunikacja - również z okolicami Poznania. A te mają się czym pochwalić: Puszcza Zielonka i jej drewniane kościoły, Wielkopolski Park Narodowy, pałac w Rogalinie czy zamek w Kórniku, plus parki rozrywki: Dzieje, Deli Park, Gród Pobiedziska...

 

Poznań i jego okolice trzeba zobaczyć! Ci, którzy się na to zdecydują, nie będą żałować. A więcej można będzie się dowiedzieć na stoisku podczas targów Tour Salon lub na stronie www.poznan.travel.