>> DZIĘKUJEMY I ZAPRASZAMY NA 35. EDYCJĘ TARGÓW TOUR SALON 4-6 PAŹDZIERNIKA 2024 <<  

Organizator:

Wielkopolska. Wielka historia, wielka przygoda.

Podziel się

Zapraszamy na stoisko Wielkopolskiej Organizacji Turystycznej, by odkryć walory turystyczne regionu oraz regionu partnerskiego - Hesji.

To właśnie tu Mieszko I przyjął chrzest, to tu odbył się Zjazd Gnieźnieński, wzmacniający struktury Państwa Bolesława Chrobrego. Stąd wywodzi się nasze godło: król Przemysł II, wcześniej książę wielkopolski, jako pierwszy użył orła w koronie w swojej pieczęci majestatycznej. Wspomnienia Adama Mickiewicza z pobytu w Wielkopolsce stały się kanwą wydarzeń opisanych w „Panu Tadeuszu”. To tu odwaga i bohaterstwo doprowadziły do zwycięstwa Powstania Wielkopolskiego, które przypieczętowało wolność i niepodległość tego regionu po wielu latach zaborów.

W Wielkopolsce:

  • poznasz historię pierwszych władców Polski na Szlaku Piastowskim, najstarszym szlaku kulturowym w naszym kraju,
  • otworzą się przed Tobą wrota zamków i pałaców m.in. w Antoninie, Dobrzycy, Rydzynie, Gołuchowie czy Kórniku, które opowiedzą historię ludzi tu mieszkających, którzy śmiało i rozważnie tworzyli przyszłość, otaczając troską przeszłość i teraźniejszość,
  • znajdziesz miejsce na relaks w Wielkopolskim Parku Narodowym, Puszczy Noteckiej, nad jednym z malowniczych jezior czy w wyprawie po najdłuższym szlaku wodnym w Polsce, po niemal 700-kilometrowej Wielkiej Pętli Wielkopolski,
  • wyruszysz w podróż parowozem, a szlak kolei wąskotorowych poprowadzi Cię przez urokliwe miasteczka, zatrzymując się na zabytkowych dworcach,
  • rozsmakujesz się w kuchni regionalnej, kosztując takich smakołyków jak andruty kaliskie, rogal świętomarciński, wielkopolski ser smażony czy kaczka z pyzami i modrą kapustą.

Specjalnym gościem Wielkopolski na Targach Tour Salon jest Hesja.

Kraj Związkowy Hesja i Województwo Wielkopolskie to od 20 lat regiony partnerskie. HA Hessen Agentur – Hessen Tourist Board jest spółką Kraju Związkowego Hesja zajmującą się m.in. promocją atrakcji, obiektów i produktów turystycznych zlokalizowanych na terenie landu.

Hesja położona w sercu Europy zaskakuje różnorodnością. Z jednej strony to jeden z najsilniejszych gospodarczo regionów Niemiec: Frankfurt nad Menem – to drugi co do wielkości port lotniczy Europy, centrum finansowo-usługowe o znaczeniu globalnym, miejsce organizacji targów, siedziba giełdy, centrum naukowo-badawcze i  uniwersyteckie. Z drugiej strony Hesja uwodzi dziewiczą naturą, górami, rzekami, winnicami, słynnymi uzdrowiskami (Wiesbaden, Bad Homburg) i małymi wioskami o tradycyjnej zabudowie szachulcowej (tzw. mur pruski). 

Nasza rada: przedłużcie Państwo swoją podróż służbową w Hesji o kilka dni, odkryjcie szczególne piękno jej niepowtarzalnej natury, kultury, architektury smakując także przy okazji znakomitą kuchnię, a potem powróćcie oczarowani już jako turyści na dłuższy wypoczynek!