❗ Serdecznie zapraszamy na kolejną edycję TOUR SALON 27-29 października 2023❗  

Organizator:

O targach

Podziel się

Najbliższa edycja targów TOUR SALON odbędzie się w dniach 21–23 października 2022. Podobnie ostatnio, razem z targami kamperów CARAVANS SALON POLAND.

Targi TOUR SALON

Projekt targów TOUR SALON ma na celu stworzenie przestrzeni, gdzie goście targowi będą mogli przeżyć wyjątkową przygodę, a przede wszystkim znaleźć nowe kierunki podróży zarówno wakacyjnych jak i weekendowych. Podczas trzech dni targowych będzie można posłuchać relacji najbardziej znanych i podziwianych podróżników, porozmawiać o wspólnych zainteresowaniach i pasji do zwiedzania Polski i świata, wymienić się doświadczeniami, a przede wszystkim poczuć klimat zarówno egzotycznych jak i  lokalnych wojaży. Ekspozycja i program wydarzeń będą zachęcać do odkrywania nie tylko nowych destynacji, ale także nowych pasji i nowych sposobów spędzania wolnego czasu. 

W gronie wystawców targów od lat są: miasta, gminy, powiaty, organizacje promocji turystyki, regiony turystyczne, dostawcy usług transportowych i innych usług w turystyce. Na scenie targowej pojawią się znakomici globtroterzy. Program targowy przewiduje bogatą ekspozycję oraz strefy pokazowe i warsztatowe.

 

Targi CARAVANS SALON

 

Równolegle z targami Tour Salon odbędą się targi Caravans Salon Poland, które corocznie przyciągają tysiące miłośników i pasjonatów turystyki caravaningowej. Do dyspozycji zwiedzających będą kampery, przyczepy kempingowe, zabudowy, akcesoria biwakowe i usługi związane np. z wypożyczeniem kampera czy planowaniem podróży. W czasie trwania targów odbędzie się Zlot Caravaningowy oraz strefy specjalne Retro i Vanlife.

 

Festiwal Podróżniczy ŚLADAMI MARZEŃ

Integralną częścią targów Tour Salon jest Festiwal Podróżniczy Śladami Marzeń, który będzie świętował 10. jubileusz. Wyjątkowa formuła festiwalu sprawia, że już od dekady jest miejscem inspiracji dla setek podróżników, którzy co roku wracają po nowe opowieści, a często stają się jego prelegentami.

Festiwal Podróżniczy Śladami Marzeń to idealna okazja do znalezienia podróżniczych inspiracji, zgłębienia wiedzy na temat ciekawych regionów, poznania pasjonatów, ciekawych podróżników, autorów książek podróżniczych czy znalezienia towarzyszy podróży. Krótko mówiąc, celem festiwalu jest inspirowanie siebie nawzajem i dzielenie się globtroterską wiedzą w przyjaznej atmosferze – i to bez względu na wiek, miejsce zamieszkania, dotychczasowe doświadczenia podróżnicze czy budżet przeznaczany na wyprawę. Szczególne miejsce w gronie gości należy do osób, które mimo przeciwności losu jak np. niepełnosprawność czy trudniejszej sytuacja życiowej znajdują odwagę, by pokazać światu, że twórczo podróżować każdy może, a przeszkody w spełnianiu marzeń są tylko „w naszych głowach”.

Festiwal odbywa się w formie konkursu i jest podzielony na dwie kategorie: Polska i Świat. Spośród nadesłanych zgłoszeń wybieranych jest zaledwie kilkanaście prezentacji, które zostaną przedstawione podczas Festiwalu. Prelegenci powalczą o nagrodę „Złoty Ślad”, wartościowe nagrody rzeczowe oraz uznanie publiczności.

Więcej informacji na stronie ŚLADAMI MARZEŃ

Festiwal Podróżniczy Śladami Marzeń Caravans Salon 2022