Tour Salon 2022. Znamy datę kolejnej edycji. Do zobaczenia 21-23 października❗  

Organizator:

O targach

Podziel się

Tegoroczna edycja targów TOUR SALON odbędzie się w dniach 24-26 września razem z targami kamperów CARAVANS SALON POLAND. Tym samym ostatni weekend września w Poznaniu stanie się Mekką podróżników.

TOUR SALON 2021 ponownie odbędzie się pod hasłem „Odkryj smak przygody”, które jest kwintesencją planów związanych z jesienną odsłoną tego wydarzenia – zarówno ekspozycja, jak i program wydarzeń będą zachęcać do odkrywania nie tylko nowych destynacji, ale także nowych pasji i nowych sposobów spędzania wolnego czasu. Niewątpliwym atutem jesiennej edycji TOUR SALON będą odbywające się równolegle targi turystyki caravaningowej CARAVANS SALON, podczas których swoją ofertę pokażą czołowi producenci i dystrybutorzy pojazdów turystycznych w Polsce.

- Podczas TOUR SALON razem z wystawcami i partnerami będziemy motywować do aktywnego wypoczynku, koncentrując się mocno na promocji polskich regionów. Ten cel będziemy realizować m.in. z Polską Organizacja Turystyczną, która na swoim stoisku promować będzie przede wszystkim Polskie Marki Turystyczne. Razem z POT pojawi się też liczna reprezentacja Regionalnych Organizacji Turystycznych i wspólnie będziemy zachęcać do ich odwiedzania, również poza sezonem i z wykorzystaniem bonu turystycznego – komentuje Violetta Pastwa, dyrektor TOUR SALON.

W gronie wystawców targów:miasta, gminy, powiaty,organizacje promocji turystyki, regiony turystyczne, produkty regionalne, dostawcy usług transportowych, dostawcy innych usług w turystyce.

 

Podczas targów TOUR SALON:

CARAVANS SALON POLAND  

Caravans Salon Poland 2021 to jedno z największych i najbardziej prestiżowych wydarzeń związanych z turystyką caravaningową w naszym kraju. Podczas 3 dni imprezy, swoją ofertę zaprezentują najwięksi producenci i dystrybutorzy pojazdów turystycznych w Polsce. Odwiedzający będą mieli okazję obejrzeć najnowsze modele kamperów, przyczep czy namiotów oraz zapoznać się z ofertą największych wypożyczalni.

Więcej informacji >> 

 

9. edycja Festiwalu Podróżniczego Śladami Marzeń  

W konkursie o „Złoty Ślad” zmierzy się aż 16 finalistów, którzy zabiorą słuchaczy w piękną podróż dookoła świata zatrzymując się na dłużej w takich miejscach jak Laos, Birma, Wenezuela, Namibia, Stany Zjednoczone, Kanada czy Archipelag Raja Ampa.

Więcej informacji >>

Giganci (w) podróży  

Na scenie targowej, w ramach cyklu „Giganci (w) podróży”, pojawią się znakomici globtroterzy. W gronie zaproszonych gości m.in. Łukasz Supergan, który tej zimy zrealizował zimowe przejście gór Polski, przez polską część Sudetów i Karpat. Pojawi się też Bartek Szaro, autor bloga www.paragonzpodrozy.pl realizujący obecnie projekt "50 rzek”. Podsumowanie I etapu na pewno stanie się nie lada gratką dla pasjonatów wypraw kajakowych. Będzie też coś dla rowerzystów. W gronie Gigantów (w) podróży wystąpi bowiem Marcin Jakub Korzonek. Opowie on o projekcie Kross The Record 2020 - samotnej wyprawie przez pustynię Atacama w Chile i próbie pobicia rekordu świata w wysokości na jaką wjechał rowerzysta. W gronie zaproszonych gości również: Zosia i Jakub - Foxes in Eden, Kasia i Łukasz - PodróżoVanie, którzy postawili wszystko na jedną kartę porzucając dotychczasowe, stacjonarne życie, by realizować swoje marzenia o podróżowaniu i wolności.

Więcej informacji >>  

Prezentacje wybranych szlaków kulinarnych  

Spotkania połączone z konkursami dla słuchaczy oraz degustacjami lokalnych specjałów.   

 

Prelekcje, warsztaty branżowe  

Panel branżowy: Turystyka indywidualna i rodzinna alternatywą dla turystyki zorganizowanej w czasach ograniczeń pandemicznych.

 

Bilety

Bilety na targi Tour Salon 2021 dostępne są wyłącznie on-line na ToBilet.pl. Zakupione bilety upoważniają również do wstępu na targi Caravans Salon, które odbywają się w tym samym czasie oraz Festiwal Śladami Marzeń, który jest wydarzeniem towarzyszącym targów TOUR SALON.

Festiwal Podróżniczy Śladami Marzeń Na scenie TOUR SALON i CARAVANS SALON Bilety