❗ Serdecznie zapraszamy na kolejną edycję TOUR SALON 27-29 października 2023❗  

Organizator:

Odkryj smak przygody na Festiwalu Podróżników na TOUR SALON 2020

Podziel się

Przez Kazachstan na bambusowych rowerach. Pamir Highway Fiatem Pandą. USA w 3 tygodnie. Te historie i wiele innych będzie można usłyszeć podczas Festiwalu Podróżników na TOUR SALON 2020.

TOUR SALON od kilku lat jest miejscem nie tylko prezentacji ciekawych miejsc, które warto odwiedzić i atrakcji, które trzeba zobaczyć. Główną osią wydarzenia jest Festiwal Podróżników, którzy dzielą się swoimi doświadczeniami z wypraw do najbardziej odległych zakątków świata, a także podpowiadają gdzie warto się udać w weekend, do miejsc nam bliskich, a jakże interesujących.

<< PROGRAM FESTIWALU PODRÓŻNIKÓW >>

<< BILETY >>

W gronie zaproszonych gości tegorocznej edycji Festiwalu pojawią się między innymi Dorota Chojnowska – autorka bloga Ale piękny świat – miej odwagę marzyć. W 2019 roku odbyła ona podróż do Kazachstanu i właśnie tym doświadczeniem podzieli się z targowymi gośćmi. To będzie podróż, której osią będą opowieści o stepie, wolności i tengri - religii przodków. Nie zabraknie też zapierających dech w piersiach krajobrazów oraz smaków tradycyjnej kuchni, w której goszczą bliny, lepioszki i plow.

Na targowej scenie pojawi się także Magda Gorlas, która wraz z Karoliną Jonderko utworzyła pierwszą polską drużynę, która wzięła udział w „Mongol Rally”, pokonując wszystkie rodzaje dróg, lasy, góry, stepy, pustynie, rzeki i dojechała na metę w Ułan Ude. To była podróż przez 15 krajów. 18 000 km w ciągu 6 tygodni to niezwykła przygoda i o niej właśnie usłyszymy podczas TOUR SALON.

W tym roku ponownie spotkamy się również z Kasią i Łukaszem – autorami bloga Gdzie słońce dla nas wschodzi. Zabiorą nas w niesamowitą podróż po Bałkanach. Razem z nimi przemierzymy Serbię, Kosowo, Macedonię Północną, Albanię, Bośnię i Hercegowinę i Czarnogórę. Będzie o styku kultur, o trudnej historii, o przepięknych krajobrazach i rajskich plażach. Zdradzą też kilka sekretów jak się do takiej podróży przygotować.

W ramach festiwalu wystąpi także Marcin Glądała z Klubu Podróżników Soliści. To będzie spotkanie dla wszystkich tych, którzy planują swoją pierwszą podróż do USA. Marcin podpowie jak przygotować się na także wyprawę, przejechać 5000 km samochodem, zwiedzić 4 duże miasta, zobaczyć 5 stanów, spać po 3 godziny dziennie i nie zwariować, a to wszystko zaledwie w.... 3 tygodnie. Więcej >>>

Goście targów TOUR SALON będą mogli także przenieść się do Krainy Ognia i Lodu, czyli Islandii a to za sprawą wystąpienia Pawła Wacha, również z Klubu Podróżników Soliści. Podczas spotkania będzie można dowiedzieć się jakie istnieją sposoby na odkrycie Islandii, jakie miejsca odkryć we wnętrzu wyspy i które trekkingi są najbardziej widowiskowe. Do tego mnóstwo praktycznych wskazówek jak przygotować taką wyprawę.

Wszystkim tym, którzy w ramach swoich wypraw chcą odkrywać Polskę polecamy natomiast spotkanie z Kasią Węgrzyn, autorką bloga Gdzie w Polsce na weekend. Kasia odkryła naprawdę niezwykłe miejsca w Polsce: kilometry podziemnych tras, obiekty z niezwykłą historią, magiczne kręgi, przepiękne rezerwaty i jedne z najpiękniejszych gór na świecie. Znalazła miejsca, w których można spać w domkach na drzewie i w namiotach wiszących na zboczach gór, domy. Odkryła chatki hobbita i hotel z wnętrzami rodem z Alicji z Krainy Czarów. Będziecie zdziwieni, jak wiele jest do zobaczenia w Polsce.

Zapraszamy do udziału w Festiwalu Podróżników podczas TOUR SALON 2020! Czekają na Was niezwykłe opowieści o miejscach, ludziach, smakach, tradycjach. To będą historię, które pozwolą Wam poczuć atmosferę miejsca wszystkimi zmysłami i sprawią, że zapragniecie spakować szybko plecak i walizkę i wyruszyć w podróż, by odkryć smak przygody.

Bilety na TOUR SALON i Festiwal Podróżników dostępne w przedsprzedaży na:

 

Bilet upoważnia także do udziału w prelekcjach odbywających w ramach Festiwalu Podróżniczego Śladami Marzeń.